Na co mám nárok při rozvodu?

121
24.3.20 23:35

Na co mám nárok při rozvodu

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, možná je můj dotaz hloupý, jsem v tomto opravdu neinformovaná a nevím moc, jak to chodí. Můj manžel v době našeho seznámení dostal od svého dědy družstevní podíl (byt v Praze, takže má velkou hodnotu). Následně se společně o 90tiletého dědu staráme 6 let od mých 19ti let. V podstatě je to z velké části na mě a někdy to je prostě z různých důvodů náročné. Máme dvě děti. Teď přišla na řadu otázka rozvodu. Chtěla bych po manželovi koupit nějaký byt mimo Prahu (v dnešní době aspoň za 500tis, aby nějak vypadal), to mi dát nechce, protože byt měl již před manželstvím a dle něj nemám nárok. Peníze našetřené nemáme. Neměla jste některá podobnou zkušenost? Opravdu nemám nárok na nic? Moc děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16548
24.3.20 23:37

Nevím jestli na nic, ale na ten byt ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
922
24.3.20 23:39

@-Luciš- Pokud měl byt před manželstvím (předpokládám, že to byl dar), tak na něj opravdu nárok nemáš.

Pokud máte děti, nás nárok na vyzivne. Pokud manžel vydělává víc, máš nárok na „výživné“ po nějakou dobu i pro sebe (záleží na tvých příjmech). Být ti kupovat nemusí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
922
24.3.20 23:40

Jinak být za 500 000 aby nějak vypadal? No, nevím, nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14728
24.3.20 23:40

Nárok máš na peníze, které jste do bytu investovali za trvání manželství. Byt je skutečně pouze manžela. A nedělej si iluze, za 500tisíc dneska koupíš byt tak maximálně v Dolní Lhotě někde na samotě a ještě bude o velikosti psí boudy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17711
24.3.20 23:45

Na manzeluv druzstevni byt, ktery dostal od dedy fakt narok nemas, i kdyby ho dostal po dobu trvani manzelstvi…jestli mate SJM, tak mas narok na pulku spolecneho majetku nabyteho behem manzelstvi, stejne jestli mate dluhy (pujcky, kreditky, kontokorenty) tak i pulka dluhu jde za tebou…

V podstate pokud se ale z bytu s detma sama nehnes, tak zatim nema manzel zadne paky te vystehovat…nejdriv soud bude resit deti a jejich do pece a vzajemnou upravu styku, pak teprve majetek a pokud se nedohodnete, tak soud vas majetek bude resit az do tri let po rozvodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9543
24.3.20 23:58

Jen technická - za co by ti měl manžel kupovat ten byt, když peníze našetřené nemáte?
Pokud jste společné peníze za dobu manželství prokazatelně cpali do toho bytu (např. kompletní rekonstrukce apod.), tak můžeš dostat část z toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1727
25.3.20 02:31

@-Luciš- byt za 500bych rada videla. Tady chteli na vesnici 1,3mega za 2+1 s topenim na tuha paliva 8o

Jinak jsem po 4letech odesla s igelitkou a ditkem ve stridavce. Meli jsme akorat hypoteku (rok), splaceno prd a nasetreno nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4264
25.3.20 05:02

Kde se prodávají byty za 500tis? To by mě zajímalo.
Nemáš nárok na byt, jen na polovinu toho co jste si společně pořídili v manželství, ale ne dary, dary náleží tomu kdo je dostal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3189
25.3.20 05:51
@-Luciš- píše:
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, možná je můj dotaz hloupý, jsem v tomto opravdu neinformovaná a nevím moc, jak to chodí. Můj manžel v době našeho seznámení dostal od svého dědy družstevní podíl (byt v Praze, takže má velkou hodnotu). Následně se společně o 90tiletého dědu staráme 6 let od mých 19ti let. V podstatě je to z velké části na mě a někdy to je prostě z různých důvodů náročné. Máme dvě děti. Teď přišla na řadu otázka rozvodu. Chtěla bych po manželovi koupit nějaký byt mimo Prahu (v dnešní době aspoň za 500tis, aby nějak vypadal), to mi dát nechce, protože byt měl již před manželstvím a dle něj nemám nárok. Peníze našetřené nemáme. Neměla jste některá podobnou zkušenost? Opravdu nemám nárok na nic? Moc děkuju.

Technicka za 500tis nesezenes byt ani v chanove.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10597
25.3.20 06:20

@-Luciš- Pises, ze dostal druzstevni podil. Byt tedy neni tveho manzela, ale druzstva :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60448
25.3.20 06:38

Ne, nárok fakt nemáš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6909
25.3.20 07:19

Nemáš nárok na nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22831
25.3.20 07:26

Za 500 nekoupíš nic, přidej ještě 500 a bude možná garsonka. Což pro tebe s dvěma dětmi bude nejspíš málo. :nevim:
Byt je manželův. Nárok máš na část nákladů, které jste za dobu manželství vložili do zařízení, oprav, případně rekonstrukce. Dál máš nárok na výživné na sebe ( obvykle na cca 3 roky, nebo do doby než půjdeš do práce, jsi li na RD), a podle svěření do péče na děti ( tady záleží jak se dohodnete, nebo zda necháte rozhodovat soud).
Nemáte naspořeno nic? Jak chcete fungovat? Co rezervy? Stavební spoření?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
25.3.20 09:00

Jestli je to stále jen podíl v družstvu, tak bohužel. A nepřevedli jste ten byt už do OV jak se říká? Pokud se s tím bytem za ty roky nic nedělalo, děda tam žije a je to stále družstevní byt, tak máš asi smůlu. Pokud je to jinak, tak si našetři a poraď se u právníka. Spoléhat se na rady z emimino ve věcech milionové hodnoty je blbost. Hodně štěstí:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama