Nájem v bytě

Napsat příspěvek
Velikost písma:
1408
25.8.25 16:15

Ale to není nájem, nýbrž splátka půjčky. Do toho bych nešla. Takže ano, náklady na bydlení napůl, ale ne investice do jeho majetku. Kdyby to měl na hypotéku a ne od táty, je to úplně stejný princip. A jestli tě do toho nutí a když nechceš, nazývá tě zlatokopkou (zajímavé je, že zlatokopkami se nejčastěji ohánějí škrti a pomalu socky), tak tě u sebe doma asi nemá z čisté lásky ale nejspíš proto, že bydlet sám finančně neutáhne. Měl by o tobě chtít max polovinu spotřeby (energie, jídlo), práci jako vaření bych do toho netahala, zase bydlíš ty u něho. Z lásky.

Mohla bys podrobněji popsat ten váš rozhovor/ hádku na to téma?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
807
25.8.25 16:17
@Anonymní píše: Více

Hele, pokud se k někomu stěhuješ, tak základ je domluvit se na podmínkách společného bydlení - tzn. platby, domácí práce apod.
Nemůžeš se prostě jen tak nastěhovat a až potom řešit, jak to bude s financemi. Nejste svojí, takže nemáte společné peníze.

Jsi v situaci, když m se můžeš rozhodnout platit polovinu „nájmu“, nebo si říci, že ti tohle nevyhovuje a odstěhovat se a najít si nové bydlení (a asi i rovnou nového přítele).

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1408
25.8.25 16:17
@arinecka píše: Více

Myslím, že pouze zakladatelky matka.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
32222
25.8.25 16:18
@Anonymní píše: Více

No tak to buď vymyslel tatík nebo mladej, jak z tebe vytáhnout peníze, které si bude jeden z nich šetřit. Byt je mladýho, tak jakej nájem? A jen tak z ničeho nic budete posílat někam 20 tisíc měsíčně za byt, který mu patří. Tak to by asi opravdu nebyl můj přítel…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
483
25.8.25 16:19

Tak můžeš jít bydlet do svého pronájmu. Najdi si byt a nastěhuj si přítele tam s tím, že ti bude přispívat na jídlo a energie ;)
A neohánějte se tu domácími pracemi holky.. Dělat to nemusíte :mrgreen: a za druhé, proč by měl chlap platit třeba o 10tis víc na nájmu jen proto, že vyperete, uklidíte atd.. To si může zaplatit levnější uklízečku a ještě mu nebude dělat ostudu na netu :zed:

Vždycky můžete jít dámy bydlet na své náklady.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
365
25.8.25 16:20

Měl by si uvědomit, že rekonstrukcí vzroste hodnota jeho bytu a případný užitek z toho připadne výhradně jemu.Je v pořádku, abyste si mezi sebou rozpočítali náklady na jídlo a energie, ale pokud po tobě chce přispívat i na rekonstrukci, bylo by férové mít to nějak ošetřené…například formou spoluvlastnictví, dohodou o vrácení vložených peněz při rozchodu apod. Samozřejmě, pokud spolu plánujte budoucnost, je ideální budovat něco svého a společného, tohle je vždy nejistota, pokud se to nějak neošetří.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10915
25.8.25 16:21
@SOVIČKA93 píše: Více

Za mne v tehle situaci do najmu, napul.
A pritel at si byt pronajima nekomu cizimu.
Jinak bude zakladatelka porad nespokojena.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6891
25.8.25 16:23
@Anonymní píše: Více

Tátovi bude platit nájem za svůj byt? :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
483
25.8.25 16:24
@Tarena píše: Více

Souhlas :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2182
25.8.25 16:26
@Anonymní píše: Více

No tak když nájem napůl, tak všechno napůl. Jídlo i domácí práce. Práce je taky hodnota.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
483
25.8.25 16:28
@schnulla píše: Více

Podle toho co píše, tak byt kupoval táta a rekonstrukci bude platit taky táta. Tatínek chce své penízky zpět to je jasné. Takže bude syn splácet ale říkají tomu nájem. Zakladatelka byt plně využívá. Nevidím důvod proč by se neměla podílet na výdajích. Jinde by nájem platila tak i tak.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6891
25.8.25 16:31
@SOVIČKA93 píše: Více

Ale on není v pronájmu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
32222
25.8.25 16:31

@SOVIČKA93 Tak podílet na výdajích by se měla. Ale nebude splácet rekonstrukci, která v bytě jednou stejně zůstane. To si může mladej rekonstruovat za milion a ona to bude pomáhat splácet.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1058
25.8.25 16:33
@Anonymní píše: Více

Prosím tě, nebuď hloupá, neplatí mu tohle, normálně je vychcanej a chce tě využít…žádná zlatokopka nejsi, on je pěkně vycuranej…za tohle budeš bydlet v pronájmu sama…šla by jsem buď do jiného pronájmu a napůl, nebo nazdar…kolik mu je, tvl na mne s tímhle přijít a může si to tam užívat sám…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1058
25.8.25 16:35
@Monchichik píše: Více

Neuvěřitelný, že tohle si vůbec nějakej vykuk dovoli…a ten táta má taky dost :zed: prej zlatokopka :D :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

1.2 Spray Max mop box

  • (4.8) + 25 recenzí

Victoria

  • (4.4) + 20 recenzí

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová