Může po mně chtít otec rodné číslo?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1.10.21 21:50

Může po mně chtít otec rodné číslo?

Dobrý den,
Má někdo zkušenost s tím, že by zaměstnavatel požadoval rodné číslo dospělého dítěte svého zaměstnance?
Otec, se kterým se nestýkám a nekomunikuji, tohle chtěl po mé mamce.
Samozřejmě jsem mu ho nedala a ani mamka.
Jen mi nejde do hlavy, k čemu ho potřebuje. Nezdá se mi příběh se zaměstnavatelem…
Napadá vás něco?
Mockrát děkuji a přeji krásný den 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
37088
1.10.21 21:53

Nezapomněl tvé datum narození? Jinak nechápu, k čemu by zaměstnavateli bylo rodné číslo jeho dospělého dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12050
1.10.21 21:54

Jedine na slevu na dítě pokud jsi ještě student. Ale na to nemá nárok ani tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
242
1.10.21 21:54

Treba nevi ze uz jses zletila a chce na tebe uplatnovat slevu :think: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27114
1.10.21 21:56

Může, pokud se jedná o vyživované dítě, na které by uplatňoval slevu na dani. Tam je ale podmínka společné domácnosti a po skončení povinné školní docházky i potvrzení o studiu.

Si mě napadá už jen pokus i nějaký podvod typu vzít si na někoho půjčku (tam jsou minimálně u banky potreba doklady).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.10.21 22:00

Je mi 32 a pracuji v bance 🙂 takže na tohle si dávám pozor. Rozumný důvod mě nenapadá 🙈
Děkuji 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5363
1.10.21 22:11

Co třeba založení účtu? Ale každopádně to poněkud zavání

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28234
1.10.21 22:16
@HaveANiceDay píše:
Je mi 32 a pracuji v bance 🙂 takže na tohle si dávám pozor. Rozumný důvod mě nenapadá 🙈
Děkuji 🙂

a nemůže to třeba být něco typu, že si otec zakládá pojištění a potřebuje to kvůli uvedení osoby, která by to pojištění zdědila?
to nevím, jestli je tam potřeba RČ, ale to by ti asi zase řekl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28234
1.10.21 22:20

@HaveANiceDay ale zas teda, když mluví o svém zaměstnavateli :nevim: no je to divné a já bych mu své RČ nedala, a chtěla bych vysvětlení, na co to potřebuje,
zaměstnavatel to určitě k ničemu nepotřebuje, to je blbost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.10.21 22:22

@stinga
Právě, já určitě nic dědit nechci (mám podezření na dluhy)…
Možná plaším, ale přijde mi to podivné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9132
1.10.21 22:23
@HaveANiceDay píše:
@stinga
Právě, já určitě nic dědit nechci (mám podezření na dluhy)…
Možná plaším, ale přijde mi to podivné.

neplašíš je to divný kdyby to bylo férové řekne ti důvod tohle je jen nějaké mlžení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.10.21 22:27

@ludmilaadamkova
Přesně tak. Hlavně volal mojí mamce (taky se s ním nevídá)… mamka mu hned řekla, že si nepřeju, aby komukoliv poskytl mé rodné číslo a zároveň mu řekla, že mi má zavolat sám a objasnit - to mimochodem neudělal. 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9132
1.10.21 22:28
@HaveANiceDay píše:
@ludmilaadamkova
Přesně tak. Hlavně volal mojí mamce (taky se s ním nevídá)… mamka mu hned řekla, že si nepřeju, aby komukoliv poskytl mé rodné číslo a zároveň mu řekla, že mi má zavolat sám a objasnit - to mimochodem neudělal. 🙈

By ses holka taky mohla objevit jako nějaký ručitel někde nebo u nějaké půjčky o prachy půjde naprosto určitě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1553
1.10.21 22:29

Ať ti řekne, na co konkrétně jej potřebuje.
Ale zase pokud by si chtěl vzít na tebe půjčku, musel by dodat číslo OP, nebo ještě druhý doklad.
Mě napadá, že mu zaměstnavatel založil důchodové spoření, přispívá mu a potřebuje obmyšlenou osobu v případě, že by se mu něco stalo. Pojišťovny toto přeci chtějí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9132
1.10.21 22:31
@FraDeu píše:
Ať ti řekne, na co konkrétně jej potřebuje.
Ale zase pokud by si chtěl vzít na tebe půjčku, musel by dodat číslo OP, nebo ještě druhý doklad.
Mě napadá, že mu zaměstnavatel založil důchodové spoření, přispívá mu a potřebuje obmyšlenou osobu v případě, že by se mu něco stalo. Pojišťovny toto přeci chtějí.

Tam myslím stačí datum narození… když na to přijde jméno příjmení a datum narození

navíc proč by to jednoduše nevysvětlil do telefonu? je to dost čudný

Příspěvek upraven 01.10.21 v 22:32

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat