Nedonošeňátka vs. kojení a příkrmy...

206
6.11.09 10:30

Nedonošeňátka vs. kojení a příkrmy...

Moc bych vás poprosila o vaše názory!
Máme dvojky nar. ve 34+0tt. a porodní váhy jsme měli Kubík 2660g a Tomášek 2530g. Teď máme Kuba 8400g a Tom 7400g a jsou plně kojeni.
No a abych se dostala k problému, tak Kuba je už několik dní a hlavně nocí strašně mrzutý, skoro nespí ani v noci ani přes den a měl vodnatou stolici. Né smradlavý napěněný průjem, ale vyloženě žlutá vodnatá stolice. Navíc se v noci pořád kroutí a vzteká. Když mu dám prso, tak se přisaje, ale za chvilku se pustí, kope, vzteká se něco málo vypije a za chvíli řve a dožaduje se znovu. Fakt už nevím, jestli jsou to zuby nebo spurt nebo co? Přitom právě Kuba byl co se týče kojení bezproblémový. Volala jsem doktorce a ona mi řekla, že to můžou být i ty zuby, ale že můžou být i hladní? Je možné, aby dítě, které ublinkává bylo přepité, ale přitom nezasycené? Mléka myslím mám dost. Když mu dám řve, když mu nedám, řve taky. Zkusila jsem jim na radu doktorky dát přes den brokoličku a večer rýžovou nemléčnou kaši s MM a zdá se mně, že to bylo lepší. Baštili o sto šest (hlavně tu krupičku). Kubík se na lžičku úplně třepal. Na druhou stranu, není na příkrmy ještě brzy? Máme cca 5 a půl měsíce, korigovaně 4 měsíce. Někde jsem četla, že po dosažení váhy 6kg už MM nemusí nutričně stačit, je to pravda? Jak je to s korigováním věku a příkrmy?

Moc moc děkuji a omlouvám se za tak dlouhý příspěvek!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8793
6.11.09 11:39

Já myslím, že to tak může klidně být, já taky dala kvůli hladu příkrmy dříve a nebyl s nimi žádný problém. Jestliže příkrmy chtějí a nemají žádný problém s bříškem, tak si nedělej hlavu a láduj kolik chtějí :mrgreen: A jestli se ti na lžičku „třepe“ tak je to jasný hlad. A po příkrmu bych klidně dokojila. Navíc nekojené děti se přikrmují ve 4 měsících, tak proč by si nemohla dokrmovat vlastně stejně staré kojené dítě, pokud mu už mlíko nestačí..
Proč by si vlastně měla striktně na den dodržovat nějaké vyčtené poučky, pokud to dítěti vysloveně neprospívá? Co to je za blbost 8-o - vždyť ani doktorka to po tobě nechce. A ani tobě to neprospívá - nevyspíš se…
Neřeš věci které není třeba řešit, chtějí papat, tak buď ráda, že nemáš problémy s dokrmováním, co by za to některé matky „nežerů“ (jak se tu můžeš dočíst) daly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.11.09 12:58

ahoj,
a jak často Kubík kaká? nemůže mít reakci na něco co jíš? Mě toto kakala Verunka, když jsem jedla ořechy, vím, blbý nápad u kojení :oops: .
Klidně můžeš mít hladové mlíko a jestli budou kluci po zelenině spokojení, kašlala bych na tabulka a dala jim najíst :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1283
6.11.09 13:14

ahojky,

já mám starší dítko narozené tak předčasně v 34tt. s příkrmy jsem na radu dr. začla v jejím půl roce (bez ohledu na korigovaný věk, ona navíc ta korekce v půl roce už je trochu otázka, protože ty děti to předčasné narození většinou do roka vyrovnají, takže v půl roce už ten korigovaný věk je jiný než když se narodily). do té doby jsem jí jen kojila. pokud se ti kluci „třepou“ na lžičku, tak to asi fakt bude hlad a bez výčitek svědomí můžeš začít s příkrmy. já bych to nějak nehrotila, dělej co si sama myslíš, že je nejlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
eva184
6.11.09 13:17

Z naší zkušenosti, jsme u příkrmů nekorigovali. Jsme narozeni 33+5 tt., první příkrm začal kol. 5. měsíce nekorigovaného, tak nám vlastně byli necelé 4. měsíce korig.Prostě , když to shrnu, tak v 5. měsíci první příkrm, kojeni byli do 4. měsíce, potom nestačilo mlíčko, tak jsou oba bráškové na Nutrilonu. Měli jsdme to i od dr., že už máme dávat příkrmy. Jinak pokd jsou hladoví a papají ti, neřešila bych a dala papání. Ty tabulky nejsou pro každého, každé mimčo je jiné. Hlavně, že papají. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
206
6.11.09 13:42

Tak to jsem ráda, že nejsem sama, kdo začíná s přikrmováním tak brzo. Mám trošku výčitky při dnešní propagaci výlučného kojení min. do půl roku, slyšela jsem i názor, že klidně do 9 měsíců.
Moje doktorka mi už u prvního kluka říkala, že by s příkrmem dýl jak do ukončeného půl roku nečekala, že pak se některá dítka hůř učí na lžičku. A taky říkala, že jsou kluci velcí (váhově), že už jim to mlíčko opravdu stačit nemusí, tak že místo přidávání UM mám radši začat se lžičkou a zeleninkou, banánem a tou neml. rýžovou kaší s MM. Že je to lepší než dávat upravované UM. Navíc po UM by mohli začít víc tloustnout a to prý nepotřebují, prý těch cca 8kg bohatě stačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17068
6.11.09 14:00

no moje malá je narozená 36+4 takže ne až tak předčasně, ale porodní váhu měla taky 2660g a na to že má dnes 6300 g tak tvoji kluci jsou fakt habáni :lol: My jsme s příkrama začaly ve 4,5 měsících - nespěchám na ní zatím má jen zeleninku a teď zkoušíme i ovoce, trpí dost na zácpu tak by jí to mohlo pomoct. Jo ještě jsem teda zapomněla dodat že jsme plně na UM. Takže pokud jim to nestačí a lžičku ti přijímají klidně bych krmila. Malá taky krásně baští a je na ní radost pohledět :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
eva184
6.11.09 14:02

Ulmiku- máte krásnou váhu, přesně, nemá cenu se řídit podle tabulek, nám to stačí když jedeme na rehabilitaci a hned odečítají měsíc a půl, to že neumíme, takhle je to špatně atd., ono to potom moc nepřidá a člověk se snaží s nima cvičit a před rehabilitací zase myšlenky co nám zase řeknou. Ono každé dítkko je originál hlavně, že papkají jsou zdraví … Tak hodně štěstíčka…a zdravíčka to je nej..... :-)

• Nahlásit
  • Citovat
206
6.11.09 15:14

Evi, s tou rehabkou je to přesně jak říkáš! A v nedonošenecké poradně taky. Jenom otevřeme dveře až už to jede. Měsíc a půl dolů a to ještě nedělají a měli by… A při tom máme jeden cvik Vojty 2-3krát denně, prý preventivně. Mně tak přijde, že donošené děti, když jsou o měsíc pozadu, tak se to vůbec neřeší… Ale na druhou stranu, ať jsou radši dětičky pořádně hlídané a brát to trošku s rezervou, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.11.09 22:02

holky, nemáte možnost změnit rehabilitační? Má Verunka byla ve 34 tt (1900g), Vojtovku jsem začali cvičit snad až ve 4měsících a měla jsem na rehabilitační štěstí. Už jsem měnila obvoďačku, takže nebýt spokojená, neváhala bych a šla i cvičit jinam.

Jo a já pořád ubírám 6 týdnů. Měla rok v srpnu a do teď nemá 9 kg. Všude tvrdím že má rok a i tak každý komentuje že je malá :twisted: .
sežere na co příjde :oops: , ale asi to vyběhá :roll: . V každém případě se řídím citem a ne tabulkama :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.11.09 22:06
ulmik píše:
EMně tak přijde, že donošené děti, když jsou o měsíc pozadu, tak se to vůbec neřeší… Ale na druhou stranu, ať jsou radši dětičky pořádně hlídané a brát to trošku s rezervou, ne?

Přesně, starší dcera byla v termínu, ale pořád nelezla a nelezla. Všichni nad tím mávli rukou, že je to v normě. Teď zpětně si myslím, že to podcenili a má křivá záda.
Takto máme štěstí v neštěstí, že nám doktoři drobečky nedonošené pořádně pohlídají :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama