Molární gravidita

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lilith666
Povídálka 45 příspěvků 28.01.19 12:34
Molární gravidita

Ahoj, máte někdo zkušenost s molárním těhotenstvím? Ještě to nemám potvrzené, ale podezření je a prý velká šance, že u mě je to molární těhotenství. Někdy v příštím týdnu jdu na revizi. Mě hlavně zajímá kdy po revizi a případném mol. těh. lze opět otěhotnět? Někde jsem našla, že až třeba po roce a někde 3-4 měsíce. Tak mě zajímá vaše zkušenost.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
stinga
Kelišová 5147 příspěvků 3 inzeráty 28.01.19 12:39

@Lilith666 to záleží na tom, kdy ti klesně hcg, jestli za 3 měsíce nebo rok, budeš chodit na kontroly, osobní zkušenost naštěstí nemám

Medičkaa
Kecalka 273 příspěvků 11 inzerátů 28.01.19 12:51

Myslím že právě u molárního těhotenství je ta lhůta po revizi delší než třeba u zamlklého, ale důvod už si bohužel nepamatuju :nevim:

sabinka098
Zasloužilá kecalka 719 příspěvků 28.01.19 12:54

Ja pri molarnim jsem chodila pul roku na krev otehotnela jsem za dva roky.

Sněženka25
Závislačka 4148 příspěvků 28.01.19 13:11

Ahoj já měla kompletní molu…Byla jsem na revizi v únoru a asi to šestinedělí trvalo, než kleslo HCG na nulu a od té chvíle jsme se nesměli snažit půl roku… V Podolí mi doktorka říkala, že dříve chtěli po pacientkách celý rok, aby neotěhotněly, aby se ta mola znovu „neprobudila“…pos­tupně zmírnili na půl roku, po této době už by se nemělo nic stát :)

Heivka
Závislačka 3625 příspěvků 28.01.19 13:11

@Lilith666 Molu měla blízká kamarádka, u ní to probíhalo tak půl roku po revizi měla úplně zakázaný sex protože jí HCG klesalo hrozně pomalu, dojížděla do Prahy na odběry a ultrazvuk celý rok a skoro celou dobu jí hrozilo akutní odebrání dělohy. U ní to bylo protože se, bohužel, na diagnózu moly přišlo dost pozdě (10tt) a gynekolog pořád čekal jestli se neobjeví srdeční akce a na kontrole v nemocnici na to přišel až 3.doktor (ona je to vzácná diagnóza tak se s tím naživo lékaři často nesetkají). Riziko je že pokud se neudělá revize včas tak hrozí rakovina dělohy. Jinak k dalšímu pokusu o otěhotnění dostala od lékařů zelenou až když měla tři měsíce po sobě HCG negativní a normální nález v děložní sliznici. Potom otěhotněla v prvním cyklu a má pětiletou dceru, druhé dítě jim nejde ale to už s molou nejspíš nesouvisí. Držím palce ať dopadnete co nejlépe a poslouchejte doktory.

Lilith666
Povídálka 45 příspěvků 28.01.19 13:26

@Heivka Teda tohle se mi vůbec nelíbí. Já jsem dnes 9tt a revize mi vychází cca na 10 tt. Dr mě na žádné takovéhle možné komplikace neupozornila :( no doufám, že se to nepotvrdí..

Lilith666
Povídálka 45 příspěvků 28.01.19 13:27

Holky všem děkuji za info i zkušenosti :roll:

Heivka
Závislačka 3625 příspěvků 28.01.19 13:59

@Lilith666 U ní se na diagnózu přišlo až v tom 10tt a na revizi šla ještě později protože u nás v krajské nemocnici si na to netroufli a odeslali jí do Prahy, tak se to protáhlo. Snad budete mít lepší průběh než moje kamarádka :srdce:

Lilith666
Povídálka 45 příspěvků 28.01.19 14:09

@Heivka snad jo, děkuji :srdce:

K.o.u.z.e.l.n.aa27
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 02.02.19 22:26

@Lilith666 mám osobní zkušenost. Na molu se přišlo ve 22 TT a ve 23 tDnu samovolný potrat.. závěr parciální mola..s.vyvije­jicim.se plodem. HCG přes 2,500000mil .. klesalo.2,5 měsíce. Půl.roku odběry

Klesalo krásné . Ultrazvuková.su­per.otehotneni. dovoleno po půl roce od negativní hodnoty. Otěhotněla Ela jsem po 1,5 a mám krásnou dnes už skoro dvouletou holčičku.. mezitím než se nám.jeate povedla byl potrat zamlklý v 6 TT ale kola.to naštěstí nebyla… Rakovina hrozí.pokid HCG. Neklesá…ale.to.je mizivé procento…takže buď v pohodě… Já jsem.byla.vyjimecny případ který, u nás snad ještě neviděli..v 10 TT to je v klidu.kazdopadne držím palce a dočkala se brzo vytouženého.mimca

Sněženka25
Závislačka 4148 příspěvků 02.02.19 23:07

@K.o.u.z.e.l.n­.aa27 Páni, jak to je možný, že až tak pozdě? První i druhý screening byl v pohodě a najednou z toho byla mola? To jsi mi nasadila brouka do hlavy…já měla molu před rokem…od září jsme se mohli začít snažit a hned v říjnu jsem jako zázrakem otěhotněla (předtím jsme měli velké problémy)…teď jsem v 16.tt a už jsem si říkala, že už to snad dobře dopadne… jak se to může stát, že najednou je z miminka mola? :pocitac:

K.o.u.z.e.l.n.aa27
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 03.02.19 08:24

@Sněženka25 první byl.uplne pohoda.vse ok.mam.nadhernou fotečku usmívajícího se.chlapecka. v 18 TT zvětšená placenta s trhlinama a obří vaječníky.. v 19 TT špinění . A v Podolí pan dr.rikal.ze tam.byli asi dvojčata.a.jedno z nich musela.byt mola.a asi to.prorostlo do placenty..nik­do.presne neví.proc se to.stalo a proč.se.prialo na to.tal.pozde…a­le.tak.pozde většinou mola už není.takze buď v klidu… Potom.s dcerkou bylo tehu úplně jiné a vše v pořádku.. jen porod skončil.akutni sekci.. ale to.je zase jiný příběh.:grin: Držím.palce,ať je vše v pořádku..a Mimi zdrave :srdce: :srdce:

Sněženka25
Závislačka 4148 příspěvků 03.02.19 09:27

Páni, to muselo být hrozné…aspoň že už máš zdravou dcerku :) My už přišli o tři miminka, tak pořád ani nemůžu věřit tomu, že už bychom měli takové štěstí…snad už to dopadne tentokrát a ta mola se tam neschovává :)

K.o.u.z.e.l.n.aa27
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 03.02.19 11:33

@Sněženka25 určitě to teď vyjde a opravdu se dočkáte.. já už taky.nedoufala.. malá je zázrak ..a jestli se nám.podari ještě druhý..tak to bude paráda..ale ta potvora mola se prý může opakovat .což mám strach..jak budu chtít otěhotnět..aby se to nějak neopakovalo..ale doufám.ze ne..
Jinak.drzim pěsti…ať vše hladce probíhá.. já byla.cele.tehu jako.ve ani.ze se.to.opravdu podařilo:grin: :grin:tM vím.jak se i cítíš:sunglas­ses: :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejotrávenější fanynka: Jágr na ledě zářil, Kopřivovou ale příliš nezajímal

Ačkoliv se toho o – na první pohled – vlažném vztahu mezi Jaromírem Jágrem a... číst dále >

Trapný Dyk a afektovaná Kirschner. Má smysl dívat se na The Voice?

The Voice Česko Slovensko. Tak se jmenuje zábavná pěvecká reality show, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >