Mám si nechat líbit omezování manželem?

Anonymní
22.7.13 08:56

Mam si to nechat libit?

Ahoj, omlouvam se za anonymitu, ale je to pro me takove trapne tema…
Jde o finance. Kdyz jsem zila jeste s rodici, mela jsem nejake kapesne, pri skole jsem byla na ruznych brigadach, nemela jsem zadne velke naroky nebo extra drahe konicky, takze jsem si vzdycky nasetrila na to, co jsem chtela a nikdy jsem nemusela vahat, kdyz jsem si chtela neco koupit, obleceni v pohode znackove, dost penez na kulturu, atd.
Ted jsem doma s ditetem, nemam materskou, protoze uz nemam trvaly pobyt v Ceske republice a manzel vydelava, ja nepracuji. Je pravda, ze penez moc neni, musime premyslet, co si koupit, rekla bych, ze moje uroven klesla. Nemam tedy zadny prijem a kdyz chci koupit treba neco do kuchyne nebo jinak do domacnosti, citim se az tak provinile, ze o to manzela musim zadat (on je zvykly zit dost spartansky, takze si mysli, ze moc veci neni potreba). Obleceni uz si nekupuju, kosmetiku uplne jen to nejnutnejsi (obyc. krem, sampon.. liceni manzel nema rad a ja stejne nikam nechodim, tak je mi to uz jedno). Obleceni taky ne, PC jsem si kupovala ze svych starych nasetrenych penez. kdybych chtela treba jen tak neco pro sebe pro radost nebo napriklad knihu, manzel by rekl, ze je to zbytecne a ja uz sve fin. zdroje nemam. I co se tyce jidla, tak kdysi jsem byla zvykla koupit si samozrejme vsechno, na co jsem mela chut, nakupy s mamou to same, ale ted kupujeme jen to, co jime oba dva- kdybych chtela jen neco pro sebe, ze mi to chutna a byla jsem zvykla to jist, tak manzel rekne, ze ne nebo se minimalne pohadame. Jinak podotykam, ze je to slusny clovek, jen asi vychovany takovym podivnym patriarchalnim zpusobem. Co vy - vydrzely byste to nebo byste si uz jednou duply, ze jako takhle nee?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

colafit
22.7.13 09:01

Takového chlapa bych si nikdy nevzala a už vůbec ne s vidinou, že na něm budu zcela závislá.

• Nahlásit
  • Citovat
1130
22.7.13 09:07

A on si něco kupuje? když jsem dostavala kapesné na škole tak jsem na tom taky byla líp, mohla jsem si dovolit víc a hlavne jsem si delala radosti skoro každy den, ale ted to nejde mám rodinu a už to není jen koupit samasobe ale už to je kupovat celý rodině, nehlede na to že vše je dražší, už si nemužu koupit jeansy za 3tis ale bud musím šetřit z toho co mi zbyde z nákupu a nebo si koupit za pětikilo a to tak max když už mi leze pulka řiti z prošoupane díry :D je to prostě další schudek života… ale je fakt že já dostavam mateřskou takže mám pocit že neco do rodinnyho rozpočtu prispěji a hlavne u nás se to nedělí moje a tvoje, vše je naše… zkus treba nejakou brigádíčku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Jeste to doplnim, ze jsem byla vzdycky nezavisla a ted kdyz jsem zavisla, tak z toho mam takovy blby pocit (ze nevydelavam, ze nicim neprispivam), takze se vlastne i stydim rict, ze mi treba dosel krem, protoze si ho proste sama koupit nemuzu - nemam z ceho- a musim o to rikat manzelovi. Je to jako takovy pad na hubu. Penize vydelava jen on, ja ne, takze se kvuli toho citim spatne.

• Nahlásit
  • Citovat
12225

Tak toto by som nezniesla. Sorry, ale asi by som mu dala vybrat - ostanes doma na polovicnom uvazku s dietatom a ja pojdem pracovat na pol uvazku aby som si mohla kupit, co potrebujem. Alebo mi jednoducho vydelis cast penazi a ja sa postaram o seba. Toto je ponizujuce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18136
22.7.13 09:08

No tak ono je dost normalni, ze pokud je zena na materske, coz znamena jeden plat vyrazne nizsi a plus nove mimco se svymi potrebami, coz je zase jeden clovek navic, ze zivotni uroven paru dost klesne. Proto je dobre, kdyz maji partneri podobne hodnoty, protoze pak maji sice penez mene, ale vydavaji se ve spolecnem souladu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1281
22.7.13 09:08

@dadasik manzel si vylozene pro sebe prave taky nic nekupuje - konicky jako takove nema, prave proto se asi tak blbe citim. Moznost brigady bohuzel nemam absolutne zadnou.

