Nechci hlídat 7. měsíční dítě - rodina přítele to nechápe

Anonymní
6.8.13 18:01

Nechci hlídat mimino!

Zdravím Vás, velmi se omlouvám za anonym, ale je to problém, v kterém mám zmatek a nechci, aby si ho někdo blízký, špatně vyložil. S přítelem jsem necelé 4 roky a jeho sestra má momentálně 7m-ční holčičku. „Švagrová“ je velmi aktivní o dva roky starší než já. Má spoustu aktivit, ještě studuje, dělá autoškolu + spoustu dalších zájmů. Malou jsme často během jara hlídali, když švagrovka potřebovala, ale bylo to jen vožení v kočárku a občasný podání dudlíku, když prckovi vypadl z pusinky. Teď už je to živé, extrémně zvědavé batole a já už prostě hlídat nechci. Mám z toho strach, malá se dostane všude, leze, snaží se stavět, ze stoje padá, všechno dává do pusy… Vím, že je to normální, ale na tohle prostě nejsem psychicky ještě připravená. Měli jsme už dva nebezpečné karamboly z kterých se mi udělalo mdlo, naštěstí dobře dopadly, ale došlo k nim i když jsem malou měla pořád na očích a přesto… Švagrový jsem o nich řekla a jasně jsem jí řekla, že mám z hlídání strach a vůbec se nato necítím, ale vůbec to s ní nehlo. Otočila to proti mě a v klidu mi sdělila, že přeci musím trénovat na vlastní a co budu dělat až budu mít svoje a to si teprv užiju a že jsem přeci budoucí doktorka (jsem teprv ve druháku LF a ani nevim jestli to dodělám…) takže mi věří a podobně. Všechno jsem jí znegovala a hlídání se vyhýbám jak to jen jde. Jenže přítel začal být děsně aktivní, bere si jí sám když segra potřebuje a to je prostě katastrofa. První hoďka ok, ale pak za mnou příjde a „na chvíli ji vem prosím“. Do náruče mi jí dá vždy v nějákém „super stavu“. Jednou s pusinkou plnou listí, podruhé v totálně morkých špinavých šatičkách, potřetí bez plíny s hovínkem mezi půlkami s tím, že další plína už není a já jsem vždycky donucená řešit věci, který (zatim) řešit vůbec nechci a navíc mám spoustu povinností, kterým se chci věnovat. Navíc se často kvůli tomu s přítelem chytnem. Jednou mi vyčetl, že ze všeho dělám vědu (šatičky nepotřebuje, je přeci vedro)… tak jsem uznala a z další lahůdky si udělala srandu a říkám „když malá svačí listí nedáme si trávu“? On ten dvojsmysl vůbec nepochopil a urazil se. (Po čase uznal, ale zbytečné dusno). Nebo se mě se vztekající malou v náručí přijde zeptat jestli se nechci projít, když řeknu že ne(venku snad padesát stupňu), tak smutně odvětí „hm tak díky“. Samozřejmě potřeboval pomoc s uspáváním a byla z toho hodinová debata na téma „řekni věci na rovinu“. Už mě to fakt nebaví, navíc se moje „neochota“ jak jsem zaslechla, roznesla po přítelovo rodině a ti do mě pořád šijou stylem co jsem popisovala. Posledně mě dorazila věta jestli vůbec mám ráda děti. Je mi to líto, protože děti ráda mám, ale jsem si prostě jistější, když je matka na blízku. Na poslední rodinné oslavě ode mě přítelovo sestřenice odháněla syna se slovy „nech tu tetu, není na tebe zvědavá“. To mě normálně rozbrečelo, protože chlapeček byl hodnej, prohlíželi jsme si obrázky v časáku a ukazovali na zvířata…Mám pocit, jak kdybych provedla něco hrozného a všichni čekali na omluvu, i ti kterých se to vůbec netýká. Přitom jsem nic špatného neudělala, horší by bylo kdyby se malé něco stalo a my to měli s přítelem na krku…štve mě to, štve mě ta atmosféra strašně moc.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3347
6.8.13 18:06

Hm, nevim co poradit. Pokud uz jsi jim to rekla. Asi budes ta spatna ty, pokud pritel hlida rad. Nevim zkuste najit nejakej kompromis. Omezit to. Brat ji jen na prochazky v kocarku atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.8.13 18:10

Já taky hlídala synovce, ale bylo to o nervy abyla jsem ráda, když jsem ho už vrátila. Myslím, že pokud se na to necítíš, tak máš právo to odmítnout. Je to strašná zodpovědnost… Divím se, že to švagrová nepochopí, když jsi o tom s ní mluvila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2219
6.8.13 18:10

Neni tvoje povinnost hlidat jeji dite a mas pravo se k tomu vyjadrit a pomoc odmitnout s tim, ze se na to necitis. Spis me zarazi svagrova, ze bez uzardeni pocita s tim, ze se ostatni postaraji. Dite je preci jen jeji a ona je ta, ktera se ma starat v prvni rade. Ja se snazim svou rodinu, co nejmene potrebovat, az to vede k druhemu extremu, ze mi vycitaji, ze si ji syslim pro sebe :roll:
Naprosto te chapu, ty dite nemas a jak studentka mediny se mas sakra co otacet, abys zvladala svoje studium.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5502
6.8.13 18:11

Hele, když to špatně snášíš, trvej na svém, že se prostě bojíš a sama jí hlídat nechceš, hotovo… jako cpát dítě někomu, kdo má strach, je zbytečný a je to nesmysl… přítel může hlídat dle libosti, ty klidně buď u toho, ale ať to není jen na tobě… jinak na té rodinné oslavě to nemuselo být ani nic proti tobě, jen ti to tak mohlo přijít, protože jsi na to téma citlivější (ale nevím, nebyla jsem u toho) některé děti se rádi baví s každým a maminky podobnou větu používají jako „omluvu“ k tomu člověku, kdyby mu to bylo nemilé… klidně příště řekni, že si spolu hezky hrajete a nevadí ti to a uvidíš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5342
6.8.13 18:11

Nemas povinnost hlidat cizi deti! Ja bych je take nehlidala a nevim proc bych mela. Nikdy me deti nezajimaly a nebavilo mne si s nimi hrat. Pece o vlastni pokakane decko je uplne jina. Hlasky typu trenuj na vlastni deti mi prijdou hloupe. Nikdy jsem nijak zvlast deti nemela rada (samozrejme jen ty svoje).
Chapu, ze te to mrzi, ale nevim proc bys mela sve vlastni volno venovat cizim detem. Uplne te chapu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9092
6.8.13 18:13

Ač jsem sama matka, tak tě naprosto chápu. Kdyby mě někdo občas poprosil o hlídání, tak necouvnu ale taky nebudu nadšená a to mám dítě, takže samozřejmě mám více zkušeností, naprosto chápu, že pro bezdětného člověka to musí být těžké. Z tvého psaní mi přijde, že malou od švagrové hlídáte celkem často a mě by to prostě vadilo. Nemám nic proti tomu, pohlídat dítě z rodiny, pokud je to opravdu nutné (dotyčná musí k lékaři, na úřady atd.) ale hlídat dítě jen proto, aby ona si mohla užívat volného času, to já osobně prostě nechápu. Dceři je 16 měsíců a kromě přítele ji ještě nikdo jiný nehlídal, zatím se na to necítíme ani jeden. A ostatní děti nerada hlídám hlavně proto, že mám prostě strach, aby se jim něco nestalo, nic víc v tom není. Pak by to bylo všechno na mě a o to já moc nestojím, stát se může cokoliv a u takového prcka aby měl člověk oči i na zádech. Švagrové bych prostě řekla, že pokud bude potřebovat nutně pohlídat, tak jí ráda pomůžu ale jinak ne, protože mám prostě strach. Kdyby někdo můj názor nebral a ještě mi řekl, že MUSÍM trénovat na vlastní děti, asi bych ho poslala šupem někam. To, že nechceš moc hlídat neznamená, že nemáš ráda děti, já bych tyhle kecy neposlouchala. Až budeš mít vlastní děti, tak se prostě budeš muset postarat ale tohle je něco úplně jiného a ostatní by to měli chápat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
6.8.13 18:14

Vytrvale bych opakovala, ze mam proste z toho hlidani strach. proste rekni, ze te nejaky pad fat vydesil a nechces hlidat kvuli tomu.
uplne te chapu, ja mam prvniho prcka ve 32 letech a driv me mimina nijak nebraly (neberou me ani ted, krome toho meho :mrgreen: ) a hlidat cizi dite v tom veku bych nechtela taky :nevim:
priteli to zkus nejak vysvetlit, pripadne ho proste nech s malou samotneho, at si to „vyzere“ i s listim a hovinkama ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1057
6.8.13 18:14

Maminka té dcery bude asi pěkná drsňačka… Já jsem malého v tomhle měsíci svěřila přebaleného a nakrmeného na dvé hodinky někde povozit v parku dědovi/tetě… ale předat ho na hlidání na delší časový úsek kdy je třeba dítě zaopatřit, zvlášť pokud se na to necítíš mi nepřijde v pořádku. Když si dítě paní pořizovala věděla že bude muset zkoordinovat školu, autoškolu, dítě - přece si to mohlo všechno naplánovat jinak, třeba odložením školy. Ty ze sebou nenech manipulovat, jasně řekni, že se na to necítíš, pokud bude hlídat přítel tak zmiz a pěkně ho v tom nech - ono ho to přejde. Ať požádá paní o pomoc maminku či si zaplatí hlídání, nevidím důvod proč by to měl dělat zadarmo - nic ve zlém - ale vlastně jsi cizí človek. A přesně v tu chvíli kdy se dítěti něco stane tak si rodinka podá Tebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3347
6.8.13 18:15

Jinak souhlasím s názory nade mnou, ale nechtěla bych se kvůli tomu rozpadat s pritelem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9092
6.8.13 18:16

A pokud si přítel malou bere na hlídání aniž by ti o tom řekl, tak bych to prostě nechala na něm a šla pryč. On by jistě během chvilky pochopil, že když se bude muset starat sám, zas taková sranda to nebude…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
744
6.8.13 18:16

Přijde mi to dost netaktní ze strany jejich rodiny. Nikdo nemá povinnost hlídat jiné dítě. Je mi to líto. Jejich chování není úplně ok. Myslím, že hlídání dětí má být o ochotě toho, kdo se nabídne. Nikoliv o vnucování dítěte někomu, kdo hlídat nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2219
6.8.13 18:17

@Verca1989 Skvele receno :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3115
6.8.13 18:17

No trvala bych na svém, že hlídat nechceš a hotovo!, proč taky není to tvoje povinnost. Spíš se divím švagrové - kdyby mně někdo řekl, že nechce hlídat moje děti nebo bych na něm viděla, že mu to nesedí tak bych mu dítě nedala ani omylem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9351
6.8.13 18:18

Já taky nejsem hlídací typ, cizí dítě bych si asi dobrovolně s nadšením nepůjčila :oops:. Takže tě chápu. Asi bych se tomu snažila dál vyhýbat - když bude chtít hlídat přítel, musela bych nutně něco jet vyřídit, jela bych na návštěvu ke kamarádce, atd. Když se tě nikdo neptá a hlídání očekávají a nechápou, že hlídat nechceš, prostě bych měla vždycky moc práce a oni to snad časem pochopí :nevim:
Zní to hrozně, ale nenutila bych se hlídat cizí dítě jen proto, že maminka má moc koníčků :twisted: To není tvoje zodpovědnost, nemělo by to být automatický :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama