Poradna dentální hygienistky
Pavla Pilneyová DiS.
Ve 13ti bych do toho rozhodně nešla. Odbarvit se na blond znamená velkou zátěž pro vlasy. Je třeba vybrat opravdu dobrou kadeřnici a hlavě o vlasy potom pečovat, rády se pak vysušují. Navíc počítej cca každý měsíc na dobarveni kořínků, aby to byla celistvá blond. Což v současné situaci asi není nejlepší nápad, když se pořád zavírá. Nech si udělat, pokud na tom trváš, blond melír na jemno. Odrosty se v tom trošku ztratí a bude to skoro jako blond.
Hrozně si tím zničíš vlasy.
Budeš pak muset chodit každý měsíc na barvení odrostů.
Nešla bych do toho.
Jedním odbarvením kvalitní barvou si vlasy extra nezničí. Cenu nevím, opravdu se vyplatí zaplatit si kvalitní barvu u kadeřnice, takovouhle změnu bych nedělala doma Odhadem tak 2-3 tisíce. Blondýnkou se staneš po 1 odbarvení a pak budeš muset každý měsíc barvit odrosty. Je to otrava, ale má to tu výhodu, že zpátky na hnědou se to dá přebarvit snadno, kdyby tě to přestalo bavit.
Jestli do toho máš jít? Podle mě je to ve tvém věku blbost, ale není to žádný celoživotní závazek, takže pokud nelituješ peněz… Rozhodně bych ale tohle nebarvila doma.
1. Jsi si jista, ze ti blond pujde k obliceji?
2. Chces stravit vic casu peci o vlasy? (Masky, odrosty,..)
Vlasy dostanou dost zabrat, ja mela barvene v salonu a je z toho hroznej chemlon potom a to mam kvalitni vlasy. Takze ne, podle me to neni dobre rozhodnuti a moje zkusenost je, ze bych do toho znovu nesla, ale tak zkusenost je casto neprenositelna ![]()
Ps. A ano, hlavne nebarvit doma!!!
Nevím odkud jsi, ale cena se podle délky může pohybovat kolem 10 000 Kč. U mě to tak bylo a o vlasy jsem stejně přišla, byť to bylo na nekolik etap. Délka asi jako na obrázku té blondýny, ale já ani nechtěla platinu na stupnici někde 10, mně stačila ash blond někde na stupnici 7. Teď mám přerostlé mikádo. A pakliže tě tak moc zajímá cena, tak další náklady si připrav na velmi kvalitní vlasovou kosmetiku (zapomeň na drogerii). Jinak nevím, jak jsi ve 13 letech malá. Píše se mladá. Pokud tvá matka souhlasí, tak nevěřím, že je ti 13 let. Už jen to: „děkuji za zpětnou vazbu“ 13 leta holka těžko napíše. Jinak tahle barva vlasů bude u náctileté holky evokovat předpojatost lehké děvy. Najdi si něco přirozeného, tahle peroxidova blond v době stínováni a kolorování vlasů je totální ohavnost, pardon.
Jako někdo, kdo se ve 13 odbarvil na blond říkám nedělej to. Budeš litovat.
Jinak apson že víš, že budeš muset ke kadeřnici a nechceš to odbarvovat doma. Já tipuji tak tři návštěvy kadeřnice. Každá aspoň za 2000. Záleží kde bydlíš a na šikovnosti kadeřnice.
@Martha03 děkuji za radu, chtěla bych mít odrosty a moje maminka je přebarvena brunet na blond takže doma máme kvalitní věci podle naší kadeřnice.
@Trojlístek ano vím moje maminka je také prebarvena brunetka na blond a má vlasovou kosmetiku přes internet. A ano je mi třináct proto se ptám ještě tady
@JednaPrazacka ano děkuji já a moje sestra jsme si barvily doma dva proužky na blond a nikdy už bych si to doma nikdy neobarvila
@Anonymní píše:
@JednaPrazacka ano děkuji já a moje sestra jsme si barvily doma dva proužky na blond a nikdy už bych si to doma nikdy neobarvila
- ano naše kadeřnice mi řekla že moje hnědá mi k obličeji nejde a prej by se jí více líbila blond
- chtěla bych jít na kadeřnici a dělám si 2× do týdne masku a používám šampóny kondicionery, olejíčky a ochranu proti teplu
Ráda bych uvedla na pravou míru jednu věc. Člověku vždycky jde k obličeji to, s čím se přirozeně narodí. Je větší pravděpodobnost, že kadeřnice nemá moc vkus. Ne každá kadeřnice má nějakou představu o barevné typologii. A od ženské, která považuje umělohmotnou platinovou blond za hezčí barvu než je přirozená tmavá hnědá (byť třeba podpořená nějakými maskami a olejíčky pro zdravější lesk), bych si co se týče barev radit nenechala…
@DeeDee.518 píše:
Ráda bych uvedla na pravou míru jednu věc. Člověku vždycky jde k obličeji to, s čím se přirozeně narodí. Je větší pravděpodobnost, že kadeřnice nemá moc vkus. Ne každá kadeřnice má nějakou představu o barevné typologii. A od ženské, která považuje umělohmotnou platinovou blond za hezčí barvu než je přirozená tmavá hnědá (byť třeba podpořená nějakými maskami a olejíčky pro zdravější lesk), bych si co se týče barev radit nenechala…
Naprosty souhlas!!
@Anonymní píše:
@JednaPrazacka ano děkuji já a moje sestra jsme si barvily doma dva proužky na blond a nikdy už bych si to doma nikdy neobarvila
- ano naše kadeřnice mi řekla že moje hnědá mi k obličeji nejde a prej by se jí více líbila blond
- chtěla bych jít na kadeřnici a dělám si 2× do týdne masku a používám šampóny kondicionery, olejíčky a ochranu proti teplu
Ja myslim, ze rozhodnuta jsi
ja jsem po x letech barveni dospela k tomu, ze ta moje barva je stejne nejlepsi ![]()
Zdravím
Léta se barvim různými barvami a taky se. Začala okolo 13ti let ale to jsem nebyla blond a barvila barvami z drogerie…teď mám nejlepší kamarádku kadernici a už v životě bych nesahla na barvu z drogerie to jen tak na okraj…ale být tebou zeptala bych se na metodu baleage ( je to odbArveni které není až k hlavě muže být víc vidět nebo min záleží na domluvě s kadernici ) já sama chodím pouze na to jelikož by mi jako přírodní (nějaká sedo-hnědá) brunete opravdu nesluselo mít odbArveni až k hlavě…určitě si priprav 2000-3000kc záleží na typu odbarvovace nebo jestli ti dá kadernice nějakou kůru…super je olaplex ale ten je dražší ale zase se pak méně ničí vlasy…být tebou zajdu do salonu a poradně to proberu…je důležitý najít kadernici která děla poradenství a řekne ti 😊
Dobrý den chtěla bych přjít s radou jsem přírodní brunetka moje vlády vypafají nějak takto viz. Foto a chtěla bych se nechat přebarvit na blond viz foto. Ale problém je v tom že mi je pouhých 13let a myslím že jsem velmi malá na takovou změnu, moje maminka s tím souhlasí takže se ptám ještě vás jestli do toho mám doopravdy jít
Otázka 2: pokud si toto chci nechat udělat na kolik peněz to vyjde a kolikrát tam budu muset jít aby mi z toho vznikla taková barva ( jsem si jistá ze nevyjdu z brunety hned na platonickou blond

Děkuji za zpětnou vazbu