Příspěvek upraven 22.07.13 v 09:12

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga
22.7.13 09:09

Ono také dost záleží na to, kolik peněz máte celkem. Jestli jedete nadoraz, tak se nedivím, že si nemůžeš koupit knížku něbo čokoládu (např.) Jestli ne, tak jak jste měli zařízené finance před dítětem? Často se doporučuje způsob „dát peníze dohromady, odpočítat stálé a plánované výdaje a zbytek vyděli dvěma kařdý si vezme svůj díl a co s ním udělá je jeho věc“.

• Citovat
  • Upravit
41882

A to má všechny peníze u sebe a ty sedíš doma jako žebrák a čekáš, jestli ti dá stovku na krém? Dítě snad máte taky společné, kdyby jste ho neměli, jsi v práci a peníze máš. Tak ať kouká navalit prachy 8o A nechápu proč by ses měla cítit provinile 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12746

Těžko radit. já bych to asi skousla. podle mě pokud nemáte moc peněz tak je potřeba aby někdo držel rozumnou mez. my utrácíme hodně a za kraviny až mě to mrzí. pokud ti vadí, že nemáš vlastní peníze tak si najdi přivýdělek (ale nevím jak máš staré dítě)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Holka Ty máš dost, nevíš tedy ani kolik vydělává, takže žiješ jak Popelka a to že by byl vychovaný jiným způsobem? Mě spíš připomíná lakomce. Neznám chlapa, který by takto svoji ženu týral, ono do domácího násilí se také počítá to, že Ti nedává peníze a nechá Tě na něm zcela závislou…no jdi se někam poradit a uvidíš, mě dlouhodobě říkat chlap, že si nesmím něco koupit, byť by to byla čokoládová tyčinka, tak jediné co by zažil byl můj odchod.

• Nahlásit
  • Citovat
5200
22.7.13 09:11

To, co popisuješ by pro mě bylo peklo. Ale tohle řešit v této situaci, kdy máte dítě a ty jsi na něm závislá, je dost problematické. Já do vás nevidím a neznám vás, ale pokusila bych se s ním o tom promluvit. Nevím, jak moc dá na tvé pocity, jak mu záleží na tom, jestli jsi nebo nejsi spokojená??? Nebo je mu to šumák?

Já jsem taky na mateřský a kdybych chtěla, můj muž by mi dovolil koupit asi cokoli, respektive bych si to mohla koupit i sama (teď mluvím třeba o drahé kabelce a tak). Já se ho u větších věcí ze slušnosti ptám, ale vím, že bych nemusela. U běžných věcí, jako je jídlo nebo jiné menší věci do domácnosti se neptám vůbec.

myslím že vztah je o partnerství, o určité rovnováze a ta tam musí být. Musíš sama vědět, jestli je váš vztah v rovnováze, nehledě na to, kdo maká a vydělává a kdo maká doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.7.13 09:11

U nás to je tak, že kdybych chtěla něco, ať už na chuť nebo na sebe, tak já se manžela vždy zeptám, jestli si to můžu koupit. On mi vždycky řekne, že se ptát nemusím, ale já prostě musím (je to ve mě). Takže bych se zeptala a i když by měl třeba blbé kecy, tak si to koupila. Nebo on snad nic nepotřebuje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
22.7.13 09:12

@colafit :palec:
Přesně tak, takového chlapa bych si vůbec nevzala. Vždycky mě fascinuje, jak podobné příspěvky končí jak podle šablony větou „on je jinak strašně hodný“. Jo, on je vlastně strašně hodný, jen se s ním nedá normálně žít a volně dýchat a cítíš se vedle něj jako hadr na podlahu. Nemá k tobě žádnou úctu a respekt, vlastně mu na tobě asi ani moc nezáleží. Proč s takovým mužem někdo zůstává, mi nejde do hlavy. Takže NE, nevydržela bych to, dupla bych si velmi rychle a velmi rázně a když by to nepomohlo, odešla bych od něj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12746
22.7.13 09:13
@albao píše:
Tak toto by som nezniesla. Sorry, ale asi by som mu dala vybrat - ostanes doma na polovicnom uvazku s dietatom a ja pojdem pracovat na pol uvazku aby som si mohla kupit, co potrebujem. Alebo mi jednoducho vydelis cast penazi a ja sa postaram o seba. Toto je ponizujuce.

tak pokud si ani nic nekupuje ani chlap tak mi to nijak ponižující nepřipadá. vadilo by mi kdyby mě nutil šetřit a sám rozhazoval, ale pokud neutrácí ani on tak je to rovný díl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama