Moře v Německu - sama s dvěma dětmi

397
29.6.15 12:52

Moře v Německu - sama s dvěma dětma

Ahoj všem,

chtěla bych vyrazit s klukama ( 5 a 2) na dovolenou sama… vzhledem k tomu, že syn neustále básní o moři… chci ho vzít k moři - jenže…

1. jedu sama a jsem z Ústeckého kraje - nejlépe jednoduchá, krátká cesta k moři
  1. slyšela jsem, že moře nic moc na koupání?
  1. potřebuji vše nějak cenově dostupné

máte někdo zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3695
29.6.15 12:54

Známá dojela minulý týden od Baltu - ne, fakt se nekoupala…zima, vítr, poslední dny i déšť…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
397
29.6.15 12:57

@truelly

díky za zkušenost… jj toho se právě bojím…jestli není lepší vyrazit na Lipno než k moři :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Krasavicaa
29.6.15 12:59

A co třeba sever Itálie? To si myslím, že bude daleko lepší :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
3695
29.6.15 13:00

@Krasavicaa obávám se, že to nebude ve finančních možnostech této maminky, jinak by se asi neptala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
397
29.6.15 13:01

@Krasavicaa

a máš prosím nějaký tip? Já se vůbec v tom nevyznám :nevim:… upřímně nechci, aby cesta byla daleko, proto jsem zvolila to Německo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
151
29.6.15 13:02

V německu je obecně zima, vítr… pár hezkých dní za sezónu se najde ale je to taková sázka do loterie, s jižními moři nelze srovnat. Když co nejblíž, tak třeba nějaký kemp na Istrii, to je o nějakých 200 km dál, ale moře bude určitě použitelnější, nižší ceny jsou většinou od posledního týdne v srpnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Krasavicaa
29.6.15 13:08
@truelly píše:
@Krasavicaa obávám se, že to nebude ve finančních možnostech této maminky, jinak by se asi neptala…

Nevím jaký má rozpočet :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Krasavicaa
29.6.15 13:12
@Anonymní píše:
@Krasavicaaa máš prosím nějaký tip? Já se vůbec v tom nevyznám :nevim:… upřímně nechci, aby cesta byla daleko, proto jsem zvolila to Německo…

Na Severu Itálie jsem nikdy nebyla :oops: Jezdíme do Kalábrie, což už je hodně daleko. Ale vím, že hodně lidí s dětmi jezdí do Caorle. https://cs.wikipedia.org/wiki/Caorle Není to daleko. Byl tam i jeden známý a říkal, že se dají dobře sehnat apartmány, nebo pak je možnost stanování v kempu, což je asi ta nejlevnější varianta…
Ale je to cca o 300-350km dál než ten Balt :nevim:
V Chorvatsku jsem kdysi dávno byla na ostrově Krk, v kempu právě a bylo to celkem ok :-) A fakt za pár korun :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
5730
29.6.15 13:14

Taky si myslím, že sever Itálie bude lepší…i cenově (pokud by jeli mimo sezonu) to nebude o nic moc dražší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26657
29.6.15 13:17

Moře bude určitě studený, protože je zima i tady.My jezdíme Polsko, najedeš na dálnici a jsi tam stejně jako v Německu. Je tam levněji a letoviska jsou opravdu krásný. Naposledy jsme byli v Pobierowo a opravdu super. Nejlepší jet k Baltu konec července, začátek srpna. Pokud je v červenci krásně tak je už moře prohřátý. Jinak hlídat počasí u nás a je většinou stejně i tam. Samozřejmě tam bývá více proměnlivé počasí, ale my jsme chtěli vždycky zkloubit výlety a moře, což bylo uplně super. Jinak příjezd do Polska je tak trošku ošklivý, ale potom ty letoviksa jsou opravdu super. Všude se člověk domluví a až jsem se divila, jak byli na nás milí. Kousek je Kolobřeh, krásné velké město, Medzizdroje…Jezdíme na „blint“a vždy ubytko najdem.
V Německu jsem byla s našima jako malá, je to tam v podstatě stejný, jen dražší. A ta cesta ještě jednou jedeš po dálnici až k Polským hranicím, pak ještě kousek v Polsku a jsi tam.My ze Šluknova to jeli pohodičkou, s přestávkami 5 hodin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
29.6.15 13:33
@Anonymní píše:
Ahoj všem,

chtěla bych vyrazit s klukama ( 5 a 2) na dovolenou sama… vzhledem k tomu, že syn neustále básní o moři… chci ho vzít k moři - jenže…

1. jedu sama a jsem z Ústeckého kraje - nejlépe jednoduchá, krátká cesta k moři
  1. slyšela jsem, že moře nic moc na koupání?
  1. potřebuji vše nějak cenově dostupné
máte někdo zkušenosti?

Na severu je zima, more tak 16C, velky vitr

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13606
29.6.15 14:42

Zkus mrknout na stranky skalla.cz je to CK, jeli jsme tam autobusem(pres noc) a v zari a ke konci prazdnin to je levnejsi ;) Bylo to v Italii-Lignano Sabiadorro ;)
Jo a pokud by ti to nevadilo je to ve stanech, no mrkni ;) U deti pod nejaky vek to je levnejsi ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5429
29.6.15 15:08

Jedu s tebou :lol: mam deti skoro 5a skoro 4.Taky nemam s kym jet.Ale dala bych ten Sever Italie
Samotny se mi s detma jet nechce.Kdyz by si chtela, napis SZ :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
29.6.15 17:41

Ja taky jedu sama s dcerou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...