Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Ahoj chtěla bych se zeptat zda nemáte zkušenosti s tím co teď napíši. Jsem už bezradná..
V roce 2022 jsem zjistila že jsem mimoděložně těhotná byl mi odebrán levý Vejcovod vše se zahojilo žádné problémy nebyli. Nechali jsme s přítelem tomu volný průběh. Po roce jsem šla na roční prohlídku na gydnu ke svojí doktorce udělala mi vyšetření na koze vše v pořádku potom ultrazvuk. Říkala jsem ji že už to je rok po mimoděložním těhotenství že s přítelem máme nechráněný sex že se stále snažíme ale nic. Doktorka mi udělala ultrazvuk a jediný co mi dokázala říct a poradit je že vidí na ultrazvuku velký folikul že si máme dát s přítelem dva dny pauzu a udělat si hezký víkend za chvíli to bude druhý rok od toho mimoděložního těhotenství a stále nic a dny si děláme stále hezké. Jsem už bezradná..jednoho syna doma máme je mu už 6 let a od té doby mám problémy.. ale doktorka mi s tím nedokáže poradit..
@sarkapatlejchova tak se objednejte do CAR ne? Vubec nevim, na co po takovy dobe cekate. Rika se tomu seku*darni neplodnost. Nejakej problem tak zrejme je.
Tak nemas jeden vejcovod. Obvykle prevezmu jeho funkci ten druhy, ale pokud ne, tak se vajicko dostane do delohy jen co druhy mesic. To je 6 pokusu za rok. Z toho se obcas netrefite presne…
Vyšetření na koze a utz toho až tak moc neukáží. Dělala ti nějaká pořádná vyšetření, jako například hormonální profil, sken druhého vejcovodu, zda je průchodný atd.?
Změnila bych lékařku nebo se rovnou obrátila na odborníky (CAR).
Řeším teď něco podobného, taky nemám vejcovod. Primář mi sice řekl, že se ten vejcovod může natáhnout k druhému vaječníku, ale já tomu nevěřím. Byla jsem 3× těhotná a pokaždé to bylo jen na té zdravé straně. Takže jak už tu někdo psal, šance za ten rok je místo 12× jen třeba 6× a když k tomu ještě připočítáš třeba anovulační cyklus nebo jste se zrovna nemuseli trefit, tak je šance ještě nižší. Problém by mohl být třeba v neprůchozím vejcovodu nebo ve spermiogramu u muže…ale chtělo by to už řešit na klinice, pokud se k tomu tvůj gynekolog nemá nebo pro začátek změnit gynekologa
@Sunlight515 Ne žádné vyšetření mi nedělala jak píšu jen kontrola na koze a utz nic víc..
@sojka20 doktorka mi řekla narovinu že u muže problém není protože máme spolu syna to jsem se chytla hned těhotenství bylo v pořádku všechno. Asi dva roky po porodu jsem znova otěhotněla ale to byl samovolný potrat a potom bylo to mimoděložní těhotenství takže to mi doktorka řekla že v něm problém nebude.. Určitě změním lékaře. Jen mě zajímalo zda někdo má podobný příběh..
Vše bylo řečeno, já jen ještě dodám, že ovulovat můžeš jak na potvoru jen z vaječníku, kde není vejcovod. Já taky nemám vejcovod a několik měsíců za sebou jsem měla ovulaci z té blbé strany. Takže já po MT otěhotněla až po roce kdy se ovulace uračila být i z druhé strany.
Každopádně to určitě chce více vyšetření. Zajděte si do CARu.
Ahojky, taky opravdu záleží na věku, po 35.roce se plodnost rapidně snižuje. Zhoršuje se množství a kvalita vajíček atd. Mužům se taky můžou zhoršit spermie.
Když už to trvá tak dlouho, možná byste se během toho snažení mohli zaměřit taky na nějaká vyšetření, jak píšou ostatní. V Caru vám udělají spoustu vstupních vyšetření a mohou doporučit jaké bude další vhodné řešení nebo postup.
Všechno to totiž hrozně dlouho trvá bohužel, některé Cary nemají volný termín hned že. Potom konzultace, odběry a čekání na výsledky. Můžete to mít už rozběhnuté a během toho se doma dále snažit. Zkus nějaké metody zjišťování ovulace, abyste se trefovali, co nejpřesněji ![]()
@sarkapatlejchova píše: Více
Změn doktorku je očividně dost laxní a objednejte se do CARu aby vás pořádně vyšetřili.