Nákupy v internetovém e-shopu, nebojíte se?

Kucerova
13.4.10 20:22

nákupy v internetovém e-shopu

Chtěla jsem se zeptat, jestli je lepsi MMB nebo nejaky jiny internetovy secondhand. Ted mne inspirovala znama. Nejak jsem se nakupovani na internetu bala. Ale ty ceny nosenych veci jsou dobre. Mam si dat na neco pozor? Jen jsem zatim koukala, ze na MMB je to obcas drazsi. Je rozdil v kvalite na MMB a v jinych bazarech? Da se nejak obejit to postovne? Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17669
13.4.10 20:29

Obejit poštovné ? Jo, třeba tím, že si pro zboží dojdeš sama :roll:
Spousta e-shopů nabízí při nákupu větším jak nějaká cen - nulové poštovné. Nebo se šábnout s kámoškou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kucerova
13.4.10 20:32

limit

A kolik je tak normální limit pro poštovné zdarma?

• Nahlásit
  • Citovat
29607
13.4.10 20:33

Já moc neporadím.Ono záleží,kde bydlíš.Nedávno jsme se na podobné téma dostaly v nějaké diskuzi o dětském oblečení.Psala tam maminky z Prahy,že prý u nich je vše drahé a nakupovat na MMB se jim vyplatí.Co se týče ostatních internetových obchodů,když je odběr v Praze,je to bez poštovného.Někdy je možnost zboží odebrat i v Brně.

My jsme z Olomouckého kraje,já nejsem zastáncem MMB,když připočítám poštovné nevyplatí se mi to.Máme u nás různé akce a slevy na dětské oblečení,které můžu předem vyzkoušet,vidět..

Použité zboží nekupuju,nesnáším to.Ale ze zvědavosti jsem taky vlezla ve městě do sekáče.Byly tam použitelné věci za 20,30Kč.Na MMB maminky prodávají použité věci a věci po dětech předraženě,asi na tom chtějí vydělat nebo co..

Jsem tam narazila na použité sedátko do vany za 450 s poštovným,já jsem úplně stejné,jen jiné barvy koupila v Kauflandu za 250Kč.

Co se týče věcí do domácnosti,vyplatí se to,pokud je to dražší věc.To se potom poštovné neplatí.Já vždy,když chci něco objednat,pošlu partnera obsondovat ceny ve městě.Abych měla představu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17100
13.4.10 20:46

Ahojky na mmb nakupuju hlavně teda dražší věci (chůvičky apod) ale i občas oblečení. Ale chce to fakt koukat na ceny protože občas třeba věci z Tesca nebo CA prodávají maminy za zhruba stejné ceny jako v obchodě. Chce to spíš trpělivost a hledat, pár hodně pěkných kousků za hodně dobrý peníz jsem už ulovila. Hlavně na menší děti jsou ty věci nezničené a když je vypereš tak tam nemůže být nic závadného.

No a když už nějakou věc vyhlídnu tak se snažím juknout do alba i na další věci třeba i ve větších velikostech a vzít toho víc najednou aby se to poštovné vyplatilo. A pak se dá kouknout na hodnocení :wink:

S jinými bazárky na netu nemám zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
13.4.10 21:04

Na MMB mne docela překvapilo, že jsem tam našla nové věci za daleko nižší ceny, než měl ten samý eshop. Konkrétně Ondálek nabízí kočárek Peg perego o tisícovku levněji než normálně ve svém eshopu 8-o takže už tam hledám i nové zboží, protože tohle mi seznam nebo centrum nenajde :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3396
13.4.10 22:52

na mmb je strasne moc uzivatelu, nekdo prodava draze, nekdo ne. Je to o lidech.
Kupuji na mmb hodne a troufam si rict, ze nase holcicky maji az prilis obleceni a to velmi krasneho (takze jdou ve vecech, ktere ma nekdo jako svatecni i na piskoviste). Prevazne Next, George,…
Klidne koupim i hracky…jen se pred nakupem podivam na osobni fotky a kupuji jen od maminek na urovni, ktere maji v albu fotecky, ktere vypovidaji i o nich.

Jelikoz jsem schopna si heslovite vec vyhledat, hned prejdu predrazene a vybiram jen z cen, ktere jsou pro me prijatelne.

Pouzivam i pro nakup noveho Nextu z GB…
jiste, hned se objevi hlasky, ze je to blaznovstvi po Nextu, ale kdo ma srovnani, at uz materialy, prani, design, tak nemuze rict nic proti…

Jinak staci sikovne hledat… napr. chci koupit na zahradku domecek Floralie novy, juknu na mmb, aukro, ruzne eshopy a najdu si nejlevnejsi…rozdil v cenach cca 3 a vice tisic 8-o

Postovne je ruzne, nejlepsi je na mmb, tam vetsina maminek napocita skutecne postovne…za 37,– ja do obchodu nedojedu, takze o postovnem vubec nepremyslim…vetsinou je to levnejsi…nepocitam to, kdybych dosla par desitek metru do centra mesta a koupila neco u Vietnamcu (coz nedelam)

Takze MMB urcite doporucuji, kouknout na prodejce, hodnoceni, jeho fotky, srovnat s jinymi :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
14.4.10 00:21

Souhlasím s eniou, na mmb se to může dost vyplatit, poštovné bývá uvedené buď přímo u inzerátu nebo v podmínkách prodeje, chce se to na mmb rozkoukat, porovnat prodávající, spolehlivost ověřit v hodnocení (má každý prodávající), to u jiných e-shopů nenajdeš. Já třeba zaplatím za benzín tolik, že se mi vyplatí i dražší poštovné a šetřím i čas, takže záleží hodně i na tom, odkud jsi. Protože jsou tací, kteří koupí i o fous dražší věc než za kolik ji mají v obchodě, kterou si můžou pořídit např. v HaM, CaA, Ikei apod., jenže tyto obchody jaksi nemají v dosahu.
Jiné bazary na netu neznám, ale mmb je specifický v tom, že to není jeden prodávající, ale tisíce, je to takový obrovský blešák. :mrgreen: Ne v pejorativním slova smyslu. :wink: A můžeš kupovat obnošené/použité i nové.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35654
14.4.10 07:08

MMB i aukro jsou drahe, doporucuji vzdy jako prvni koukat do annonce, inzeratu je min, ale cena tak 50% proti MMB

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29607
14.4.10 08:01

enio,mě zaujal Tvůj termín „maminky na úrovni“ na MMB.Ale nenarážím,to ne :-) ..

Myslíte si,že když tam má maminka osobní,rodinné fotky a spoustu kladných hodnocení,že to vypovídá o všem?Já si to nemyslím,jsem opatrná tak i tak.
Zrovna nedávno jsem na MMB něco hledala a narazila jsem na problém mezi dvěma maminkami,prodávající změřila špatně velikost oblečení a ty dvě se pohádaly jak dvě puberťačky.Ještě že jde vložit jen jedno hodnocení týdně,je to asi přestalo bavit.Osobní fotky měly obě.To je teda „úroveň“ :jazyk:

Pokud by se nejednalo o dražší novou věc,já osobně bych se na negativní hodnocení vykašlala,je to „riziko podnikání“,že věc nesedne.

Pak další věc,já mám třeba založený účet jen proto,abych mohla něco koupit.Věci po dětech neprodávám.Hodnocení mám taky,ale ne od všech,protože kupuju zboží výhradně nové,prodávající toho mají asi hodně,tak hodnocení zapomenou dát.A jsem si jistá,že jsem vždy jednala korektně a okamžitě zaplatila..

Až nedávno jsem si objednala drobnost,kterou jsem prostě tady v obchodech nemohla sehnat.Ale skončila jsem s malou v nemocnici,přístup na net jsem neměla.I kdybych dostala negativ,no a co…

Hodnocení není vždy vypovídající a směrodatné.

To bylo trochu OT,teď k tématu.Nedávno v nějaké diskuzi vychvalovaly maminky stránky brumla.cz,prý se to ale vyplatí,když je odběr větší,domluví se víc maminek najednou.Mě to nezaujalo.

A dávala bych si pozor na stránky bonus.cz,kde se aukcuje za žetony.Někde jsem četla,že je to převážně podvod a myslím,že i tady by se daly pohledat nějaké starší diskuze.
Můj partner to chtěl taky vyzkoušet s vidinou elektroniky „za hubičku“,jsem mu to okamžitě zatrhla :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29607
14.4.10 08:05

Ještě abych ten MMB tak nepomluvila,mě se občas podařilo ulovit pěkné hračky pro děti na mimiaukce.cz.
Nové,za nižší cenu.

Ale na co pozor,u dražších a populárních hraček např.FP maminky přihazují až ke konci,poslední minuty do konce prodávající protahuje,maminky přihazují jedna přes druhou a často se cena vyšplná rychle na vyšší než na MMB i v obchodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teresa20
14.4.10 08:12

Taky na mmb občas nakupuju - jídelní židličku pro malého, ted nedávno jsem mu tak koupila dvě hračky od FP, docela levně a ve velmi dobrém stavu.

Oblečení tam nekupuju. Jednak se mi tam zdá předražené a jednak si ho raději vždycky osahám a vyzkouším materiál. Dneska se dá i nové zboží koupit v obchodech levně, pokud se sledujou různé akce.

V různých e-shopech ale nakupujeme. Například mobil nás vyšel o 1500 levněji než v obchodě ve městě. Druhý mobil taktéž a golfky jsme místo za 4500 v místním dětském koupili za 2700. Trošku se sice bojím případných reklamací, ale zatím jsme to řešit nemuseli. Kde to jde, platíme na dobírku, u ověřených obchodů platíme předem na účet. Zatím proběhlo vždy všechno v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
3396
14.4.10 10:04

Jani… vazne je ten termin odpovidajici, mela jsem jednu chvilku uchylku na nakupovani detskych vecicek a opravdu se tam vyskytuje hodne maminek, ktere jsou na urovni…a to na jake by te urcite prekvapilo :-)

pak je tam hromada normalnich mamnek, napr. ja (i kdyz obcas mirne nenormalni), no a spory tam samozrejme jsou…parkrat jsem si pro zajimavost vyjela negativni hodnoceni (aktualne udelena)…to jsou panecku pribehy…

ja zatim od roku 2007 zadny spatny nakup a ze me musi krotit postacka…

tech uzivatelu je tam strasne moc, nemam predstavu a to je proste klasicky vzorek, najdou se tam nejruznejsi lidi…jako male mesto

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
14.4.10 10:39

No já ještě k té ceně, která se tu pořád řeší asi jako hlavní téma, základem přece je, že si zjistím, za kolik se kde daná věc prodává, udělám si přehled kamenné obchody vs. internetové včetně bazarů a pak se mi nemůže stát, že někde koupím zbytečně draze, prostě to koupím tam, kde je to nejvýhodnější. Na předražené aukci koupím jen to, co nikde jinde neseženu a pokud jsem ochotná za to zaplatit, jinak jdu přece od toho. Pak už mi to připomíná gamblerství :mrgreen: a někdo asi není schopen přestat přihazovat nebo věc opravdu chce a je mu jedno, kolik za ni dá. :nevim:
Se špatným hodnocením jde o poměr, jedno dvě mezi tisíci dobrých mě nerozhází, nikdo neví, na čí straně byla chyba, navíc tam existuje možnost opravy negativního hodnocení ze strany toho, kdo ho udělil, což se stává, jakmile si to obě strany vyříkají, opravit hodnocení můžou také admini, takže nevidím problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama