Planý poplach monitoru dechu - stalo se vám?

75
22.12.04 11:06

Monitor dechu

Milé maminky,
chtěla bych se Vás zeptat na Vaše zkušenosti s monitorem dechu. Mám desetidenního syna a už dvakrát se nám monitor v noci ozval. Přitom se mi zdálo, že miminku vůbec nic není, akorát ho to vzbudilo. Nevím, jestli se mám bát. Měla jsem spíš chuť monitor vypnout, aby malého Ládíka nevylekal. Matraci máme zdravotní s polyesterovým jádrem, možná by to mohlo být i tím??? Jaké jsou Vaše zkušenosti? Stalo se Vám to taky?
Díky za Vaše odpovědi
Ivka a Ládík 10 dnů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
22.12.04 13:00

Ahoj ,
já bych jí určitě nevypínala , miminko prý někdy zapomene dýchat , odůvodňují to tím , že v bříšku dýchat nemuselo a je zviklé , že někdo dýchá za něj. Ale žádný strach , chůvička se někdy zblázní , stačí když malého špatně uložíš . Mě se to stalo 2 krát . Držím palečky ať ti malý dělá jen a jen radost . A přeji krásné vánoce a šťastný nový rok. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
13
22.12.04 20:00

Ahojky Ivko,

„planý“ poplach jsme zažili asi 3× za 4měsíce…Důvodem byla právě příliš tlustá matrace + špatně uložené miminko- hlavně zpočátku (mělo by ležet co největší plochou těla), tvůj Ládíček je ještě malinký, takže asi i moc neváží, takže to může dělat trochu problém, když ho položíš menší plochou (např. na bok na kraj desky)
Já bych rozhodně nevypínala! Náhoda je vůl..
Zdraví kikki

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
22.12.04 20:00

Ahoj Ivko
i mě monitor dvakrát pískal.Poprvé jsem byla tak vyděšená, že jsem jenom vytáhla mimíka z postýlky a děsně bulela.Když se to stalo podruhé viděla jsem, že dýchá(bylo to přes den).Chce to všeho s mírou.Někde jsem četla, že nejrizikovější skupina jsou děti od druhého do čtvrtého měsíce.To aby se člověk strachoval pořád.Monitor nevypínej alespoň budeš mít jistotu, ty první týdny nejsou jednoduchý.Držím palce a palečky :lol: H.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
315
22.12.04 20:22

Ahojky Ivko,
nám se to stalo když bylo malému asi 9 dní. Byli jsme z toho s manželem mimo, přestal na chvíli dýchat,tak jsme rozsvítili vzali ho rychle do náručí a zřejmě naskočil. Ono se to může stát buď tím že neleží přímo na té desce co je pod matrací, nebo přestane dýchat,což malá míma občas mají a pak i ten zvuk,když začne NAnny pískat tak je probere.
Jsem hrozně ráda že jí mám, kamarádce se stalo to samé, říkám si že tohle je taková pojistka, než chodit jako naši rodiče se zrcátkem a zkoumat zda mimča dýchají :-))
Mějte se krásně
Mon a Denis zítra 6týdnů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
879
22.12.04 21:38

AHoj!
CHtěla jsem se zeptat, který přístroj je podle Vašich zkušností nejlepší.Čekám druhé mimino, mám 4 letého chlapečka, a opravdu ten strach, jestli je v pořádku, v noci nebo když se koupu, už nechci zažít. Jenom se vůbec neorientuju v tom, jestli stačí chůvičky za 1000,– nebo je lepší koupit např. NANny(taky na ně přispívá VZP). Tynda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
28.12.04 18:26

Ahoj, nám také monitor dvakrát zapískal, ale malá byla v pořádku. Nakonec jsme zjistili, že to bylo tím jak byla zabalená v zavinovačce a navíc položená na boku, takže kontakt s deskou nebyl dostačující :? . To že na Nanny přispívá VZP je pro mně novinkou. My jsme na inzerát koupili monitor Baby Guard se dvěma senzorovými deskami, což je lepší i pro větší mimi, které se z jedné desky snáze „skutálí“. A Nanny má myslím jen jednu. Taková ta klasická chůvička-vysílačka je také dobrá věc, ale přes ni rozhodně neuslyšíš, zda mimi dýchá. Je dobrá na to, když miminko pláče, a nebo právě na spuštěný alarm monitoru.
Silvie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
28.12.04 20:15

Nám monitor dechu Nanny fungoval v postýlce i přes matraci a autosedačku :wink:. Je fakt, že malý měl půl roku a ta autosedačka taky něco váží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
28.12.04 21:49

Anette - VZP přispívá, ale jen za určitých podmínek.

1. oba rodiče jsou pojištěnci VZP - pak je nárok na 1000Kč.
  2. pokud je jen jeden - tak 500Kč.

ALe teď to zá:,–(ní - každá z poboček VZP v republice má jiné programy, takže se ti může stát, že ta tvoje pobočka to zrovna nebude poskytovat.

Příklad: Kamarádka musela rodit mimo náš okres - ze zdravotních důvodů. kdyby šla na školení otců u porodu v naší porodnici - tak by jí to VZP proplatilo, ale protože šla jinde - neměla nárok na nic. Nakonec jí to pomohla zařídit jedna PA.

Prostě někde ti pojišťovna hradí třeba plavání pro těhu, jinde zase Nanny…musíš se na to informovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
28.12.04 22:01

Příspěvek na domácí monitoring dítěte - přístroj na hlídání dechu a pohybů dítěte

Kde Specializované prodejny a lékárny

Kdy Průběžně

Podmínky účasti Dítě - pojištěnec VZP ČR do 1 roku věku

Způsob uplatnění slevy
Příspěvek ve výši 600 Kč (jsou-li pojištěnci VZP dítě a jeden rodič je pojištěn u VZP ČR alespoň 5 let )
nebo 1000 Kč (pojištěnec VZP dítě a oba rodiče jsou pojištěnci VZP ČR alespoň 5 let ) je poskytován na ÚP VZP Brno ? město, Benešova 10, vchod ?B?, po předložení dokladu o zakoupení nového přístroje v roce 2004, potvrzeného záručního listu a průkazu VZP ČR dítěte a jeho rodičů. Předkládat doklady ne starší 6 měsíců!

http://www.vzp.cz/…/getFContent?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
28.12.04 22:02

Internetová adresa v předešlém mém komentáři je na všechny pobočky VZP v ČR

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
137
28.12.04 23:07

monitor dechu

Ahoj Ivko,
já mám 5-ti měsíční holčičku a monitor jsme koupili když byli malé 2 měsíce, protože jsem se nevyspala, jak jsem neustále kontrolovala, jestli dýchá. Mám BABYSENSE II a jsem s ním velice spokojená. Teď už si neumím představit monitor nemít, asi se zblázním starostí. Prý opravdu pokud je dítě v zavinovačce a má silnějsí matraci v postýlce, tak monitor může spustit planý poplach. Nám se to nestalo. Ale určitě je lepší párkrát planý poplach, než … vždyť víš.
Ahoj a hodně zdraví, Irina + Irinka :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
1.1.05 14:47

monitor dechu

Ahojky,

Maxíček má čtyři měsíce a za celou tu dobu nás nanny vyplašila jen jednou, když byl hodně malý.
Určitě ji nevypínej, vím že to vyděsí, ale lepší několik planých poplachů, než jeden zmeškaný. :?

Držím palečky, Kimi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.1.05 21:34

Rozhodne ti neradim ho vypinat, taky nas vydesil alarm jednou v noci kdyz mel muj syn 3 mesice do dnes jsem z toho trochu vedle a dokonce kdyz maly klidneji spi tak se budim a divam na postylku blika-li zelene svetilko, hezky novy rok a at jen blika zelene svetilko nic vic
Goli

• Nahlásit
  • Citovat
75
9.1.12 15:21

monitor dechu

Ahoj,chci se zeptat do kolika měsíců jste používali monitor dechu?My ho máme už od narození malé,neměli jsme s ním jediný problém,dokud byla malá fakt miminko,který jak se do postýlky položí,tak tam taky je.. :D Když už se začala po postýlce pohybovat,tak se kolikrát spustil alarm,protože se někam navalila,kde jí monitor nesnímal-stávalo se to hlavně v noci..Teď jí je 7.měsíců a monitor zapínám jen přes den a než jdu spát,když už si jdu lehnout,tak ho vypnu,malou mám s postýlkou hned u sebe.Poslední poplach mě totiž v noci tak vyděsil,že jsem se celá úplně klepala…Jaké jsou vaše zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama