Nabídky na výkup půdy

rokris
4.5.17 12:37

Nabídky na výkup půdy

Zdravím. Různé společnosti oslovují drobné vlastníky půdy a předhánějí se, kdo dá víc. Prodal někdo z vás půdu touto cestou? (Prodali byste?) Klaplo to? Vyplatilo se? Děkuji za názory a případné zkušenosti. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2565
4.5.17 12:39

Ano nám chodí. za jejich nabízenou cenu, bych půdu nikdy neprodala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
rokris
4.5.17 12:41

@reny14 Mně se spíš zdá, že ty ceny jsou nereálně vysoké na to, aby to opravdu dali.

• Nahlásit
  • Citovat
18069
4.5.17 12:43

Chodí nabízí pár korun když prodáš sama dostaneš místo 5kč i 50kč za metr čtvereční

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26188
4.5.17 12:44
@rokris píše:
@reny14 Mně se spíš zdá, že ty ceny jsou nereálně vysoké na to, aby to opravdu dali.

Nejsou. Zemědělská půda má teď tuhle cenu. :nevim:
Prodávala teta, která už neplánuje na něco čekat. Bratranec trochu reptal, asi to chtěl podědit, měla to na vysočině, dostala asi čtvrt mega, ale nevím, kolik toho měla, takže je to informace dost na NIC. aLE NA NETU JSOU TABULKY.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
rokris
4.5.17 12:50

@ka2ka No,asi záleží co a kde. @Bábrdl Ano, vím, že tabulky jsou. Je to dáno lokalitou, bonitou a tak. Ta cena.

• Nahlásit
  • Citovat
26188
4.5.17 12:51
@rokris píše:
Zdravím. Různé společnosti oslovují drobné vlastníky půdy a předhánějí se, kdo dá víc. Prodal někdo z vás půdu touto cestou? (Prodali byste?) Klaplo to? Vyplatilo se? Děkuji za názory a případné zkušenosti. :kytka:

Tady máš cenovou mapu.

http://www.farmy.cz/cena-pudy/

Pak si klikneš na „tržní cena“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3114
4.5.17 12:52

Ano, chodí pořád, cena je velmi nízká… já bych neprodala, jen pokud bych na to byla velmi zle…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26188
4.5.17 12:55
@rokris píše:
@ka2ka No,asi záleží co a kde. @Bábrdl Ano, vím, že tabulky jsou. Je to dáno lokalitou, bonitou a tak. Ta cena.

Na otázku, zda bych prodala. Pokud bych potřebovala peníze na něco důležitého, chtěla rekonstruovat dům atd. tak ano. Protože nemám ráda, když se rodina „dusí“ celý život v 2+kk a někde leží prachy. To je jako strýček skrblík.

Pokud bych měla 60+, taky bych to prodala. NA co čekat?

Jinak ne, jsou to velmi dobře uložené prachy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19491
4.5.17 13:47

Přesně tak, ty ceny které nabízejí jsou směšné. Mě nabízeli 12000 a pozemek má hodnotu 50000.Mám jen malý pozemek-necelých 2000m2.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
376
4.5.17 14:11

Mě nabízeli velmi slušnou cenu a poslala jsem je do prd :cert: :cert: :cert: ani neodepsali. Našla jsem si je totiž na netu, nově založená firma a skupují po celé čr. Houby hospodařit, jak mi tvrdili. Šm. jdi. půdu bych prodala jen v obrovské nouzi, jinak zastávám názor, že není na prodej, že je to dar. Sama bych si přikoupila, ale tady je to nemožné, bohužel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1075
4.5.17 14:29

Po přečtení úvodního příspěvku jsem uvažovala, jak jde prodat půda a kde mi co uniklo, že to slyším poprvé. Po přečtení celé diskuze jsem pochopila, že nejde o půdu v domě :D Asi si dneska sedím na vedení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21810
4.5.17 14:34

@rokris půda jako komodity půjde nahoru. Neprodávala bych ji - jednou se může hodit i tobě. Co víš, co jednou bude :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21810
4.5.17 14:36
@terrka83 píše:
Po přečtení úvodního příspěvku jsem uvažovala, jak jde prodat půda a kde mi co uniklo, že to slyším poprvé. Po přečtení celé diskuze jsem pochopila, že nejde o půdu v domě :D Asi si dneska sedím na vedení

to nebude tak zlý :kytka:. Někdo opravdu může prodávat půdu pod střechou :lol:. Budují se tam střešní (půdní) vestavby a nástavby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.5.17 15:05

Mám a neprodávám, jsou to uložené peníze o které se člověk nemusí starat ani bát (v ideální případě v budoucnu budou stavební parcely). Tady si ty pozemky taky každý drží, má to v pronájmu JZD. Když bude nějaká krize, dá se tam zasázet jídlo. To že někdo nepotřebuje pozemky ted, neznamená, že je nebude potřebovat za rok.

Já jsem je zdědila, takže mě nenapadlo je ani prodat. Ale v případě nutnosti bych je prodala, jsou to prostě zdroje. Ale přijde mi zbytečné prodávat půdu, abych měla na svatbu nebo na novou fasádu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama