Maminky 5 a více dětí

Anonymní
30.3.20 09:25

Maminky 5 a více deti

Ahoj, je tu mezi vámi nejaká maminka která má více než 4 děti? Můžu se zeptat jak to zvládáte, fyzický, psychicky, finančně? Já mám 4 děti - 4 roky,2 roky a dvojčata 8 měsíců a „bohužel“ pozitivní těhotenský test…vůbec nevím jak tu situaci řešit…tak nějak vnitřně se bojím že si to „miminko“ nedokážu nechat vzít, ale zároveň vím, že nechat si ho má spoustu negativ…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3566
30.3.20 09:26

Nepoužíváš žádnou antikoncepci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22571
30.3.20 09:29

Tak pět dětí v rozmezí pěti let je pěkná nálož…Já mám rozestupy dětí podstatně větší, takže se to zvládnout dalo…A dvojčata byla SC nebo normálně, z důvodu zhojení poporodních poranění.
Ale hodně záleží na tvém nervovém systému, já jsem spíš nervák…Znám odsud několik maminek, které mají kupu dětí jak schodečky a dávají to…Jsou to klidné, spíš flegmatické ženy a vysloveně rodinné typy..Takže zvládnout to lze, je - li vůle a předpoklady..Ale ozvat se ti musí samy, pokud budou chtít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.3.20 09:31

Ahoj, mám 4 děti
1. skoro 8
2.skoro 6
3.4letou
4.skoro 3roky.Ted čekáme plánované, vytoužené miminko 13tt :srdce: Zvládneš to neboj a ochrana nebyla žádná?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.3.20 09:39
@Anonymní píše:
Ahoj, mám 4 děti
1. skoro 8
2.skoro 6
3.4letou
4.skoro 3roky.Ted čekáme plánované, vytoužené miminko 13tt :srdce: Zvládneš to neboj a ochrana nebyla žádná?
:srdce: tak to gratuluji;) a obdivuju že do toho jdeš s takovymi rozestupy dobrovolně… :potlesk: já mám první dvě děti plánované, dvojky omylem hned po první menstruaci po porodu a teď jsem brala prášky, ty jsem 3 týdny zpátky vysadila, ale nechráněný sex jsme neměli… :think: tak fakt nevím jak jsem si to uhnala :oops: :think:
  • Nahlásit
  • Citovat
4532
30.3.20 09:42

Mě by tedy zajímaly ty rodinné rozpočty, když žena vyletí na tolik let z práce 8o a potom když všechny děti budou najednou na základních a středních školách a žádné už vydělávající -papuče, věci na tělocvik, aktovky, kina, divadla, školní výlety,.školy v přírodě, kroužky, soustředění…jako v tomto počtu tvořit nějaké rezervy, šetřit dětem do života… :nevim: dovolené???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

@pe-terka dvojčata jsem rodila císařem, tak z toho mám také trochu strach… a obávám se že já bohužel ten nervák jsem..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
@Anonymní píše: :srdce: tak to gratuluji;) a obdivuju že do toho jdeš s takovymi rozestupy dobrovolně… :potlesk: já mám první dvě děti plánované, dvojky omylem hned po první menstruaci po porodu a teď jsem brala prášky, ty jsem 3 týdny zpátky vysadila, ale nechráněný sex jsme neměli… :think: tak fakt nevím jak jsem si to uhnala :oops: :think:

stačí kapka a už to tapká :mrgreen:,zajdi na gyndu a uvidíš. máš foto testu? někdy to muže být z jiného duvodu nebo falešné. A děkuji, těší se celá rodinka :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.3.20 09:45

@truelly Každý snad ví co dělá..někoho
zajímá velká rodina, někoho výlety, kariéra apod. Nevidím
duvod proč vypisovat své finance, at si dělá každý jak uzná za vhodné ne?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.3.20 09:45
@truelly píše:
Mě by tedy zajímaly ty rodinné rozpočty, když žena vyletí na tolik let z práce 8o a potom když všechny děti budou najednou na základních a středních školách a žádné už vydělávající -papuče, věci na tělocvik, aktovky, kina, divadla, školní výlety,.školy v přírodě, kroužky, soustředění…jako v tomto počtu tvořit nějaké rezervy, šetřit dětem do života… :nevim: dovolené???

To mám právě strach také…i když u nás máme tedy pořád příjem oba, já pracuji z domu i se 4 detma… Ale bojím se zda to dokážeme utáhnout tak abychom děti nemuseli omezovat…

• Nahlásit
  • Citovat
8026
30.3.20 09:47

Já ti to napíšu z pozice nejmladšího, 5. dítěte. Když jsem byla malinká, máma se mi věnovala víc, než ostatním, téměř dospělým sourozencům. Tím vytvořila hezky vztah mezi námi, se sourozenci je to horší. Svým způsobem dodnes žárlí a označují mě za mamánka. Na druhou stranu. Do svých 15 let jsem nosila oblečení jen po starší ségře, nejezdila jsem na tábory, nikdy jsme nebyli s našima u moře. Nemohla jsem chodit na víc, jak jeden kroužek, bylo to drahé. Na výlet jsme vyrazili tak jednou do roka. Máma s tátou celý život jen dřeli a nakonec se rozvedli. Takže ano, když někdo chce mít hodně dětí, ať je má, ale pokud už teď, když jsou takhle malí, máš starost, jak to finančně zvládnete, tak bych se zamyslela. Navíc je máš hned po sobě, kdo je bude živit na studiích?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4532
30.3.20 09:51
@Anonymní píše:
duvod proč vypisovat své finance, at si dělá každý jak uzná za vhodné ne?

Ne všichni. Máme ve vedlejší vesnici rodinu s deseti dětmi. Otec v dělnické profesi, takže vypomáhá silami i finančně babička z důchodu :poblion: :pocitac: a samozřejmě kostel…tedy spoluvěřící…oblečením, botami, koly pro děti atd. Což je teda mimo. Každý má mít tolik dětí, kolik je schopen sám uživit, tedy ze svého platu a platu manželky. Ještě beru rodičák, ale to je tak vše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16099
30.3.20 09:51
@truelly píše:

Tak vzhledem k tomu, ze ty deti ma v rozmezi 5 let, tak bude doma jako kdyby mela treba deti 2 nebo 3 :nevim: a deti zas pujdou do skoly hned po sobě, takze se vrati do prace v tu nejkritictejsi dobu. Zalezi na prijmu chlapa no jestli to utahne, jestli maji dost velke bydleni, auto. Holt si na par let odeprou nejake drazsi dovolene apod. Horsi to bude az budou vsechny deti ve skole, ale to uz budou oba rodice pracovat (pokud si teda kazdy rok neporidi dite nove no)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8026
30.3.20 09:55
@Anonymní píše:
duvod proč vypisovat své finance, at si dělá každý jak uzná za vhodné ne?

A není také důležitá budousnoct těch dětí? Třeba oni jednou budou chtít budovat kariéru a jezdit na výlety… Moje vzpomínky na dětství je udřená máma, jedna zahrada-naštěstí jsem vyrostla na vesnici, neustále plný barák lidí a jen samé, na to nemáme, to nemůžeme… Když mi konečně zaplatili jednou zálohu za tábor, museli ho pak zrušit, protože by nebylo na uhlí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4532
30.3.20 09:57

@Aduš8 to je strašné… :,( určitě tě to ponouklo k tomu, abys taky měla hodně dětí :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama