Reklama

Nativní IVF

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lenkal123
Kecalka 205 příspěvků 05.04.09 23:21
Nativní IVF

Prosím není možné někde zjistit jaká je šance otěhotnět při nativním IVF cyklu? POvedlo se to někomu z vás? Jaká je finanční nákladnost?
Máme za sebou jedno neúspěšné IVF - nedošlo k oplodnění vajíček, tak uvažujeme o nativu. Nechceme čekat 3 měsíce nam ožnost další stimulace.

Díky

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

Anavi
Ukecaná baba ;) 1824 příspěvků 06.04.09 08:55

Ahoj Lenkal,
uz som o tom raz pisala,ja som otehotnela po nativnom IVF,stalo nas to aj s liekmi cca 20 000 Sk/pred 3 rokmi/, Dr. nam tvrdil,ze uspesnost je 10-12 percent. Mali sme 3 vajicka, 2 embryja a jedno dievcatko:o) Podarilo sa nam to na prvykrat v native. Predtym som bola na 3 IVF normal a nic:o( Vzdy sme mali ICSI. Ak ta este nieco zaujima,v pohode sa spytaj,ak budem vediet,odpoviem!
Vela stastia!
 Ivana

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34050 příspěvků 06.04.09 10:19

Taky jsem uz psala, Martice otehotnela po nativu a mela po neuspesnych IVF - a myslim, ze ji to stalo podobne jako anavi - koukni se do cenniku konkretniho CARu

lenkal123
Kecalka 205 příspěvků 11.04.09 22:53
OPU

Ještě jsem se chtěla zeptat - u IVF v nativním cyklu je odběr vajíček tuším bez narkózy. Nevíte prosím někdo, zda je to bolestivé? Teda ne že by mě to odradilo :-) to rozhodně ne, jen člověk ví, na co se připravit. Děkuju

ajaja
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 14.04.09 18:28

ahoj,byla jsem na odběru bez narkozy už 2× a vydržet se to určitě dá.
Přirovnala bych to ke křeči při menzes,taková 5.sekundová zvláštní křeč v bříšku,já už se od té doby vůbec nebojím.Opravdu jde o to první vyzkoušení(vždy jsem byla na odsátí dvou folikulů),neboj se.

lenkal123
Kecalka 205 příspěvků 14.04.09 21:56
Nativní IVF

Ají a nevyšlo? Šance jsou prý dosti malé. Navíc já kvůli stimulaci z minulého cyklu nemám žádné hormony, jen čistě nativní cyklus bez stimulace, tak se bojím. V pátek jsu na první UTZ osmý den cyklu.
A podařilo se u tebe ICSI i ET a mimísek se nechytil? Můžu se zeptat na kolik to přišlo? Mě zatím řekli částku 13tis, ale nevím zda ICSI a prodl. kultivace bude ještě k tomu. Byla to jen taková rychlá otázka v telefonu.
 Díky

ajaja
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 14.04.09 22:28

Lenko,byla jsem v listopadu na nativním IVF-bylo z toho biochem.těhu :(

Ted mám od lonského března konečně ovulaci sama,tak se chystáme na další nativ.Chodím do Gennetu,tam stojí nativ 10 000kč(pokud dojde i k Etu),pokud jen OPU-tak platíš 6 000 kč-ať tam vajíčko je,či není.Já třeba po clomidu neměla ve folíku vajíčka. :( :(
U nás je to bez narkozy,ale bolí to jen trošku..v pohodě se to dá zvládnout.Pokud chceš,tak se ptej,zítra zase nakouknu.
Jinak jdu ve čtvrtek na UZ,včera byl folikul 17 mm,tak uvidíme jestli budeOPu!!!

ahoj :lol: :lol:

lenkal123
Kecalka 205 příspěvků 15.04.09 07:08

Tak to ti budu podávat zprávy a budu ráda io za tvoje. Já jdu na UTZ v pátek 8DC, pak asi v pondělí a to se snad dozvím víc. Chodím do teplického pronatalu a musím říct, že tam jsem spokojená. Zatím mi řekli částku kolem 13000,– ale až v pátek se na své všetečné otázky dozvím, co to obsahuje :-). Protože jsem měla minulý cyklus stimulaci na IVF tak je to teď bez jakýchkoli léků, ale řekli, že ty hormony v těle ještě jsou a pokud jsem měla na IVF 14 vajíček, je možné že i další cyklus se jich urodí víc. Tak uvidíme. Ovulace i cyklus probíhá víceméně pravidelně tak uvidíme. A jak to že máte nativ, smím-li se ptát? 3 IVF už nvyšla? Měj se krásně a na UTZ držím všechny palce.

ajaja
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 15.04.09 12:50

Ahoj Leni,
určitě nevadí že se ptáš.Ze 3.IVF bylo jedno biochemické těhu,pak se mi zastavila funkce vaječníků-dostala jsem špatný protokol-Menopur(FSH+LH),což v mém případě vyvolalo anovulaci po IVF,v horm.profilu mi vyskočilo o dost LH ,takže až teď po roce mám sama ovulaci a nechce se mi zatím jít do 4.IVF…vyloženě kvůli opětovnému píchání hormonů.Ale uvidíme po několika Nativních IVF…třeba prostě budu muset.V listopadu jsem píchala minimálku Gonalu na Nativ,abych aspoň to jedno vajíčko vytvořila :evil: no apovedlo se,jenže jsem po pozitivním testu začla za pár dní krvácet…takže mám po dvou biochem.těhu :( :( :(
Ted jsme s manželem čekali na výsledky imuna z plzně-dopadlo na výbornou(už máme jedno imuno z Podolí a taky je Ok…),no a jinak mám jen jeden vejcovod,oba dva máme identické dvě trombofilní mutace(zjištěno z genetiky,sklon k vyšší srážlivosti krve),takže je asi zakopaný pes právě tam.
Ted jsem byla opakovaně na hematologii,našli mi zkrácené APTT z krve(to je základní test na srážl.krve),takže mám konečně psané injekce na ředění krve.Uvidíme…dou­fám,že je to to pravé co mi chybí.
Jinak je vše v pořádku a teoreticky můžu oěthotnět i přirozeně,jenže se fakt nedaří.Právě začínáme 5.rok snažení… :( tady mi chybí totálně ubulenej smajlík… :x :x
My dojíždíme do pražského gennetu,dříve na první dvě IVF do Iscare,ale teď jsme v dobrých rukách konečně.Nedá se to srovnat vůbec,ta ochota…bez problémů veškerá vyšetření…tady máme jejich pobočku,ale já dál jezdím do Prahy.
Zítra Ti dám vědět,jak jsem dopadla.Jestli mi folikul odsají a nebo udělají IUI…nechávám to na dr.on ten folík taky může dřív už prasknout jaksi,ale snad ne.
kolik IVF máš zasebou ty??My naštěstí nemusíme mít Icsi,takže nativ nás vyjde čistě 10 000kč,narkozu ani nechci…je to fakt chvilinka,která se dá v pohodě vydržet.
Já chodím na první kontrolu před nativem až 13.DC,ale to si na příště vychytáš,abys tam nemusela jezdit před OPU tak často.Záleží taky na délce cyklu…kdy máš ovulaci atd.
Tak hodně štěstíčka a dám vědět.

Leni,jinak já chodím mezi holky na Neplodnosti kvůli Nativu…máme tam svůj pokojíček,když budeš chtít,tak jukni…můžeš se klído přidat
 http://www.neplodnost.cz/…t/forum/read?…

lenkal123
Kecalka 205 příspěvků 15.04.09 21:28
Díky

Díky za odpověď
jsem ráda, že taková fóra existují. Člověk by neřekl, kolik lidí je co řeší stejné problémy. My jsme měli jedno IVF s protokolem Gonal, Orgalutran (nebo tak nějak:-) a Ovitrelle na spuštění OVU. No a bylo 14 vajíček, jenže druhý den volali, že se ani jedno nepodařilo oplodnit. Byla jsem naštvaná sama na sebe. Partner měl SPG v pořádku, tak nám řekli, že ICSI není nutná, ale proč se to nepodařilo nám nikdo neřekl- prý reakce na protokol, horší kvalita vajíček… příště už ICSI musí být.
Nechceme čekat další 3 měsíce na IVF tak jsme chtěli IUI, ale bylo nám řečeno, že ta šance je minimální vzhledem k tomu, že se to u těch 14 vajíček nepodařilo, tak jdeme do nativu. Já jsem objednaná na 8DC protože mám ještě zbyteček Gonalu 150 jednotek a Dr chce naplánovat dle velikosti folíku kdy by šel píchnout aby se zužitkoval a zároveň přišel v tu nejvhodnější dobu - tak uvidím. OPU i předchozí IUI mi dělali cca 12 DC, ale dle ovul. testů ovuluji 15 -16DC, tak nevím.
Jsem z toho trošku nervozní, s tím asi člověk nic neudělá :-) mám vyzkoušeno, že ovlivnit to nejde, ale uvidíme. Mám kolem sebe hodně skvělých lidiček, kteří mě naučili brát život takový jak přijde. Pokud se to povede, budu nejšťastnější človíček na světě, pokud ne asi nezbyde než se smířit s tím, že to asi není vepsané do osudu.
Měj se krásně a těším se na zprávičky jak jsi na tom. Já se ozuv taky určitě v pátek. ahojky a držím palce co to jde.

ajaja
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 16.04.09 14:55

Ahoj Leni-
Tak jdu nahlásit,jak jsem dopadla.Nativ se nekonal,páč folikul už byl prasklej(no nepsala jsem to tu minule…) to se stává ve třetině případů.
Takže mi udělali IUI,folík byl tam co mám jeden vejcovod.
Takže uvidíme,jinak za 14.dní testnu a další Nativ za měsíc.
Mám si zapsat vše podrobně z ultrazvuků,aby se příště udělalo OPU o den dříve.
Takže si to budu hlídat.
To je tedy smůla,že se Vám neoplodnila vajíčka :( taková nádherná úroda…já mám vždycky tak 4,ale oplodní se nám všechna sama naštěstí,to už máme vyzkoušené.Ono jde fakt o to 1.IVF-aby se zjistilo,jak se vše daří.
Neboj se,ono to už příště vyjde!!!Udělají Vám Icsi.Neříkali Vám třeba,čím to mohlo být???jestli by nebylo vhodné před dalším IVF doplnit třeba nějaké vyšetření?Přeci jen,když budete mít Nativ+u něj Icsi,tak to bude stát asi pěkné peníze.Jinak na stimulku můžeš určitě po 3.menstruacích a teď na jaře to krásně uteče.
My už máme všemožná vyšetření hotová,takže v tomhle jsem „profík“bohužel :roll:
Co máte za vyšetření už??třeba imunologii…má­te??aby tam nebyl nějaký problém,že se neoplodnila vajíčka…nějaká alergie,někdy to tak je.
Tak jsem zvědavá,co napíšeš.(když má přítel spermio Ok,tak bych to radši nějak ověřila)…není to nic závažného,jen se to přeléčí.

tak ahoj,frčím uvařit dlabanec :lol: :lol: :lol:

lenkal123
Kecalka 205 příspěvků 17.04.09 15:02
i u nás je to špatné

Tak my jsme taky dopadli špatně. 8 DC je folikul 18mm a jsou tam tři, na jednom vaječníku dva na druhém 1 ale sliznice je nízká. I kdyby dělali OPU a ICSI a podařilo se vajíčko oplodnit, nejspíš by se neuhnízdilo. Dal mi ještě na víkend estrogen 3× denně, v neděli 21.30 pregnyl a v pondělí na kontrolní UTZ jestli se to zlepší, ale šance nám moc nedává.
Nemáš nějaký tip, trik na zvýšení stavu sliznice? Uvidíme v pondělí. Ale vyšlo by to i s ICSI na 20000 a pokud by bylo vajíček víc než dvě tak ještě na víc, automaticky se to pak prý jinak počítá - do dvou vajíček to berou jako nativ, od 3 jako klasické IVF včetně narkózy takže by to bylo ještě víc. Tak nevíme. Pokud neřekne, že jsou ideální podmínky asi to nemá vzhledem k nízké úspěšnosti nativu, která se udává kolem 15% asi smysl, viď? papa Lenka

ajaja
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 17.04.09 15:38

Ahj Leni,
tedy to mi je fakt líto holka :cry: Vím jaké je to,stále nějaké sklamání!!
Trik na sliznici mám,ale opravdu funguje v přirozeném cyklu…bez clomexalu-ten má tendenci sliznici snižovat :twisted: :twisted:
To byl můj případ v prosinci,sliznice byla přesně 6mm v den OPU,tak se chtěla dr.rozhodnout až po OPU -kolik bude vajíček-já byla rozhodnutá nechat si případná embryjka zamratit,do všeho jsem brala antivirotika na pás.opar…ale osud rozhodl za nás,oba folíky prázdné!!Ono se to po clomexalu stává :? :?
Jinak v přirozeném cyklu beru od 1.DC mateří kašičku a denně popíjím 3× kontryhelový čajík.V min.cyklu byla sliznice 8.5 mm už 13.DC-ted to bylo horší tedy,ale dostala jsem se na 7 mm.Ono taky určitě záleží,jak máš dlouhý menstr.cyklus…tudíž si myslím,že po nevydařeném IVF jsi určitě krvácela hodně(proto je teď ta sliznice nižší)-ale to se začne měsíc po měsíci upravovat.V tom přirozeném cyklu vyzkoušej kontryhelový čaj,pije se až do ovulace.
Jinak sliznice při stimulaci vždycky krásně roste díky injekcím,při stimulce tedy pak nic už pít nemusíš…ale čajík neublíží.
Kolik byla výška té sliznice dneska???U nás v CARu říkají,že minimum je u nic 6 mm,to je hraniční.
Být Tebou,tak to nechám teď na domácím snažení,počkám na další cyklus…ať si neutratíte zbytečně penízky!!
I když je mi jasné,že by jsi strašně ráda do toho šla(to nutkání znám taky…) .Až dostaneš MS,tak vyzkoušej ten čaj a přidej mateří kašičku.Třeba to zabere i u tebe!!!Nemá cenu to uspěchat,ať ještě víc nelituješ.
Chjo…není to lehké,viď.....taky jsem si představovala,jak budeme mít brzo miminko a ten čas nás tak zkouší a trápí,já si furt říkám za co?!!!
Ale stejně to nevzdám!!!A Ty určitě taky.Já k tomu Nativu přistupuju tak,že to stojí 1-2 měsíce útrap,než doktoři vychytají kdy je ovulace,aby vajíčko nezdrhlo,aby byla sliznice.....vět­šinou s těmahle věcma počítám,ale sklamaná jsem stejně,to je jasné.
Ale podívej-nám se povedl hned první Nativ-i když nedopadl úplně dobře,tak ten testík byl se // !!!
Ale já mám zasebou už 3× IVF,takže mi ten Nativ hlavně přijde šetrnější…však víš co mi to udělalo za paseku.

Moc Tě zdravím a posílám pohlazení na bolavou dušičku!!!!Zase bude brzo líp,uvidíš Leni :oops:

lenkal123
Kecalka 205 příspěvků 17.04.09 18:19

NO je to peklo, přiznám se. Už jsme se rozhodli, že do toho půjdeme jenom kdyby nastaly optimální podmínky. Nejak jsme se smířili s tím, že to tenhle měsíc nebude.
Ale stejně je to nespravedlivý. Na někoho spadnou trencle a je hotovo a někdo kvůli miminku vytrpí až až - co bilesti - ty jsou člověku ukradený, ale ta bolset uvnitř je šílená.
ach jo - tak dál do další bitvy. Budu držet palce - všem-.

lenkal123
Kecalka 205 příspěvků 19.04.09 22:01

Ají a ta cena 10tis. je včetně ICSI?
Tady je ta cena 13tis, takže to není tak obrovský rozdíl ale ICSI, kultivace, katetr je všechno k tomu, takže při ICSI 2 vajíček to vychází na 13 nativ, 6 ICSI, 2,5 kultivace a 1,7 katetr - to je docela darda.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >