Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Náš syn bude mít čtvrté narozeniny. Manžel přislíbil, že ve tři odpoledne bude na oslavě narozenin svého známého. Máme rozdílný názor. Já říkám, ať je s námi, pojedeme na výlet, odpoledne zábava s dárky…prostě být celý den se synem.Pro mě je neuvěřitelné, že otec kývne na cizí oslavu v den narozenin malého syna! Manžel, že co řeším, bude s námi do půl třetí a pojede. Doslova…stejně kolem osmé pak půjde spát. Zajímá mě váš názor.
No tak to by mě vadilo dost, má byt se synem a ne jit někde chlastat. Naprosto chápu tvoje rozčilení.
To se těžko posuzuje. Vysvětlil ti proč to potvrdil když má syn narozeniny? Chlapi si občas totiž nepamatuji ani ty svoje. Případně co je to za kamaráda, je to blízký kamarád nebo slaví kulatiny?
Pokud jsou to obyc narozky známého tak by se mi to taky moc nelíbilo… Jestliže jsou tam ale objektivní důvody tak bych to pochopila.
To by mu u mně neprošlo. Jediné, co bych dovolila je, že by na oslavu ke známému šel na 19:00 večer. To by mělo stačit, stejně asi budou chlandit až do večera.
A kdyby odešel, tak bych mu udělala takovou věc : na jeho oslavu narozenin bych vše nachystala, jak se očekává, a pak bych odešla v 15:00 hodin, že někdo něco má.
Pomsta. Já bych prostě musela, kdyby to udělal mému dítěti.
Já ti nevím - on s vámi bude od rána do půl třetí??? a to nestihnete oslavit narozky? ![]()
fakt tě nechci provokovat, ale mně to přijde v pohodě.´
A prckovi všechno nejlepší ![]()
@Martha03 Nikam spolu nechodí, je z vesnice, kde dřív můj muž žil, max.se vidí právě na nějaké vesnické oslavě. Jestli má kulatiny, nevím. Jistě, že mu nedošlo, že má syn v sobotu narozeniny…přesto, že jsme společně plánovali jaké dárky… Když jsem mu dnes říkala, ať tam jde tedy až večer…třeba na šestou, řekl mi, že slíbil, že bude točit pivo.Pro mě nulový argument…bude jich tam dost, může se domluvit s někým, ať to např. do té šesté točí.
@harpyje píše:
Já ti nevím - on s vámi bude od rána do půl třetí??? a to nestihnete oslavit narozky?![]()
fakt tě nechci provokovat, ale mně to přijde v pohodě.´
A prckovi všechno nejlepší
Jde tu také o princip a priority, a na to, aby někde byl na 15:00 bude muset odejít dříve, předpokládám. Já bych protestovala proti oslavám po snídani, kdyby se to mělo stát u nás.
@LaPaloma Zní to hezky, jen by to pro něj pomsta nebyla. Sebral by se a šel na pivo ![]()
@JIVaJaH píše:
@Martha03 Nikam spolu nechodí, je z vesnice, kde dřív můj muž žil, max.se vidí právě na nějaké vesnické oslavě. Jestli má kulatiny, nevím. Jistě, že mu nedošlo, že má syn v sobotu narozeniny…přesto, že jsme společně plánovali jaké dárky… Když jsem mu dnes říkala, ať tam jde tedy až večer…třeba na šestou, řekl mi, že slíbil, že bude točit pivo.Pro mě nulový argument…bude jich tam dost, může se domluvit s někým, ať to např. do té šesté točí.
Tak asi bych taky neskakala radosti ale zase pravda je ze syn je malej a slavit nebudete do 7 hodin do večera a do těch 3 byste to mohli pěkně stihnout. Jo ty data se chlapům do hlavy prostě nevryji. Můj jel jednou na akci na moje narozeniny a taky jsem to významné neřešila. Důležitý je celek a kontext. Stará se je hodný a vycházíte spolu tak mu to dopřej taky se potřebuje občas vylít s kamarády a bude ti vděčnej když mu to nebudeš vyčítat a další den na něj vrhat blesky…
@harpyje Ne, neberu to jako provokaci. Zajímá mě to, jak na to koukají ostatní. Já prostě čuměla, protože mi to připadalo neuvěřitelné. Jsem z toho smutná.
@JIVaJaH píše:
@LaPaloma Zní to hezky, jen by to pro něj pomsta nebyla. Sebral by se a šel na pivo
Pak to máš těžký, když je mu to pivo asi smyslem života. Potřeboval by pevnější režim. Někdy je třeba udělat i dobrou scénu, aby pochopil, kam se dá zajít. Když to nejde po dobrým, musí se přitvrdit.
Ale jestli je to hlupák, tak s ním nic nenaděláš. V tom případě by mi začali být také přednější známí a kamarádi. Dávej do něho jen tolik zájmu, kolik dostaneš s dítětem zpátky. Pak se to třeba zlepší. Anebo taky ne. Ale bude jasno.
@JIVaJaH píše:
@harpyje Ne, neberu to jako provokaci. Zajímá mě to, jak na to koukají ostatní. Já prostě čuměla, protože mi to připadalo neuvěřitelné. Jsem z toho smutná.
Jo, a ještě jedna věc. My u nás třeba i posouváme termíny oslav narozenin podle toho, jak se to hodí nejlépe - aby mohla přijít širší rodina. Takže taky slavíme i 3 týdny po datu
, ale je to jedno. Každopádně to však domlouváme, není to tak, že se na plánovanou oslavu všichni vykváknou.