Nahlásit to?

Anonymní
14.12.20 12:11

Nahlásit to?

Ahoj, chtěla bych upozornit že mi nejde o vaše názory na danou situaci, spíš názory nebo zkušenosti jestli s tim na úřadě něco opravdu udělali. Mám blízkou známou, která má pět děti, dvě starší měla se svým manželém který nečekaně zemřel, další tři děti má se svým přítelem kterého ale v rl ani jednou neuvedla. Bere sirotčí důchody, sociální dávky, přídavky, chodí na nějakou organizaci kde jí ještě dávají jídlo a občas i oblečení pro děti. Její přítel pracuje na černo a do toho taky pobírá sociální dávky. Nejde mi o nějakou závist, ale o spravedlnost. Chci se zeptat, když to všechno nahlásim změní se něco? Nechci, zbytečně běhat po úřadech.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4170
14.12.20 12:18

A co chceš hlásit? Že chudák ženská má sociální dávky a její partner dělá na černo v době, kdy končí lidi na ulici? Jak by sis tu změnu představovala? Aby neměli žádný příjem, aby děti skončily v klokánku? Chceš je zničit? A proč?
Nějak nechápu co na tom chceš kde nahlašovat a řešit a proč, když tvrdíš že nezávidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1818
14.12.20 12:18

A proč ji chceš udat? Pokud berou něco na černo tak na ně dřív nebo později dojdou. Nechápu proč bys měla být za bonzáka a někoho udávat 8o To se snínížíš na úroveň toho co podvádí. K čemu ti to bude dobré? Bude se ti líp spát?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.12.20 12:19

Tak pokud víš, kde otec dětí pracuje na černo, správně bys měla oznamit úřadu práce tu firmu plus toho zaměstnance. Problemy bude mít především firma, s čímž souhlasím. Jsem zaměstnavatel a kdyby to dělal každý,..Taky se mi nelíbí, jak nehorázný peníze za zaměstnance odvádím, ale nedá se nic dělat. Co se přídavků na děti týče, to bych vúbec neřešila…ani důvod proč otec není v RL.

• Citovat
  • Nahlásit
742
14.12.20 12:25

A co chceš vlastně nahlasovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
929
14.12.20 12:26

Oni na to doplatí sami, nechce přijít o vdovský důchod. Až se jí něco stane, půjdou do dětského domova, když nemají otce RL.

Příspěvek upraven 14.12.20 v 17:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10428
14.12.20 12:27
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych upozornit že mi nejde o vaše názory na danou situaci, spíš názory nebo zkušenosti jestli s tim na úřadě něco opravdu udělali. Mám blízkou známou, která má pět děti, dvě starší měla se svým manželém který nečekaně zemřel, další tři děti má se svým přítelem kterého ale v rl ani jednou neuvedla. Bere sirotčí důchody, sociální dávky, přídavky, chodí na nějakou organizaci kde jí ještě dávají jídlo a občas i oblečení pro děti. Její přítel pracuje na černo a do toho taky pobírá sociální dávky. Nejde mi o nějakou závist, ale o spravedlnost. Chci se zeptat, když to všechno nahlásim změní se něco? Nechci, zbytečně běhat po úřadech.

Takže závist že? Jak to všechno víš? Oni se ti svěřují? To by mě zajímalo, jaké sociální dávky ten přítel pobírá teda :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1376
14.12.20 12:29
@Anonymní píše:

Tak to je od Tebe velice pěkné. :roll: Kolik by toho úřad řešil, není nijak jisté. Musela bys mít o situaci opravdu přehled a přesné informace. Jinak bacha, ať si neuřízneš ještě ostudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
901
14.12.20 12:29

Tobě vadí, že sirotci pobírají sirotčí důchod? :think: Hm, hm…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
14.12.20 12:30

@Leviatan Přesně tak! Absolutní souhlas! Bože co jsi to za člověka a k tomu ženská bez duše, že bys jí udávala? No fuj, styď se. Vždyť doba je těžká a že nezávidíš? Noo tak to si jen myslíš! Závidíš a dost, tak se srovnej a mysli na ty děti, vždyť tohle je hnus co máš za myšlenky. Ty jo, tebe mít za kamarádku tak bys viděla..Opravdu nechutná :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
742

Hlavně až se ti pak bude sverovat, že na ne přišla kontrola, tak buď ta ferova a spravedlivá a řekni jí, žes to byla ty. Jinak ti něco o spravedlnosti nezeru ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29227
@Anonymní píše:

A jak to všechno tak do podrobna víš? Nikam bych nehlásila, pokud se o děti stará a netýrá je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
603
14.12.20 12:31

To bych chtěla mít blízkou známou, které bych se svěřila se svými přídavky a ona mě šla udávat na úřady.
Jinak my žádné dávky nepobíráme ani ty přídavky na děti a ani nikdy v životě jsme žádné nepobírali. Krom asi tří měsíců, kdy jsem se stěhovala a měnila zaměstnání a byla tak ty tři měsíce na ÚP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
14.12.20 12:31

@Jolka86 Tak ty jsi taky dobrá🙄..Doplatí sami..Samá dobrá duše..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3793
14.12.20 12:33

To je síla, kolik lidí tady schvaluje práci na černo a přijde jim to normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat