Nechce do školky/doma novorozenec

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Fircon
Kecalka 296 příspěvků 28.03.18 09:19
Nechce do školky/doma novorozenec

Zdravím,

máme doma tříměsíční mimino.
Dcera (5 let) nejdříve byla delší dobu nemocná, takže nechodila do školky, pak nám to doktorka nedoporučila z důvodu chřipkové epidemie, aby něco nedonesla na syna.
Teď už pár týdnů zase chodí. Respektive měla by.
Do školky chodí přesně od tří let a nikdy neplakala, snad jen jednou měla nějaký výlev… (ale to bylo ještě v jiné školce před 2 lety).
Vždycky chodila ráda.
Teď ji tam nemůžu dostat. Klidně se převlékne, přezuje, odejde do třídy a najednou letí zpět, že chce být s maminkou, řev, pláč, hysterie…
Vidí, že jsem doma s miminem, tak chce být taky.
Já se jí nepotřebuju „zbavit“ nebo ji na půl dne „odložit“, stejně chodí domů po obědě, takže ji odvedu, doma se v podstatě otočím a už pro ni jdu zase zpátky.
Ale chci, aby si vyhrála s dětmi. Baví ji vyrábět s nimi kdeco, hrát si, zpívat s nimi atd.
A teď, když je pořád zima a hnusně a nedá se jít ani na hřiště, s dalšími dětmi do styku jinak nepřijde. Jen s námi čučí doma.
Nakonec jsme udělaly domluvu, že bude chodit obden.
Ale ani to není schopná dodržet :-(
Už nevím, co s tím. Nechci, aby vypadla z kolektivu a přicházela o kamarády.
A na druhou stranu mi nepřijde dobrý ji ráno „znásilňovat“ a předávat ji uřvanou a vzpírající se učitelce, když ví, že já stejně odejdu akorát tak domů s prckem (ještě jsem to neudělala).
Ale když jí polevím a uřvanou ji ze školky ráno odvedu zpět domů, bude to zkoušet pořád, když ví, že tím dosáhne svého.

Jak to zvládaly vaše děti?
Máte zkušenosti a rady?
 Díky.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Reakce:

Alyss1
Závislačka 2819 příspěvků 5 inzerátů 28.03.18 09:27

Je ji pet. Uz je chytra a da si leccos vysvetlit. Nas se vzdyckz pta, co jsme doma delali kdyz byl ve skolkce.

Tak ji rekni, ze musite k doktorovi, zaridit na urad, vyridit neco atd. A ze kdyz je ve skolce tak stejne “uklizis” a tak?!?

lecijasek
Závislačka 3903 příspěvků 28.03.18 09:28

@Fircon Předně bych si promluvila s učitelku i dcerou, jestli se ve školce něco nestalo. Pokud bych zjistila, že je tam nějaký problém, tak bych ho řešila a zařídila se podle toho.
Ale možná si jen zvykla doma. Dcery obě začínaly ve školce v pláčem, bohužel. A občas po delší době doma se jim zpět nechtělo. Osobně bych asi byla důsledná. V pěti letech už podle mě školku potřebuje.
Jak se chová ve školce, brečí jen ráno? Pokud je to jen ranní scéna a potom jí to ve školce baví, tak bych jí klidně a s čistým svědomím odevzdala ráno uřvanou a vzpírající. Případně pokud je to možné, ať jí vodí někdo jiný. U nás holky tyhle scény dělaly hlavně mně.

Slečna Ferka
Extra třída :D 10092 příspěvků 28.03.18 09:33

@Fircon Kolektiv se přeceňuje. Pokud chce být s Tebou (ten pocit, že je „odstrčená“, tam prostě nejspíš je, a je to legitimní), tak ji doma nech.

Předpokládám, že do školy ještě nejde, tak se s ní zkus domluvit, že bude doma do konce prázdnin, ale pak že do školky musí, protože je to povinné a protože se musí chystat na školu atd.

Pokud už ty děti zná, tak ji zase přijmou: je běžné, že se do krve rozhádají a za týden je zase všechno v pořádku - a pokud to budou ty stejné děti, tak ji jistě přijmou i za těch pár měsíců zpět. (Minimálně některé.)

Fircon
Kecalka 296 příspěvků 28.03.18 09:37

@Alyss1 @lecijasek No právě, školku potřebuje :-( Nestalo se tam nic, vše v pořádku, jen tam nechce být, protože ví, že já jsem doma :-(
I když jsem se už vymlouvala na doktora atd., nezabralo to. Vidí, že brácha je se mnou, tak chce být taky :-( Řve jen ráno. Jinak se jí ve školce líbí. Dokonce mě někdy sprdne, že pro ni jdu moc brzo…
Nikdo jiný ji bohužel vodit nemůže :-(

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 28.03.18 09:46

Mam to podobne, druhe teprve cekame a maly byl navic zacatkem tohoto roku prerazeny do predskolaku kde nikoho neznal a jeden chlepecek nebyl moc mily, tak se to muselo i resit. Ja to proste nehrotim a je doma kdyz chce. Nekdy se nechce vstavat ani me :-) Chodi tam kdyz maji treba divadylka, nebo vari neco co mu chutna a treba ted uz prisel i s tim, ze chce jit sam od sebe. Prumerne chodi 2× tydne.

Amys
Generální žvanilka 20729 příspěvků 28.03.18 09:48
@Fircon píše:
Zdravím,

máme doma tříměsíční mimino.
Dcera (5 let) nejdříve byla delší dobu nemocná, takže nechodila do školky, pak nám to doktorka nedoporučila z důvodu chřipkové epidemie, aby něco nedonesla na syna.
Teď už pár týdnů zase chodí. Respektive měla by.
Do školky chodí přesně od tří let a nikdy neplakala, snad jen jednou měla nějaký výlev… (ale to bylo ještě v jiné školce před 2 lety).
Vždycky chodila ráda.
Teď ji tam nemůžu dostat. Klidně se převlékne, přezuje, odejde do třídy a najednou letí zpět, že chce být s maminkou, řev, pláč, hysterie…
Vidí, že jsem doma s miminem, tak chce být taky.
Já se jí nepotřebuju „zbavit“ nebo ji na půl dne „odložit“, stejně chodí domů po obědě, takže ji odvedu, doma se v podstatě otočím a už pro ni jdu zase zpátky.
Ale chci, aby si vyhrála s dětmi. Baví ji vyrábět s nimi kdeco, hrát si, zpívat s nimi atd.
A teď, když je pořád zima a hnusně a nedá se jít ani na hřiště, s dalšími dětmi do styku jinak nepřijde. Jen s námi čučí doma.
Nakonec jsme udělaly domluvu, že bude chodit obden.
Ale ani to není schopná dodržet :-(
Už nevím, co s tím. Nechci, aby vypadla z kolektivu a přicházela o kamarády.
A na druhou stranu mi nepřijde dobrý ji ráno „znásilňovat“ a předávat ji uřvanou a vzpírající se učitelce, když ví, že já stejně odejdu akorát tak domů s prckem (ještě jsem to neudělala).
Ale když jí polevím a uřvanou ji ze školky ráno odvedu zpět domů, bude to zkoušet pořád, když ví, že tím dosáhne svého.

Jak to zvládaly vaše děti?
Máte zkušenosti a rady?
Díky.

Ten, kdo to není schopen dodržet, jsi ty, ne dítě. Když něco řekneš, máš na tom trvat. Tak ať je hysterická, ať si klidně řve. Pokud bude spolupracovat, hezky bych se s ní rozloučila - pusa, mávání a tak. Pokud spolupracovat nebude, tak prostě hysterickou strčit do třídy a nazdar bazar. A jaký přiřítí se zpět? Tak se domluv s paní učitelkou, že prostě bude zamykat dveře, ze třídy nemá do šatny co sama odcházet. Až jí to nebude procházet, přestane s tím.

Amys
Generální žvanilka 20729 příspěvků 28.03.18 09:49
@Fircon píše:
@Alyss1 @lecijasek No právě, školku potřebuje :-( Nestalo se tam nic, vše v pořádku, jen tam nechce být, protože ví, že já jsem doma :-(
I když jsem se už vymlouvala na doktora atd., nezabralo to. Vidí, že brácha je se mnou, tak chce být taky :-( Řve jen ráno. Jinak se jí ve školce líbí. Dokonce mě někdy sprdne, že pro ni jdu moc brzo…
Nikdo jiný ji bohužel vodit nemůže :-(

Ale ty se nemáš vymlouvat, jsi rodič! Hele respekt je dobrá věc, ale musí to fungovat oboustraně, ne že ty budeš respektovat její potřeby a ona tvoje ne.

Emno
Zasloužilá kecalka 747 příspěvků 1 inzerát 28.03.18 09:52

@Fircon školku nepotřebuje, ona ti jasně sděluje, co potřebuje. ŠKolku potřebuješ ty pro naplnění představy o tom, že jí baví tvřit a zpívat. Ale to, co chce ona, ti nejenže řiká, ale i ukazuje, a to dost výrazně - řev, pláč, trápení. Chce být s tebou, s miminkem, potřebuje k vám patřit. Jestli chceš, aby byla spokojená a cítila se dobře, tak poslouchej jí a ne svou hlavu : )
Přejde to, nebude s váma doma donekonečna… A jak tu napsala Slečna Ferka, školka se přeceňuje a kolektiv taky. To, co jí teď chybí a co opravdu potřebuje, jí dáš ty, ne školka.

Uživatel je onlineacimedaca
Nadpozemská drbna 25992 příspěvků 28.03.18 09:53

@Fircon žárlí na mimino - kolik je malému? Starší dcera chodila měsíc po narození do školky bez problémů, pak zjistila, že mimino doma zůstane, tak začala ve školce strašně plakat (v té době už tam chodila 2 roky a nikdy nebrečela). Měsíc jsme to zkoušeli, pak jsme jí nechali na cca 1,5 měsíce doma (bylo to zrovna přes vánoce), po novém roce najednou šla bez problémů.
Potřebovala být doma, vyrovnat se s příchodem mladší, mít pocit, že je také důležitá. Začali jsme mnohem víc mluvit o tom, jak jí máme rádi, to také pomohlo. I když to ví, tak to potřebuje slyšet, hlavně v souvislosti s tím, že má ted mladšího sourozence.
Nelámala bych to přes koleno, možná jen upozornit jí, že třeba jí to nemusí s námi doma bavit, že přece jen mimčo má jiný režim, než 5 letá.
S takhle starým dítětem už se dá hodně mluvit a lecos domluvit, po nějaké době bych se zkusila dohodnout na nižší frekvenci, třeba 2× týdně, časem se to určitě vrátí do normálu.

LindaPraha
Extra třída :D 13484 příspěvků 28.03.18 10:01

Ja nevim, proc by se kolektiv precenoval? Ja kdyz mam starsiho doma, tak se nudi, vymysli cicoviny, otravuje, fnuka… Ja se mu mohu venovat a venuji, ale deti a kolektiv mu nenahradim. Ma skolku rad, ma tam kamarady, sceny nedela. Kdyz je doma, dela z domu kulnicku na drivi a i tak je otraveny

Emno
Zasloužilá kecalka 747 příspěvků 1 inzerát 28.03.18 10:04

@Fircon A to vymlouvání se na doktora je ještě větší přilévání do ohně, protože ona tim od tebe má zprávu, že miminko se může v pohodě účastnit všeho, zatímco u ní je lepší, aby šla jinam a nebyla u toho, radši bych preferovala naprostou upřímnost.

LindaPraha
Extra třída :D 13484 příspěvků 28.03.18 10:04

Jinak syn byl po narozeni mimina mesic doma a rekla bych, ze mu to stacilo :) Porad se ptal na skolku, byl sam zamlklej, otravnej. Jeden den sel a vratil se uplne v pohode, nekdo jiny, vypravel, byl hodnejsi. Strasny obrat, jak se doma nudil. Nicmene porad chce byt tak nejak ujistovan, ze ho mame vsichni radi. Obcas totiz zkousel vecer, ze ho nikdo nema rad. Tak mu to rikam sama casteji a je spokojen

Keyllah
Echt Kelišová 9427 příspěvků 28.03.18 10:07
@Emno píše:
@Fircon školku nepotřebuje, ona ti jasně sděluje, co potřebuje. ŠKolku potřebuješ ty pro naplnění představy o tom, že jí baví tvřit a zpívat. Ale to, co chce ona, ti nejenže řiká, ale i ukazuje, a to dost výrazně - řev, pláč, trápení. Chce být s tebou, s miminkem, potřebuje k vám patřit.Jestli chceš, aby byla spokojená a cítila se dobře, tak poslouchej jí a ne svou hlavu : )
Přejde to, nebude s váma doma donekonečna… A jak tu napsala Slečna Ferka, školka se přeceňuje a kolektiv taky. To, co jí teď chybí a co opravdu potřebuje, jí dáš ty, ne školka.

Ale bohužel, nebude moct být vždy podle ní, je jí pět, tedy je v předškolácích? nepůjde v září do první třídy? Ona k nim přeci patří, bohužel jako všichni má a bude mít určité povinnosti. Ze školy bude taky moc utíkat a nechodit? Jen „dopoledne“ mi přijde jako rozumný kompromis, bude víc s maminkou, ale na druhou stranu si zvykne na určitý řád a to bude potřebovat. Pokud by si ji zakladatelka nechala doma a pak natvrdo dala do první třídy, to by byl teprve šok…

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 28.03.18 10:12

@Fircon ona cítí, že povolíš.. v tom to celé je.. asi by to chtělo být kapánek nekompromisní.. pokud vím, u předškoláků je školka povinná, nebo ne? :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Brzy budu venku! Pašeračka Tereza věří v zázrak a píše v base knihu za knihou

Ve čtvrtek k pákistánskému soudu opakovaně přišla Češka Tereza H. (22), která... číst dále >

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >