Manžel a peníze manželce..

Anonymní
25.2.20 07:53

Manžel a peníze manželce..

Holky, prosím o anonymitu. Já bych jen chtěla vědět, jak to funguje jinde, jestli je to běžné a nemám si nač stěžovat. Jsem na rodicaku.3 děti. Manžel slušně vydělává, platí hypo, energie, jídlo. Já z rodicaku plat dětem jízdné, obědy, kapesné, telefon, také jídlo, věcí do domácnosti, oblečení, internet. Mám menší přivýdělek, který většinou padne na nákup potravin. Manžel mi nedává ani korunu, dle něj platí hypo a ostatní, já mám vyjít s rodicakem. K těmto nákladum kupuje každý měsíc rodičům velký nákup, platí jim pojistky apod. Což schvalují, rodiče jsou úžasní, je dobré že jim pomaha. Ale mrzí mě, že mě doma nedá ani korunu.. Třeba na výlet. Nebo jen tak… Co myslíte? Já už snad mám i strach mu říct o peníze, to je pak debata na týden… Vezmu si práci navíc a prostě nějak vyjdu. Je to běžné?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1549
25.2.20 07:58

Bezne to bohuzel je, ale normalni rozhodne ne. Ty nemas pristup k „manzelovym“ penezum? Jednou jste snad manzele, tak je vse spolecne, ja nejak nedokazu pochopit, jak je mozne, ze si jeden sysli a druhy tre bidu s nouzi a premysli nad brigadou, aby vysel :think: bohuzel takove pary ve svem okoli taky mam a divim se tem zenam, ze to trpi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.2.20 07:59

Ahoj -mela jsem to stejne, s 2detmi. Posledni rok RD jsem dupla a zacal mi davat 3tis/mes. Bylo to zretelne lepsi

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.2.20 08:00
@Ernais píše:
Bezne to bohuzel je, ale normalni rozhodne ne. Ty nemas pristup k „manzelovym“ penezum? Jednou jste snad manzele, tak je vse spolecne, ja nejak nedokazu pochopit, jak je mozne, ze si jeden sysli a druhy tre bidu s nouzi a premysli nad brigadou, aby vysel :think: bohuzel takove pary ve svem okoli taky mam a divim se tem zenam, ze to trpi

Přehled nemám, on mě k tomu nepustí. Zato on má o mojem výdělku přehled velký… Neustále mi predhazije, za co utrácím.

• Nahlásit
  • Citovat
16867
25.2.20 08:00

:nevim: neznám, u nás šli peníze dohromady v momentě, kdy jsme spolu dohromady bydleli. Prostě není moje, tvoje, ale naše. Naše zisky, naše dluhy, naše děti :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4178
25.2.20 08:01

No normální mi to nepřijde, my máme s manželem peníze sopečné od doby co jsme spolu začali fungovat, prostě bydlet. Nějak si nedovedu představit, že bych si takhle musela říkat o peníze, cítila bych se hodně blbě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.2.20 08:02
@Anonymní píše:
Ahoj -mela jsem to stejne, s 2detmi. Posledni rok RD jsem dupla a zacal mi davat 3tis/mes. Bylo to zretelne lepsi

Jak se ti to povedlo? Doteď jsem měla kolem 6 tis. K tomu asi 4 tisíce brigáda. Dle něj dostačující a nechápe. Že jsem neusetrila…

• Nahlásit
  • Citovat
1549
25.2.20 08:03
@Anonymní píše:
Přehled nemám, on mě k tomu nepustí. Zato on má o mojem výdělku přehled velký… Neustále mi predhazije, za co utrácím.

Jak jako nepusti? Snad je to vase spolecne ne? Proc se dobrovolne stavis do pozice zebraka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.2.20 08:03
@Bobsh píše:
No normální mi to nepřijde, my máme s manželem peníze sopečné od doby co jsme spolu začali fungovat, prostě bydlet. Nějak si nedovedu představit, že bych si takhle musela říkat o peníze, cítila bych se hodně blbě.

Je to ponižující a trapné. Hrozně mě to mrzí, kdyby on byl v mě situaci vůbec bych to neřešila a peníze mu automaticky dala… Nebo natankovala, koupila oblečení apod. To u nás nefunguje.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.2.20 08:04
@Ernais píše:
Jak jako nepusti? Snad je to vase spolecne ne? Proc se dobrovolne stavis do pozice zebraka?

S ním nejde hnout. Můžu mu to říkat, vysvětlovat, ale on pořád tvrdí, že je vše ok.

• Nahlásit
  • Citovat
1549
25.2.20 08:08
@Anonymní píše:
S ním nejde hnout. Můžu mu to říkat, vysvětlovat, ale on pořád tvrdí, že je vše ok.

A to sis s nim poridila 3 deti? Jako neber si to zle, ale fakt to nechapu. Ja bych ho hnala, ze by cumel, jen by jednou zkusil, ze si pojedeme kazdej svoje, on bude mit o mem hospodareni prehled a mne do toho jeho muze byt houno. Rozhodne bych si s takovym neporidila 3 deti a se srazenyma patama necalovala jak pan piska. Fakt to nechapu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8555
25.2.20 08:08

Ne, normální to není. Od začátku máme vše dohromady :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1308
25.2.20 08:09

Není to normální. Většina ti tu napíše, že mají společný účet a hospodaří s penězi. My třeba společný účet nemáme. Nechtěla jsem to já. Já tedy ještě nejsem na MD ale manžel má tak 2× vyšší plat. Máme to tak že on platí hypo, svoje auto, telefony. A mně posílá domluvenou částku na domácnost. Já se starám o jídlo, dceři obědy, svoje auto, krmení pro psa. Když mu zavolám ať něco koupí tak to koupí. Dceři kroužky zaplatí ten kdo drží v ruce dřív složenku. Výlety platí většinou manžel. Každý máme nějaké svoje zájmy, ale neutrácíme vyloženě za blbosti. Mně většinou nic moc z výplaty nezbyde. Manžel zbytek peněz ukládá na zvláštní účet kam máme v případě nouze přístup oba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3324
25.2.20 08:11
@Anonymní píše:
S ním nejde hnout. Můžu mu to říkat, vysvětlovat, ale on pořád tvrdí, že je vše ok.

Pro něj jistě. Zase na druhou stranu máš zatím kde bydlet. Kupuj jen to, na co máš a připravuj se k odchodu. Bydlení máte společné, nebo je jen jeho? Ty 3 děti máš hned za sebou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3256
25.2.20 08:11

Rodicak je jenom prispevek do rodinneho rozpoctu. Ja nevim kolik ted je, kdysi jsem mela 7 a pul a to neni castka, ze ktere bych mohla platit vsechno to co uvadis pro 3 deti. Vracela jsem se do prace hned po ukonceni PPM na zkraceny uvazek, a i tak mi mesicne manzel posilal na ucet penize navic. A o tom kdo bude platit dovolenou nebo vylet jsme nikdy nemluvili, povazujeme penize za spolecne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama