Minimální trvanlivost gelového potravinového barviva?

641
3.12.20 10:51

Minimální trvanlivost gelového potravinového barviva?

Hezký den :mavam:. Asi to řeším zbytečně, ale i tak mi to nedá. Dneska jsem zdobila perníčky klasickou bílou bílkovou polevou a potom jsem našla zelené gelové barvivo od DR. Oetker, tak jsem si řekla, že to bude aspoň barevné a pár kapek na konci přidala do polevy. Vůbec mi nedošlo se podívat na expiraci a když jsem lahvičku vracela do obalu, zjistila jsem, že je tam uvedená minimální trvanlivost do: O7/2019 :roll:. Perníčky jsou tím nazdobeny na malé ploše, ale i přesto. Může z toho někdo mít nějaké potíže (navíc jsme těhotná, ale stejně perníčky moc nejím). Nikdy se mi nic takového nestalo. Poradí mi někdo, jestli to raději nejíst nebo to moc řeším? Moc děkuji všem! Prosím nemyslete si, že jsem blázen, jen moc nad vším poslední dobou přemýšlím, asi hormody :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
36220
3.12.20 12:23

Já mám barvy prošlý snad ještě dyl a normálně je pouzivam a nikdo se neotravil.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
22963
3.12.20 13:33

To vůbec nevadí, je to doporučená exp. a zrovna tohle se nezkazí ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
641
3.12.20 14:02

Holky moc dekuji :oops:. Super.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
13788
3.12.20 16:55

Mám gelové barvy už deset let (od prvních narozenin syna), používám je každý rok a vůbec nic jim není.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
641
3.12.20 18:49

@AnastazieB super Dekuji

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Kojenecká lahev

  • (4.5) + 85 recenzí

Danny Sport

  • (4) + 77 recenzí

Poradna o homeopatii

Ikona - Eliška Bartlová

MUDr. Eliška Bartlová