Nakažlivost angíny - zkušenosti

4823
12.8.11 12:27

Nakazlivost anginy - zkusenosti

Pred termi dny me zacalo bolet cele telo. Podarilo se mi to „udolat“ Paralenem. Ale vcera se pridala i horecka a nahla bolest v krku a hlavy. Horecka po Paralenu zmizela.
Dnes jsem radsi vyrazila k dr. a verdikt je hnisava angina. Nasadila ATB (Penicilin).
Mam doma temer rocniho synka a bojim se, aby anginu ode mne nedostal. Proto me zajima, jake mate zkusenosti s jeji nakazlivosti.
Dekuji! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12.8.11 12:29

Mám angínu rok co rok i několikrát (zrovna teď mě taky bolí v krku) a syn (11/2008) se ode mě ještě nenakazil. Stačí dodržovat základní hygienu, nelíbat ho na pusu, neolizovat lžičky, nepít z jednoho hrnku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8936
12.8.11 12:30

Ahoj :mavam:
dcera má angíu právě teď, je to virová angína a prý je nakažlivá až tři týdny 8-o Ještě než se u dcery projevila, hráli jsme si normálně s dětma a už ji určitě měla, nakažený není vůbec nikdo, ani nikdo u nás doma, já, mamka, sousedovic 6ti letá holčička, která si tady taky hrála :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28787
12.8.11 12:57

Ahoj Duši :mavam:
Tak u nás se nikdy nikdo od nikoho angínou nenakazil - je samozdřejmostí, že nepoužíváme společný zubní kartáček, nepijeme ze společných sklenic a neochutnávám ze lžiček, ze kterých jedí děti..

angínu měl syn minulý týden, dceru nenakazil.Hlídala jsem jen, aby nepili ze společné sklenice a nespletli si zubní kartáčky.

asi před čtvrtrokem jsem měla komplikovanou hnisavou angínu ve dvou fázích po očkování(tetanovce), nenakazila jsem ani jedno ze svých dětí, přestože jsem s nimi byla normálně v kontaktu, jen jsem omezila líbání..

a nejhorší zkušenost, ale dopadlo to dobře..když byly dcerce 3 měsíce, ještě jsem kojila i staršího, 2 a třičtvrtě roku..V té době jsem si už neumývala bradavky a nehlídala, kdo kdy pil z kterého prsa(i když syn pil tak dvakrát, třikrát denně)Syn dostal hnisavou angínu a přestože byly kojeni oba „z jednoho prsu“, dcerku nenakazil..Je pravda, že jsem měla hrozné nervy a dost jsem se bála, vyčítala jsem si, že jsem to neměla brát tak „přirozeně“, ale umývat..Samozdřejmě hned po diagnostikování angíny jsem mu už nedala a on ani nechtěl pít, definitivně se odstavil.
Potom jsem měla obě děti doma, miminko nenakazil..

Syn trpí na hnisavé letní angíny, má ji každý rok, dceru nikdy nenakazil..Když byla mimino(do roku), pořídila jsem si z lékárny jen běžné antibakteriální mýdlo, kterým jsme si umývali ruce..

Neboj, není pravděpodobné, že by se synek nakazil :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7635
12.8.11 13:21

Ahoj Dušičko,
neboj se,máme angínu také každoročně a děti se mi nakazily snad jen každý jednou a to si myslím že jen proto,že už byli nachlazení tzn.oslabení! Jinak nikdy od sebe nechytneme.
Opravdu stačí hygiena.

AŤ je ti brzy lépe!!! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
myšanda26
12.8.11 14:04

Angína není zdaleka tak nakažlivá jako třeba rýma nebo chřipka, ale infekční by jsi měla přestat být dva dny od začátku užívání ATB. Já měla hnusnou hnisavou angínu když měla dcera 4 měsíce (syn 3 roky)a nechytil to ani jeden. Při kojení jsem nosila roušku a myla si ruce. Je fakt že se tři dny staral o děti hlavně manžel. Jednak aby to ode mě nechytili a jednak jsem měla co dělat sama se sebou.

• Nahlásit
  • Citovat
12.8.11 14:42

Ahoj já mám hnisavou angínu od úterka, což jsem si myslela, že jsem se nachladila na kole a že mně jen bolí ucho, ve čt jsem už musela k doktorce, protože moje tělo odmítlo fungovat, takže hnisavá angína s velkým čepem, dvoje ATB. Naštěstí manžel si vzal volno, takže ty nejhorší tři čtyři dny bude s malým, což je supr.
Syn má dva roky a devět měsíců, paní doktorka mne varovala, že na něho nemám přímo dýchat, že je to nakažlivé. takže když jsem s ním mám roušku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4823
12.8.11 16:14

No, rousku nemam :think: Tak snad to zvladnem jen v ramci prisnejsi hygieny.
Jsem z toho sama docela vykulena, bo anginu jsem nemela ani nepamatuju 8-o Nastesti je pred nami vikend, tak se bude vic starat tatka a mam bajecne tchanovce, kteri mi pomahaji ted v tydnu! A dneska mi je, az na tu bolest v krku, celkem fajn. Ale je fakt, ze hodne odpocivam…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24837
12.8.11 16:17

Ahoj,
jednou měl angínu Ondra, podruhé Věrka. Ani jednou to od sebe děti nevychytaly :-D Tam je důležité to, aby se nepusinkovaly, nepily ze stejné skleničky apod. Roušku bych si nebrala 8-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ZMatlick
1.11.12 12:19
@Ivtcha píše:
Ahoj :mavam:
dcera má angíu právě teď, je to virová angína a prý je nakažlivá až tři týdny 8-o Ještě než se u dcery projevila, hráli jsme si normálně s dětma a už ji určitě měla, nakažený není vůbec nikdo, ani nikdo u nás doma, já, mamka, sousedovic 6ti letá holčička, která si tady taky hrála :nevim:

Virová angína? Pokud se dobře pamatuji, tak angína je onemocnění výhradě bakteriálního původu.

• Nahlásit
  • Citovat
Hellemese
23.7.13 21:34

Sice je to stara diskuze, ale treba se to nekdy nekomu bude hodit…

Angina opravdu muze byt i viroveho puvodu. Pojem angina vesmes (a trochu zjednodusene) oznacuje spis dusledek, ktery muze mit vice pricin. Virem je to docela vzacnejsi, ale ne nerealne :) Lecba je slozitejsi a prakticky nelze lecit pricinu, jen mirnit priznaky, proto i infekcnost je mnohem delsi. Ale to plati u vsech viru obecne, proste to s nima neumime…

• Nahlásit
  • Citovat
23.5.17 05:22

Hnisavá angína

Dobry den, rada bych obnovila diskuzi. Od nedele mi zacala silena bolest v krku, v pondeli u dr.mi stanovili hnisavou anginu. Mam povlaky na mandlich (spise vpravo) a hisavy sekret z nosohltanu. Uz od nedele vysoke horecky kolem 39st-39,5st, ktere se mi dari srazit jen na kratkou dobu..spise funguje ibalgin nez paralen, ale musim to stridat, boli me cele telo, ale nejhorsi je ta ukrutna bolest v krku az do usi..doktor mi nasadil duomox a podle vysledku vyteru eventuelne upravy lecbu. Hlavne by me zajimalo, kdy Vas presla ta silena bolest v krku, nemuzu ani spat, nic nepomaha??? Dekuji za odpoved. Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1666
23.5.17 06:14

@Janiceee Atb zabiraji po 48hod. neboj bude lip.Mela jsem ji pred mesicem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.5.17 07:56

Moc dekuji, doufam, ze zitra uz bude lip. Ted jsem se pustila do seskrabovani povlaku na mandli..teda nic prijemnyho..a vsechno to stejne nejde..asi to bude muset zmizet samo, uvidim co mi ve ct rekne na kontrole..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9651
23.5.17 08:10
@Janiceee píše:
Moc dekuji, doufam, ze zitra uz bude lip. Ted jsem se pustila do seskrabovani povlaku na mandli..teda nic prijemnyho..a vsechno to stejne nejde..asi to bude muset zmizet samo, uvidim co mi ve ct rekne na kontrole..

já bych to neseškrabovala, ať si nezaneseš infekci ještě někam, kde zatím není, počkej až to vlivem atb zmizne samo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama