Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Ahoj,
No, byl to zážitek ![]()
Jelikož jen tři folikulu, tak bez narkozy s použitím plynu Entonox - to byla jízda:-)
Byla jsem jak „na drogách“ přesto to docela bolelo. Ale je mi jasné, že to tolik bolet nemusí. Na to, kolikrát jsem různá gynekoligicka vyšetření zažila, tak pan doktor byl docela řezník, už jen stylem zavádění různých nástrojů, desinfekce po odsati, apod… Ale samozřejmě vydržet se to dá, jen doufám, že jestli budu muset jít znovu, tak tam bude někdo jiný ![]()
@JOFIM Díky za odpověď
A v nativu to nejde udělat v celkové narkóze? Já bych do toho bez toho asi nešla
Mě bolí totiž vše, bolela mě dost i průchodnost ![]()
To nevím, asi záleží na domluvě a i na přidané ceně. Ale byla to otázka cca minuty a půl, tak si myslím, že narkoza je docela zbytečná.
Ale opravdu se to vydržet dá. Naopak docela obohacující zážitek ![]()
@JOFIM ty jo, ted se trochu bojim
, ja tedy budu mit jen jeden folik… ale i tak, a co ti dali od bolesti? Me rikali, ze by mi dali nejaky oblbovak a neco zavadeni od bolesti
, ale asi i tak to bude sila, co ![]()
Ahoj holky, i pri nativu muzete mit odber v narkoze, zalezi, jak se domluvite, jen za to budete neco priplacet (v mym centru myslim 1500 za narkozu a 500 za entonox a ten je docela vtipnej, se sestrama jsme si delaly legraci, ze si s tim na sale udelame party, je to jak po lahvi vina:)). Po zakroku jsem vzdy dostala cipek proti bolesti, ale nikdy jsem ho nepotrebovala a musim rict, ze i zakrok samotny vzdy byl ok. Jinak minimalku jsem taky mela, jak pise @Kveetko, jen misto femary clostilbegyt. Do kterych center chodite?
@akleticu ja ted jdu poprve do statni ivf centra v Olomouci. Jdu tam kvuli cene… oni tam tu narkozu delaji, ale musela bych na komplet predoperacni vysetreni a to se mi strasne nechtelo
, minuly rok jsem pro nej byla uz parkrat a uz je mi trapne tam zase jit
A ty chodis kam?
@Kveetko Jo, pravda, to je taky výhoda, že bez narkózy není potřeba předoperační. Já do Pronatalu v Praze.
@akleticu ahoj ha asi budoucnost ivf v pronatalu v praze.tobe tam tu minimální stimulaci nabídli sami nebo si chtěla mírnější zátěž tý? A to se normálně počítá do pokusů ivf viď? A nativ myslím ne..
@Kveetko to jsem tě teda vůbec nechtěla vyděsit. Jako upřímně si opravdu myslím, že to bylo zapříčiněno tou rázností doktora. Ale zvládnout se to dá. Jak píše @akleticu, tak po lahvi vína je ta bolest jak kdyby v dálce
A s jedním folikulem to bude fofr.
Měla jsem to pouze s tím Entonoxem. Takže z hluboka dýchat. Prvně mi to nešlo, tak jsem jim říkala, že ještě ať nezačínaji, že jsu stále pri smyslech
a pak 3 hluboký nádechy a byla jsem jinde
. To zvládneš… taková predpriprava na porod.
A jinak dojíždím taky do Pronatal v Praze
@baru-ska píše:
@akleticu ahoj ha asi budoucnost ivf v pronatalu v praze.tobe tam tu minimální stimulaci nabídli sami nebo si chtěla mírnější zátěž tý? A to se normálně počítá do pokusů ivf viď? A nativ myslím ne..
Nabídli, protože jsem na plnou stimulaci nereagovala. Když chceš, můžeš mít i minimálku na pojišťovnu. My si ji ale platili, protože jsme si chtěli pokus na pojišťovnu „šetřit“.
@JOFIM Ještě mi přišlo, že taky hraje roli to, jak na tebe sestra mluví a dejcháš podle ní, takže tolik nevnímáš, co se děje „tam dole“:) Kdo ti to v tom Pronatalu dělal? Mně doc. Mardešič a jednou jeho dcera a oba byli fakt šikovný.