Mrtvý bazarový prodej, co si myslíte?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lotrinka
Povídálka 37 příspěvků 02.01.19 17:12
Mrtvý bazarový prodej

Také vám přijde, že za poslední cca rok hrozně umřel celkově bazarový prodej? Nemyslim zde, ale celkověna různých webech… Mateřské bazarky ve městech, tuna veci, nikdo to nechce… Se všemi těmi PEPCO a celkově výrazně lepší ekonomikou se stále prodávají nové a nové kusy a o použité není zájem? Přijde mi, že před 2 lety se prodalo vše a dobře, pak ceny padaly a najednou vse stojí… Jaké jsou Vaše zkušenosti?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
růžový achát
Kelišová 5729 příspěvků 02.01.19 17:15

Mam raději kamenne obchody jako sekáč, hadry daruji na charitu, či příbuzným.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 11582 příspěvků 02.01.19 17:17

Stejne, uz ani inzeráty nedávám, nestojí mi to za ten čas a foceni, navíc půlka lidí smlouvala uz tak směšné ceny. Teď dávám drahé značkové věci stranou pro kamarádku (zadara) a zbytek hazu do kontejneru na charitu.

Laurie
Kecalka 391 příspěvků 02.01.19 17:19

občas něco prodám na letgo, ale je fakt, že zrovna to dětský zboží má minimum zobrazení a prodejnost téměř nulová :roll:

Luucy
Kecalka 142 příspěvků 02.01.19 17:21

Prodávám jen drahé značkové věci, levnější hážu do kontejneru na textil. Když si představím, kolik času strávím s nafocením, nahráváním věcí, odpovídání na dotazy zájemců a ještě si vystát čas na poště, to jsem v mínusu.

Janli
Kelišová 6844 příspěvků 02.01.19 17:24

Jo, bohužel je to tak. Lidi radši nakoupí nový nekvalitní hardy a pak je hodí do popelnice. Ekologie řve hrůzou. Sama si můžu nový koupit, ale nedělám to z principu. Věci na bazaru nechám vystavený rok a pak je dám na charitu.

pannda
Kelišová 6727 příspěvků 36 inzerátů 02.01.19 17:30
@Tichošlápek píše:
Stejne, uz ani inzeráty nedávám, nestojí mi to za ten čas a foceni, navíc půlka lidí smlouvala uz tak směšné ceny. Teď dávám drahé značkové věci stranou pro kamarádku (zadara) a zbytek hazu do kontejneru na charitu.

Taky tak

Taciras
Extra třída :D 11208 příspěvků 02.01.19 17:31
@Lotrinka píše:
Také vám přijde, že za poslední cca rok hrozně umřel celkově bazarový prodej? Nemyslim zde, ale celkověna různých webech… Mateřské bazarky ve městech, tuna veci, nikdo to nechce… Se všemi těmi PEPCO a celkově výrazně lepší ekonomikou se stále prodávají nové a nové kusy a o použité není zájem? Přijde mi, že před 2 lety se prodalo vše a dobře, pak ceny padaly a najednou vse stojí… Jaké jsou Vaše zkušenosti?

Já bych řekla, že je to věkem tvého dítěte ;) Že by školák? Miminkovské věci se prodávají hodně a hodně kupují, stojí to pár šupů, miminka to nezničí. Batolecí na doma taky dobrý a k doktorce pár lepších kousků koupíš nových. Pak přijde školka a slušný kousek na bazárku neseženeš, každý se snaží prodat děravé tepláky s tím, že záplata to přece vyřeší a našijte si ji tam sami… tak to ani omylem, u nás záplata pomůže tak na dvě vyprání. No a pak přijde školní věk, děcka mají své nároky, že jim bazárkové nestačí a mnohdy jsou to trhani, že se ani prodat nedá. Holku teda ještě nemám ani ve škole a už to tak má, nemůže si vzít tepláky, protože holky mají legíny, nemůže mít takové, protože ostatní mají makové, no věda jak hrom. U dražších kousků má prostě smůlu, kombinézu má po bráchovi, ale u legínek jí ráda vyhovím. Další věc je, že nové v lidlu stojí prakticky tolik, co ošoupané na bazárku, tam to navíc naběhne poštovným, takže skutečně raději kupuju nové, koukám i do toho koše se zlevněnými věcmi, to pak fakt nemá cenu řešit nějaký bazárek. Nejen prodej ale i koupě na bazárku navíc sežerou celkem dost času, člověk napíše, pak čeká na odpověď, kupuje po jednotlivých kouscích. Obnošené neprodávám, maximálně nějaké speciální kousky jako softshellky a kombinézy nebo zimní bundy. Zbytek je spíš na donošení a jde to světem za odvoz.

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 7062 příspěvků 02.01.19 17:32

Já bych i nakupovala, ale ono s poštovným to vyjde kolikrát stejně jako nové něco i dráž , když je celá bedna hadrů tak zas z toho použiju půlku :nevim: sama jsem prodávala krásně věci, na různě staré děti, kusy i sety a nic… Pak sem to rozdala kamaradkam a co nikdo nechtěl šlo do charity. Ale je fakt že třeba na novorozence si s kamarádkama předáváme, já dávala před 2 lety Oblečky na miminko skoro nenošené, teď čekám druhé tak mi je kamarádka zas vrátila skoro ve stejném stavu plus přihodila něco od nich :)

pocker
Kecalka 262 příspěvků 02.01.19 17:33

Aby se to prodalo, musí to být hodně pod cenou.. Já na děti kupovala vše nové, kolikrát ani to nepoužily a ne a ne to prodat. Musela jsem pod cenu.

Russet
Extra třída :D 13291 příspěvků 02.01.19 17:35

Kupuju si věci jen od známých po dětech, když nechci nové. Je to taky za směšné ceny a neplatím aspoň poštu. Sama taky občas něco udám a nechci na tom bohatnout. Jsem ráda, když to ještě poslouží. Nemám ráda plýtvání.

Taciras
Extra třída :D 11208 příspěvků 02.01.19 17:39
@Janli píše:
Jo, bohužel je to tak. Lidi radši nakoupí nový nekvalitní hardy a pak je hodí do popelnice. Ekologie řve hrůzou. Sama si můžu nový koupit, ale nedělám to z principu. Věci na bazaru nechám vystavený rok a pak je dám na charitu.

Jenže ono je dětem jedno, jestli roztrhají kalhoty za tři stovky nebo za litr. Kluk má džíny tak na dva měsíce, maximálně a to je opakovaně záplatuju a zkouším o jedno dvě vyprání protáhnout životnost. Je to trhan a jeho největší zábava je rozběhnout se a sklouznout po kolenou. Po finálním dotrhání kolen se rozhoduju podle stavu zbytku, buď ustříhnu nad koleny a má kraťasy na léto (ty jsem tedy jako takové nekoupila ani nepamatuji) a takto to donosí, nebo nechám na záplaty, na lýtkách je většinou látka jak nová a dá se s tím opravit něco dalšího.

dg80
Kecalka 108 příspěvků 59 inzerátů 02.01.19 17:56

Taky mi bazar stoji, nove veci uz do nej nedavam. Sama ale pritom na bazaru kupuju hodne, krome ponozek a spodaru kupuju synovi temer vse pres bazar. Za me radsi znackovy veci v bazaru nez novy v Pepcu

Lotrinka
Povídálka 37 příspěvků 02.01.19 17:57

Nemluvím o oblečení, tam je neprodejnost téměř jistá, ale i nábytek, doplňky, elektronika, hračky, dětské zboží… :think:

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 7062 příspěvků 02.01.19 18:05

Tak u nábytku musíš jít taky dost pod cenu, lidi si zajdou radši do ikei než sledovat bazary jestli se v okolí neobjeví něco vyhovujícího, ono tam zas posílat poštou nebo pro to jet 100km je taky dost nevýhodné. Já nějaký nábytek, starší kočárek a takové věci většinou udam za odvoz a nějakou drobnost pro syna. U elektroniky bych se zas bála, nevíš co s tím ten člověk předtím dělal, může to být poruchové apod. Já prodala akorát jednou mobil, ale byl top stav a dávala sem ho sakra pod cenou. Ale třeba dětské zboží jako byla křesílka, Hrazdičky atd sem nakupovala dost, pěkně věci sou hned pryč… Hraček má taky každý hromadu.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >