Nechávat děti po škole samotné doma??

1200
9.10.19 18:45

Nechávat děti po škole samotné doma??

Dobrý den, chtěla bych znát i jiné názory a pohledy na věc. Dcera bude mít 11let chodí 5tridu, my oba s chlapem děláme do 17:00 já jsem doma o půl 6.Dcera přijíždí že školy o půl 2.Do kroužků nechodí, hlídání není, necháváte tyto děti také samotné ať už 4 hodinky…než se vrátíte z práce. Dcera má školu zmáknutou rychle, úkoly, přípravu a pak jí je tady samotné smutno potřebuje snekym mluvit jinak je šikovná a spolehnout se na ní můžu. Jak to máte vy? necháváte taky děti doma. Je jedinácek. Má kamarádku ale úplně v jiné vesnici, někdy je tam, ale pořád to taky nejde. Já ji chci do nijakeho kroužků přihlásit, ale do dnešního dne můžu jistojistě říct že je to těžké, protože na sporty moc nedá, keramika jí nebude bavit. bavilo by jí chodit do parkouru, ale to já moc nechci, jezdí ráda na kole, ale v zimě to moc nejde.No prostě kroužek žádný a dítě doma samotné. Máte to taky tak? Já osobně mám výčitky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21542
9.10.19 18:50

Ano, nechávám doma děti samotné. cca od 2. třídy jsme trénovali, aby vydrželi i bez matky za zadkem. teď v 5. třídě už naprostro bez problémů celé odpoledne zvládne, nic nevyvede a ještě je schopné se postarat o domácnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20664
9.10.19 18:53

Myslím že v pohodě. Takhle staré dítě to už musí pár hodin zvládnout samo. Zkuste kouknout po tom kroužku, nějaké tancování, výtvarka, hudebka by ji nebavilo, když teda není na sport??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1415
9.10.19 18:54

Jasne, ze nechávám. Už jsou velci 9 a11y

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5912
9.10.19 18:56

Kluci bývají také sami doma (11 a 9 let). Dokonce dojdou domů a zase odejdou na kroužek. Mladší to zvládne i bez dozoru staršího (ten je ve škole a sejdou se u MHD). 8) Sami se vypravují do školy - večer nachystají oblečení, učivo. Já jim ráno nachystám svačinu do krabiček a nechám na lince.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17324
9.10.19 18:59

Ja byvala doma po skole uz nekdy od druhe tridy. Nevim, kde vidis problem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68485
9.10.19 19:03
@gabki píše:
Dobrý den, chtěla bych znát i jiné názory a pohledy na věc. Dcera bude mít 11let chodí 5tridu, my oba s chlapem děláme do 17:00 já jsem doma o půl 6.Dcera přijíždí že školy o půl 2.Do kroužků nechodí, hlídání není, necháváte tyto děti také samotné ať už 4 hodinky…než se vrátíte z práce. Dcera má školu zmáknutou rychle, úkoly, přípravu a pak jí je tady samotné smutno potřebuje snekym mluvit jinak je šikovná a spolehnout se na ní můžu. Jak to máte vy? necháváte taky děti doma. Je jedinácek. Má kamarádku ale úplně v jiné vesnici, někdy je tam, ale pořád to taky nejde. Já ji chci do nijakeho kroužků přihlásit, ale do dnešního dne můžu jistojistě říct že je to těžké, protože na sporty moc nedá, keramika jí nebude bavit. bavilo by jí chodit do parkouru, ale to já moc nechci, jezdí ráda na kole, ale v zimě to moc nejde.No prostě kroužek žádný a dítě doma samotné. Máte to taky tak? Já osobně mám výčitky.

Nechávám, ale nerada. Ne, že bychela strach nebo obavy, že něco vyvedou. Ale přijde mi, že jsou takoví bezprizorni, zábavu si sami na tak dlouho nenajdou. Zouzaj pak na mobilu.
Mam kvůli tomu zkrácený úvazek. Od půl osmé do čtvrt na čtyři. Dny, kdy mají kroužky jsem v práci déle, dny kdy ne, končím před třetí, takže doma jsou sami cca od dvou do půl čtvrté. To mi přijde tak akorát na nějaké úkoly, povinnosti a voraz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10877
9.10.19 19:05

V 5. třídě to doma zvládne určitě v pohodě. Navíc předpokládám, že má mobil, takže v případě nouze může zavolat. Když je jí samotné smutno, tak si halt musí najít nějaký kroužek nebo kamarádky :think: Proč ji nechceš dát na parkour?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9842
9.10.19 19:08

Taky bych v tom neviděla problém, co chceš jiného dělat? Dala bych jí na kroužek, který chce, jednou týdně může být třeba u kamarádky, jednou týdně třeba pozvat babičku, příbuzné? A zbytek prostě zvládne.

I můj devítiletý syn vydrží doma pár hodin, když je třeba nemocný a já v práci. Naštěstí mám poloviční úvazek, takže to není každý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25092
9.10.19 19:12

@gabki Syn bývá o doma od prvních velkých prázdnin. Jasně něco pokryje dovolená, něco tábor a něco návštěva u kamarádů, ale v průměru tak měsíc je. Letos mu bylo 10 a strávil tak 3. prázdniny. Není zbytí. On je šikovný, oběd si ohřeje, občas pokud je doma babička s dědou, tak je s nimi, ale ne pokaždé, jelikož oba pracují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68485
9.10.19 19:14
@AnastazieB píše:
I můj devítiletý syn vydrží doma pár hodin, když je třeba nemocný a já v práci. Naštěstí mám poloviční úvazek, takže to není každý den.

No, to zvládla i sedmiletačka. V tom bych zásadní problém neviděla, že to nezvládne. Mě to spíš přijde blbý z dlouhodobého hlediska… bezprizorní 11tileté dítě, prakticky bez kamarádů, koníčků. Co bude jako dělat? Domu dorazí ve dvě a bude 3,5 hodiny denně sama doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
9.10.19 19:23

@gabki Mam jedteste deti male, ale az bude starsimu 10-11, tak uz nebude mit narok na druzinu a bude si taky muset doma poradit. My teda mame zatim okolo deti sousedu a jelikoz je spolecensky, tak predpokladam ze bud bude navezeny u nejakeho kamarada nebo kamaradi u nas. A teda snad bude chidit i na nejaky krouzek. Proc dceru nenechas ten parkour nebo keramiku alespon zkusit? Tohle rozhodovani rodicu o me beze me jsem v detstvi a puberte nesnasela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14224
9.10.19 19:29
@Lama Lama píše:
No, to zvládla i sedmiletačka. V tom bych zásadní problém neviděla, že to nezvládne. Mě to spíš přijde blbý z dlouhodobého hlediska… bezprizorní 11tileté dítě, prakticky bez kamarádů, koníčků. Co bude jako dělat? Domu dorazí ve dvě a bude 3,5 hodiny denně sama doma.

takhle zevluje moje neteř doma od 5.třídy, když se jí zeptám co doma dělá, tak prej nic. Kouká na TV, nebo do mobilu, teď je jí 13let a jde akorát okolo domu se psem.
Moje mamka chodila domů až po 19.h, taky jsem byla od 10let doma, ale chodila jsem normálně ven, v létě jsem byla doma v 18h a v zimě většinou do 16.h, když už byla tma. do kroužku jsem se dovedla sama. Bydlím v Praze, v centru dalo by se říct..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31615
9.10.19 19:34

Proste bych ji dala na naky krouzky. Nabídka je veliká, snad lze něco vybrat aspoň na 3 dny v týdnu. Ne ze bych se bála ze to sama nezvládne, ale nechtěla bych aby dítě bylo několik hodin kszdy den takto bezprizorni. Jsou pak akorát tak na mobilu, tabletu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16048
9.10.19 19:36

Bývala bych pohledala ty kroužky, pokud jí je vyloženě doma smutno. Já tenhle čas milovala, mohla jsem si dělat, co jsem chtěla. Ale pokud tím „trpí“, nabídka kroužků přece není jen sport-keramika. Jsou jazyky, hudební nástroje, dramaťák, výtvarky, počítače…
Jinak já mám 7mi letého druháka a kdyby na to došlo, taky to zvládne. Ale mám 6h úvazek, takže nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat