Mladší dítě šikanuje starší

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.18 22:38
Mladší dítě šikanuje starší.

Ahoj, mám dvě holky ve věku 6 a 8 let. Starší holka je typ mouchy sněste si mě, kam ji postavíme, tam je, slušná, neprůbojná. Stydí se dospělých i dětí. Nevzdoruje.
Mladší dcerka je její pravý opak, má hodně kamarádů, je velice smělá, nic si nenechá líbit. Je i hodně samostná.
Problém je to, že mladá začala ubližovat starší, ta se neumí bránit, ozvat se.Co byste dělali?

Reakce:

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 12.03.18 23:00

No tak ty jsi rodič vysvětlit ji to a když by to nepomohlo zákaz kamarády a vysvětlit že se to nedělá je dost velká aby to pochopila :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.18 23:02
@Anonymní píše:
Ahoj, mám dvě holky ve věku 6 a 8 let. Starší holka je typ mouchy sněste si mě, kam ji postavíme, tam je, slušná, neprůbojná. Stydí se dospělých i dětí. Nevzdoruje.
Mladší dcerka je její pravý opak, má hodně kamarádů, je velice smělá, nic si nenechá líbit. Je i hodně samostná.
Problém je to, že mladá začala ubližovat starší, ta se neumí bránit, ozvat se.Co byste dělali?

Zakroč a řešte to, nejdřív domluvou, pak i rázněji. Starší musí vidět, že má ve vás oporu. Tu naučte, aby si to nenechala líbit a aspoň slovně se ohradila. A neberte jako žalování, pokud se vám svěří.
Znám to z vlastní zkušenosti, protože mě šikanovala celé dětství o rok mladší ségra. Já to našim neřekla a mlčky to trpěla. Oddechla jsem si, až sestra odešla na intr.
Byla privilegovaná otcem, dělala sport jako on, já radši četla.
Ani nevím, jestli by mi to vůbec věřil.
Poznamenalo to celý náš vztah, nerozumíme si. A poznamenalo to i mě, protože jsem si našla dva partnery, kteří mě postupně zašlapali do země.
Mamku zpětně hrozně mrzí, že to neviděla a neřešila.
Dlouho mi trvalo, než jsem se změnila a naučila se bránit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.18 23:13
@Anonymní píše:
Zakroč a řešte to, nejdřív domluvou, pak i rázněji. Starší musí vidět, že má ve vás oporu. Tu naučte, aby si to nenechala líbit a aspoň slovně se ohradila. A neberte jako žalování, pokud se vám svěří.
Znám to z vlastní zkušenosti, protože mě šikanovala celé dětství o rok mladší ségra. Já to našim neřekla a mlčky to trpěla. Oddechla jsem si, až sestra odešla na intr.
Byla privilegovaná otcem, dělala sport jako on, já radši četla.
Ani nevím, jestli by mi to vůbec věřil.
Poznamenalo to celý náš vztah, nerozumíme si. A poznamenalo to i mě, protože jsem si našla dva partnery, kteří mě postupně zašlapali do země.
Mamku zpětně hrozně mrzí, že to neviděla a neřešila.
Dlouho mi trvalo, než jsem se změnila a naučila se bránit.

dnes jsem u toho náhodou byla a zakročila. Mladší je taky provilegovaná otcem, je hezčí, chytřejší, technicky nadaná…

Knihomyš
Extra třída :D 10543 příspěvků 12.03.18 23:16

Asi bych promluvila s oběma (s každou zvlášť).
Starší bych zkusila povzbudit k obraně s tím, že ji samozřejmě podpořím, když přijde na věc. Mladší bych vysvětlila, že takhle ne. Asi by mě i zajímalo, proč jí začala ubližovat, ale dá se počítat s tím, že z šestiletého děcka rozumnou odpověď nedostaneš.

Knihomyš
Extra třída :D 10543 příspěvků 12.03.18 23:19
@Anonymní píše:
dnes jsem u toho náhodou byla a zakročila. Mladší je taky provilegovaná otcem, je hezčí, chytřejší, technicky nadaná…

To jde určit v šesti letech? :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.18 23:21
@Knihomyš píše:
Asi bych promluvila s oběma (s každou zvlášť).
Starší bych zkusila povzbudit k obraně s tím, že ji samozřejmě podpořím, když přijde na věc. Mladší bych vysvětlila, že takhle ne. Asi by mě i zajímalo, proč jí začala ubližovat, ale dá se počítat s tím, že z šestiletého děcka rozumnou odpověď nedostaneš.

jde o pokoj, mají ho spolu, ale mladší si nárokuje víc místa a když starší nesouhlasí, tak jí mlátí, láme tužky apod.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.18 23:22
@Knihomyš píše:
To jde určit v šesti letech? :think:

manžel si to myslí a navíc je mu strašně podobná.

Knihomyš
Extra třída :D 10543 příspěvků 12.03.18 23:25
@Anonymní píše:
manžel si to myslí a navíc je mu strašně podobná.

A to mu nevadí, že se ten jeho odlitek chová takhle?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.18 23:32
@Knihomyš píše:
A to mu nevadí, že se ten jeho odlitek chová takhle?

ještě jsem mu to neřekla.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 13.03.18 10:38
@Anonymní píše:

hodně rychle bych usměrnila mladší, nebo sis zvykne, že může ubližovat starší a nic se jí nestane..

Keyllah
Echt Kelišová 9697 příspěvků 13.03.18 10:43
@Anonymní píše:
jde o pokoj, mají ho spolu, ale mladší si nárokuje víc místa a když starší nesouhlasí, tak jí mlátí, láme tužky apod.

zakroč rychle, nebo si mladší zvykne, takto si vyžadovat svoje nároky a starší se dostane do role oběti a může to k sobě „přitahovat“ i v budoucna. Bych se s ní tedy nepárala, zakroč rychle, než bude pozdě.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.18 12:47

Nechávala jsem to být, ale už je víc hlídám. Starší pořád opakuji, že se musí bránit.
Ona má problémy i ve škole se svou povahou, každé agresivnější dítě se na ní vyžije. :? není hloupá, ale je samotářka.

Lalelale
Závislačka 2683 příspěvků 13.03.18 12:58
@Anonymní píše:
:,( :,(

rozhodně zakroč. Pokud nezakročíš, dost pravděpodobně se to bude dál zhoršovat a pošramotí to jak vztah mezi sestrami, tak mezi starší holkou a vámi. A stálo by za to tu starší nějak naučit, že se musí ozvat.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >