Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Anonymní píše:
@Pavlik Morozov nepotřebuji vytesaný pohár se svým jménem. Jen trošku uznání. Ale to vy asi doma máte taky takovou jako jsem já, že vám skáče kolem…a nebo jste sám. V podstatě když si zvládnu udělat vše doma sama, tak už toho chlapa nepotřebuji.
nemyslíte?
Já ti rozumím a hejtrů si nevšímej. Umět druhého ocenit, je ve vztahu to hezké. O vztah se musí pečovat jako o kytku. Tvůj partner nejenže nepečuje, ale ještě zadupává.
@Anonymní píše:
Ahojky. Už si nevím rady. Ať udělám cokoliv vždy je to špatně. Žádná pochvala. Vařím, peču, starám se o děti, uklízím, dělám vše na zahradě, pracuji z domu při RD. Dokonce jsem i vymalovala. A místo poděkování, že to
nemusí dělat, tak jen pohrdání, ani neobejme a konstatování, že to ještě není hotové. Přijde z práce a sedne k PC. Nechci žádné milodary, nechci aby mě nosil na rukou. Dělám doma práce i za něj. Jooooo vím jsem blbá, že to dělám, ale když ne já, tak nikdo.
Příspěvek upraven 29.11.20 v 15:50
Ještě jsem nepotkala chlapa, který si váží toho, že se jeho žena chová jako služka a mechanik v jednom. Vy tohle všechno děláte proč? Chcete se mu zavděčit, že? On to cítí a proto si vás neváží. Proč by taky měl? Může po vás štěkat jak chce a vy to stejně všechno uděláte za něj. Buď ze sebe přestanete dělat nedoceněnou mučednici a občas si taky dupnete, nebo se nikdy nic nezmění…
@Anonymní píše:
@Nikynka86 Nevím ale myslím že jiná v tom nebudetaky mě to napadlo ale je furt v práci a nevěru odsuzuje
Na tohle bacha. Nahlas nevěru a různé nešvary nejvíc odsuzují právě ti, co to tajně dělají. Slova nic moc neznamenají ![]()
@Samantha_cz píše:
Já se omlouvám, že zakladatelce moc neporadím…myslím, že sofistikovaných odpovědí se tu najde víc, než dost. Mě by zajímala jiná věc. Třeba mi s tím někdo pomůže. Já bych ráda věděla, kdy se ženské přehodí pár výhybek v hlavě a začne se chovat přesně tak, jak zakladatelka. Vše navařeno, uklizeno, o domácnost postaráno…Přijde mi to jako naprostá ztráta identity, odcizení se věcem, které má člověk rád…proč to ty ženské dělají? Co je k tomu nutí? Ony samy? Okolí? Vždyť život je od toho, aby se žil, nikolvi trávil s luxem, žehličkou a vařečkou v ruce. Nebo se pletu?
Z mojí zkušenosti je to kombinace výchovy (jsou od mala učené, že je to tak správně) a leckdy i té smutné pravdy, že ty ženy nemají osobnost. Prostě vyrostly, vystudovaly, našly si práci, vdaly se a pořídily si děti. Ale nemají zájmy, nikdy moc neuvažovaly, co vlastně od života chtějí. Chtějí si ale připadat užitečně. Jedou od dětství stanovenou misi. A co si budeme povídat, to životní prázdno v místě, kde mají ostatní sny a seberealizaci, nějakou osobnost, která není osekaná na holý základ „matka-manželka-služka“ se musí něčím zaplácnout. Jinak hrozí, že jí dojde prázdnota a nesmyslnost toho, co dělá a bude z toho depka jako z učebnice… Holt nějak se tihle lidé musejí zabavit, než pro ně přijde zubatá…
@Anonymní píše:
@Pavlik Morozov nepotřebuji vytesaný pohár se svým jménem. Jen trošku uznání. Ale to vy asi doma máte taky takovou jako jsem já, že vám skáče kolem…a nebo jste sám. V podstatě když si zvládnu udělat vše doma sama, tak už toho chlapa nepotřebuji.
nemyslíte?
No a kdyz byste to nedelala, tak nepotrebuje vas ne? Kdyz tak premyslite, tak musite predpokladat, ze i protejsek tak muze uvazovat