nahle nocni buzeni

74
19.6.07 14:02

nahle nocni buzeni

Tak mame zase dasli problemek s nasim osmimesicnim klucinou. Doted spal celkme dobre, budil se maximalne dvakrat na mlicko a jinak spal od sedmi vecer do sedmi, osmi do rana. Jenze posledni tri tydny se to rapidne zhorsilo. Usne vzdy sam okolo sedme a vetsinou se mi ted budi i po hodinach, nekdy dokonce po 40 minutach. V sest rano je uz uplne vzhuru. Vetsinou mu dam dudlika, nebo ho trochu zhoupnu v postylce ( mame ji na koleckach) a jeste chvili se vrti a spi dal do dalsiho buzeni. Prvne jsme mysleli, ze to jsou zuby, pak mel sestou nemoc a horecky, ale ted je zdravy jak ryba a pres den je vesely. Tak nevim. Pripada mi, ze neni moc unaveny, hrozne sebou sije, mlati rucickou do postylky a porad se prevraci sem a tam. Nas starsi dvoulety syn mel stejne problemy uz od narozeni a doted se mi budil az 10× za noc. Jak jsem byla stastna, kdyz nas mladsi spaval. Ale ted se to obratila a starsi konecne zacal spavat a mladsi se budit. Slysela jsem, ze kolem osmi mesicu zazivaji dalsi rustovy spurt, maji hodne energie a chteji delat veci, ktere jeste jejich telicko moc neumi a proto se budi. Mate stejne zkusenosti? Preslo to u vas nebo se mam smirit s tim, ze se dalsi dva roky opet nevyspim. Nejhorsi je, ze nekdy se jen tak neuklidni a trva to i pul hodky. Rano je ze me troska a nic me nebavi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2073
19.6.07 14:15

Tak koukam, ze mame obdobny problem. Kdyz byl Tomik maly tak se budil klidne co hodinu - bylo to peklo a byla jsem z toho uplne zmlacena. Tak kolem sedmeho mesice najendou zacal spat dele takze se budi mezi 12 a 1 na kojeni, pak mezi 3 a 4. Takze to docela jde. Ale ted v poslednich tydnech se budi casteji - ne ze by ani chtel papat kolikrat mu staci dat jen dudu a zase spinka, nekdy nez k nemu stihnu dojit tak spi sam. Rano se ted take budi kolem 6 hodiny - coz jep ro me hruza ja bych jeste spala. No a odpoledne spaval 2 a vice hodin a ted kdyz spi pres hodinu tak jsem stastna. Take se v postylce hrone mele a prevraci - kolikrat spi uplne obracene na druhem konci postylky a kdyz tam se tam prijdu za nejakou dobu podivat tak zase spi uplne jinak. Take mi prijde, ze ma nejake zle sny nebo nevim. Nejdrive jsem si take myslela, ze jsou to zoubky, ale porad nic tak asi ne. Take jsem si rikala, ze to bude tim horkem ,ale opradvu nevim.
Takze jsem moc neporadila - spis jsem chtela „potesit“ ze v tom nejsi sama. No sama jsem zvedava jestli s tim nekdo poradi :-)
Verveve

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.6.07 14:25

Já si myslím, že to může být cokoliv. Jak dlouho to trvá? Zlé sny, nevím, Lukášek (7 měsíců), když má ošklivý sen tak začne ze spaní hrozně plakat, stačí ho potom pohladit a chvilinku s ním zůstat než zase zabere. Jedno období se takhle budil každou 2. noc.
Není mu vedro? Zkusila bych ho hodně utahat přes den.
Jinak to vstávání ráno. Lukášek usíná v 8 večer a vstává mi mezi 5. a 6. hodinou ranní, párkrát dokonce i ve 4 (mezi tím kojíme 2×-3×).

Lenka a Lukášek

• Nahlásit
  • Citovat
9867
19.6.07 14:44

Ahoj, přesunula jsem diskusi do Když děti nespí.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7461
19.6.07 20:13

Tak to je u nas to stejne. Spavaly vzdycky dost spatne, az tak posledni mesic byl konecne lepsi, dokonce uz vydrzely v noci i bez jidla a ted se to rapidne zhorsilo. Usinaji hodinu, za noc nekolikrat knouraji, krmime nekdy i dvakrat…spim celkove tak 4-5 hodin denne. A je fakt, ze holky i ted vic ji, asi fakt nejaky ten spurt. Podle terminu porodu je jim 8 mesicu, takze to by sedelo. tak si drzmem palce, at se to brzo zlepsi. Mozna je to i tim horkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
19.6.07 20:32

Ahoj

první spával od začátku docela dobře a horšilo se to a horšilo až do 10 měsíců (5-6 vzbuzení za noc) poté co se úplně odstavil (v 10 m) začal spávat do týdne celou noc.

Matěj spával dost dobře, tak 1-2 vzbuzení - pak po 4 měsícíchuž tak 4 vzbuzení - ted je to samé co u Vás - večerka v 8, vstávačky v 9 10, okolo půlnoci , a pak už to nepočítám - dnes 00:45, 1:45, 2:50… a pak už fakt nemám sílu koukat na hodinky. Vstávačka v 7 ráno…

Nevyspaná se sice necítím.. člověk si zvykne a když si jen trochu podumlá a zase hned spí, tak je to jen 5 minut … ale i tak je to dost namáhavé poořád ho tahat z postýlky a dávat prso… dudlík nechce to řve a uklidní ho fakt jen koza…

Zatím ho nechávám a kolem 9-10 měsíců mu to prostě utnu a prso mu vnoci nedám a uvidíme … doufám že se to pak zlepší…

Dost taky dělají ta tepla… hodně ted děti špatné spí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
987
19.6.07 21:50

My měli to samé se starší dcerou, kolem 6.měsíce se najednou začala budit od půlnoci po 2 hodinách, někdy po hodině. Cucla si a usnula. Po 3 měsících jsem byla tak vyřízená, že jsme jí prostě nechali 2 noci vybrečet, vstával k ní jenom manžel a dával dudlík. Třetí noc už spala celou (cca. do 5ti). A od té doby byl klid. Teď čekám, co náš mladší…ten se mnou spí v posteli od narození, tak u něj to bude asi horší :roll: Zatím si drží ty svoje 3-4 hodinky.

Terka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
20.6.07 22:29

Mam doma to stejne :( Od peti mesicu mi mala spi celou noc,od 20h do 6h,bez jidla,bez caje,v sest se naji a spi dal. Jenze posledni tri tydny je to horor. Usne sice v pul osme jako obvykle,ale za hodku je vzhuru a dalsi dve nespi,pak usne,ale strasne sebou mlati,knoura,budi se. No desne. Oproti tomu,jaky luxus jsme meli,je to ted na palici :? Taky nevime co s tim. Utahana je za den az az, hlad nema,pit nechce. Asi to vedro, nebo ja nevim :( A taky je fakt,ze ona i v polospanku leze nebo stoji, jako by ji to to telicko delalo samo :( No snad se to zas zlepsi :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
22.6.07 09:01

Kolem 8 měsíců se mi syn taky v noci budil (asi tak 2× za noc, jinak spal od 5 měsíců celou noc). Trvalo to asi měsíc, než se to vrátilo do starých kolejí. Nevím, čím to bylo … buď zuby, nebo se budil, že ho bolelo bříško (ale nevím, proč, protože tehdy nic nového nejedl).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
117
12.7.07 11:23

Tak hledám informace, co se synem (9 měsíců), který se budí poslední měsíc též tak 6× za noc a jak vidím, nejsem v tom sama. Jsem z toho už dost unavená, někdy už ani nemůžu usnout. Mám pocit, že to nemá cenu, když za chvíli budu zase vstávat. Syn moc nespí ani ve dne, tak 1,5 hod. Nechat to vyřvat, na to nemám sílu. Stačí chvilka a on se pak jakoby dusí. Zuby to asi nejsou, protože přes den je v pohodě.
Tak hodně síly, snad to brzo přejde.
Lara74

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama