Zvažování miniinterupce

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.11 14:34
miniinterupce

ahoj holky, řeším určitou životní situaci, sama s prckem a na těhu testu 2čárky, pro někoho radostná událost, pro mě v tuto chvíli situace, na kterou myslím od rána do rána, už ani nespím a padám na pusu. Mám/měla jsem partnera, který se nechce vázat, skvěle se s ním povídá, procházkuje a řeší vše možné, samo to zkončilo i v posteli, ale stala se „nehoda“. Partner mě podpořil, nechává mě rozhodnout se, nenakazuje si dítě nechat nebo jít na potrat, ale být s náma nechce. Ano přijet obča - 1× - 2× do měsíce, posílat určité finance - ne nijak velké, to ano. Ale tím to končí a já ač bych miminko brala hned. Tak vím, že by to bylo pro nás hodně těžké jak psych. tak finančně.
Proto uvažuju o interupci a slzy se mi řínou po obličeji jak hrachy. Zažil jste někdo něco podobného? Musel jste se rozhodovat, jestli miminko ano nebo ne? Nevím co čekám, spíš jsem rozhodnutá, protože, když si představím, že malému bude rok. Když jsem byla těhu s ním, tak bylo prudce rizikové a druhé takové s velmi akčním prťouskem bych sama nezvládla.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.11 14:54

Mám doma batole a jsem těhotná, s partnerem jsme se rozešli, než jsem zjistila těhotenství. Miminko jsem si nechala, i on s tim souhlasil a přispívá. I když to nebude lehké, věřím, že to zvládnu, jako mnohé další maminky. Od doby, co cítím pohyby, je to těšení ještě větší.

PS: ať už se rozhodneš jak chceš, obě varianty jsou pochopitelné a ty nelituj, pro kterou ses rozhodla. Je to tvoje volba a tvoje řešení situace. Hodně sil :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.11 15:05

rozhodovala jsem se, jestli ano nebo ne, protoze jsem otehotnela majic opravdu temer novorozene a tehotenstvi nezvladam nijak lehce. byt v tve situaci, tak si dite nenecham

Dessie
Zasloužilá kecalka 573 příspěvků 17.10.11 15:10

Moje máma otěhotněla brzy poté, co jsem se narodila, můj táta byl v té době služebně na rok pryč a domů jezdil jenom občas, tak na miniinterupci šla, druhé dítě si pořídili až později. To, že na nás byla stejně sama je už jiný příběh. Pokud sama cítíš, že bys to nezvládla, volila bych potrat. Je to svobodná volba každého, nenech se zviklat, řiď se svým instinktem.

kate02
Nadpozemská drbna 26100 příspěvků 17.10.11 15:26

To konečný rozhodnutí bude vždycky na tobě, nikdo, kdo ti tady porodí s tím rozhodnutím žít nebude… Ale podle mě se s tou miniinterupcí budež těžko smiřovat, když nejseš na 100% rozhodnutá, že ji fakt chceš… :roll: :nevim:

Temaho
Kelišová 5230 příspěvků 17.10.11 16:19

Podle toho, co píšeš, bych řekla, že jestli to uděláš, tak si to budeš do smrti vyčítat a přemýšlet jestli by to opravdu nešlo zvládnout.
Já na tvém místě bych na potrat nešla, bude to určitě těžké, ale ta nejistota a výčitky by byly podle mě horší :nevim:
To je můj názor, držim palce ke správnému rozhodnutí :kytka:

Magnificata
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 17.10.11 16:55

Nechoď, vždycky existuje nějaké řešení. Uvidíš, třeba ti přítel bude pomáhat nebo rodiče, kamarádka, atd…Opravdu, nestojí to za to, budeš si to celý život vyčítat.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34961 příspěvků 17.10.11 17:08

Ahoj, jen k tomu rizikovemu - prvni tehotenstvi jsem prolezela, druhe jsem tahala 15 kg klacka - a v púohode. nemusi se to opakovat.
Drzim palce ke spravnemu rozhodnuti.

michaela1808
Ukecaná baba ;) 1860 příspěvků 17.10.11 17:11

já bych asi nešla…
to „nechoď“ pode mnou zní moc hezky…tak asi nějak. zkusila bych to spíš nějak zvládnout, protože jednou je to moje odpovědnost, tak bych to brala tak, že se s tím holt musím nějak porvat, když už „to“ tak dopadlo. navíc Ti není 16, aby to byl fakt průser. máš spoustu věcí po prvním prckovi a třeba partner ještě zjihne.

araw
Neúnavná pisatelka 16764 příspěvků 17.10.11 17:13

Hm, tak to já bych v tvé situaci asi na potrat šla. Je velký rozdíl být sama s 1 dítětem, nebo se dvěma… Ale jak je již psáno, je to jen tvoje rozhodnutí, bohužel ty s tím budeš žít. Ale já bych si druhé dítě za svobodna, bez táty, jistě nenechala…

dalmatinka 123
Hvězda diskuse 48551 příspěvků 17.10.11 17:16

To není taaky jen to co chceš,co si přeješ,ale hlavně co zvládneš.Dokážeš uživit dvě děti sama?Dokážeš je obléct a vše co k tomu patří?Nevim jak to zvládáš s jedním,ale jestli žijete zatim jen z dávek co dostáváš RP tak bych se pro potrat rozhodla. :oops:
Držim palce at se rozhodneš správně

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.11 17:22

„.....někdo ti bude pomáhat, přítel, rodiče kamarádka…“na to se člověk nemůže spoléhat.
Já jsem se také musela rozhodnout a šla jsem. Nelituji a ani nemám výčitky. V té době to bylo nejlepší řešení.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.11 17:38

sice vdaná,ale kdysi jsem v této situaci byla. Otěhotněla jsem 4 měsíce po porodu,nečekaně,nechtěně. Já bych si to dětátko tenkrát byla s to nechat,i když situace (bydlení,manželovy problémy atd atd) nebyly vůbec této situaci nakloněny…
Tchyně si se mnou sedla a rozhárané druhomatce hormonama vysvětlila pragmaticky situaci očima člověka,co má leccos za sebou.
Pochopila jsem. Mít další dítě do nejisté budoucnosti bylo rovno sebevraždě.
Podstoupila jsem miniinterupci. Do poslední chvilky jsem chtěla utéct,ale možná proto,že věci šly ráz naráz,nebyl čas už nic řešit…
Ta obrovská bolest a díra v srdci potom byly nepředstavitelné.
Trvalo mi víc ,než 3 roky,než jsem se s tím dokázala alespoň nějka sama v sobě smířit. Sama. Nikdo nevěděl,čím si musí žena v tomhle projít…
S odpsupem času vím,že tenkrát to byl ten nejlepší krok,co jsem mohla udělat s ohledem na vývoj událostí v budoucnu…
Až po letech jsem našla muže ,který mi dal oporu a náruč,kterou žena potřebuje a s kterým jsem mohla přivést další dítě do spokojené a plné rodiny.
Všechno má svá pro a proti,sama musíš zvážit své síly a možnosti,dívat se na věci i dopředu.
Držím pěsti a posílám sílu,at´ už se rozhodneš pro jedno,či druhé.

Davdan
Kelišová 6926 příspěvků 17.10.11 20:53

Víš co tohle ani není o situaci, ale o Tobě samé. O Tvých schopnostech a životních postojích…
Jsou maminky, VELMI chudé, samy, ale o děti se starají perfektně, jiné matky by si z nich měly brát příklad. Takové se najdou i tu na emiminu - a zeptej se jich, zpětně jestli by šly na potrat… nešly… :-)
Je to opravdu o povaze člověka.
Já bych nešla. :-)
A jak by se už miminko narodilo - prostě když vidíš ten odevzdanej bezbrannej uzlíček, tak Ti je jasný, že na to máš, že to prostě dáš. :-)
Ale mluvím za sebe, jak říká kate02 musíš se rozhodnout Ty, nikdo jiný s tím rozhodnutím žít nebude.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.11 08:57
Davdan píše
a zeptej se jich, zpětně jestli by šly na potrat… nešly… :-)

Je to opravdu o povaze člověka.
Já bych nešla. :-)
A jak by se už miminko narodilo - prostě když vidíš ten odevzdanej bezbrannej uzlíček, tak Ti je jasný, že na to máš, že to prostě dáš. :-)
Ale mluvím za sebe, jak říká kate02 musíš se rozhodnout Ty, nikdo jiný s tím rozhodnutím žít nebude.

Nedá mi to reagovat, ale zpětně jak už máš dítko narozené a u sebe je vše jiné a za nic na světě bys jej nedala. Ale s interupcí je to něco jiného, to nejde ani v nejmenší srovnávat.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek
Reklama