Nenávidím místo, kde bydlíme

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
44
14.6.22 18:35

Nenávidím místo, kde bydlíme

Ahoj všem. Přišla jsem si spíš než pro radu tak snad trochu ulevit ve smutný náladě, ve který se nacházím. Jsem 1,5 roku na mateřské a žiju s partnerem a dítětem ve vlastním bytě na hypotéku, v místě, který nenávidím. Když jsem otěhotněla, bydleli jsme v domě u mých rodičů s tím, že to tam chvíli vydržíme a aspoň našetříme na hypotéku a vlastní byt. Původně měl muž slíbený byt od zaměstnavatele za příznivý nájem, dlouho jsme tedy čekali, až se ten byt uvolní a my se nastěhujeme. Bohužel, nakonec byt nezískal.. Mezitím ceny nemovitostí vystoupaly. A tak jsme se rozhodli, že co nejdříve, pokud nechceme cpát prachy do nájmu a čekat, až si definitivně nemovitost nebudeme moci dovolit, musíme koupit byt. Věděli jsme, že to není ideální situace, kupovat byt zbrkle, navíc těsně před porodem, ale neviděli jsme jinou možnost - u našich se s dítětem žít nedalo (také jsme ještě pořídili byt RELATIVNĚ levně a se skvělým úrokem na hypotéce). Taky jsme počítali s tím, že až nám skončí fixace, že byt prodáme a přesuneme se jinam.
Jde ale o to, že už tu žiju 1,5 roku a nenávidím to tady čím dál víc. Vadí mi věci, které mi jako bezdětné nevadily a ani mě nenapadlo nad nimi přemýšlet. Před domem není žádný plácek, vystoupíme rovnou do rušné ulice. V okolí je minimum hřišť a když, tak ošklivá. Potkávám velké množství pochybných osob, i u nás v domě (nebydlí tu, ale chodí na návštěvy). Většina obyvatel je v nájmu, „starousedlíků“ a majitelů je minimum. Naproti je večerka, kde se v letních měsících vesele ožírají do večerních hodin pochybné existence a řvou (byt jsme kupovali v zimě). Vadí mi tady už prostě všechno, hlavně kvůli dítěti, nechci jí v tomhle nechat vyrůstat a nenávidím se za to, že jsem nemyslela hlavně na ní, že se narodí. Ale jak z toho ven? Byt je jinak pěkný, po rekonstrukci, ale to okolí…
Nejradši bych byt prodala, předčasně splatila hypotéku, a šla radši do nájmu ale do hezkého prostředí… Vlastně ani nevím, co chci, každopádně za přečtení a případné reakce děkuji.

PS. často slýchám názor, že není důvod, proč by si měl každý mět dovolit vlastní bydlení. Nevadilo by mi být v nájmu, ale kdo mi zaručí, že v důchodu nájem uplatím a nebude ze mě bezďák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
981
14.6.22 18:49

Taky žiju tam kde jsem nechtěla. Manžel věděl, že sem nechci a přesto být koupil. Byla jsem tak moc naštvaná. Možná ještě jsem. Jediná výhoda. Je tu všechno. Školky, školy, obchody, les… Být tu bankomat tak je to snad samostatný město. Jako nevýhody vidím:
Kopce buď nahoru nebo dolů.
Nic se nedá obejít, jsou tu slepý ulice
Obecně úzke ulice nahoře na vesnici. Tj. buď auto nebo kočár. Dohromady to nejde.
Zničeny chodníky. Večer žádné místo k parkování. O víkendu je to úplně v… Většinou musíme přemýšlet. Kdy, kam pojedeme a v kolik se vrátíme a čím. Parkovat v lese s novým autem nebudem
S kočárem jen po sídlišti. Často mimo chodníky, ty jsou v dezolatu. :roll: :roll:
Jedno funkční dětské hřiště pro celé sídliště.
Pokud někam chci musím jet autem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
288
14.6.22 18:55

Chápu tě, ale 1,5 roku ještě není žádná doba. Buď ráda, že máte byt na hypotéku, kterej jste ještě koupili za dobrý peníze a nízkej úrok. Vždyť tam nemusíte být věčně. Byt můžete vždycky prodat. Nemusí to bejt zrovna teď v týhle dobe, ale třeba za rok nebo dva. I teď můžeš sledovat inzeráty. Ono většinou kupovat něco narychlo a zbrkle není moc dobrý. Já vím úplně jak se cítíš. Taky mě neskutečně s.re místo kde bydlíme a který jsem si ani sama nevybrala. Přítel tenkrát koupil taky podobně zbrkle dům, když byl sám a bydlíme tady spolu doteď a je to už dost let. Je to starej barák, taky u rušný silnice, takže nic moc. Když jsme se konečně rozhoupali, že odtud půjdeme jinam, tak přišla korona. Potom jsme měli asi rok slíbenej pozemek od rodiny, jenže si to pak rozmysleli a mezitím začaly ceny stoupat do astronomických výšin, pak přišla ještě válka na Ukrajině, inflace a vysoký úroky u hypoték a je to v p.deli všechno. My bysme teda radši pozemek a postavit dům, ale taky teď nějak nevíme jak dál. Pozemků je málo a za vysoký ceny, tak spíš pořád nějak vyčkáváme a uvidíme, ale občas bych se nejradši odstěhovala hned :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20654
14.6.22 18:56

Pronajmout byt a zpatky k rodicum…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20995
14.6.22 18:56

Tak můžete jít bydlet jinam a byt pronajímat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20995
14.6.22 18:57

Jinak jo, zní to strašně, ale tohle by se mi nelíbilo ani jako bezdětne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7626
14.6.22 18:58

Pronajmout byt a z tech penez jit do jineho najmu, co se vam libi…kde je problem? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7626
14.6.22 18:59
@debra.morgan píše:
Tak můžete jít bydlet jinam a byt pronajímat.

aaa byla jsi rychlejsi :mavam:… kdyz kolikrat ctu dotazy lidi, vzdyt reseni je tak snadne… by me zajimalo, co by delali, kdyby fakt meli skutecne problemy… :nevim: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1429
14.6.22 19:01

Chápu, mám to podobné, ale tedy dům není můj, takže si můžu sebrat děti, zvířata, dva kufry a jít.
Jinak byt bych pronajímala, neprodávala a šla do pěkného podnájmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20995
14.6.22 19:17
@markytka3 píše:
aaa byla jsi rychlejsi :mavam:… kdyz kolikrat ctu dotazy lidi, vzdyt reseni je tak snadne… by me zajimalo, co by delali, kdyby fakt meli skutecne problemy… :nevim: :lol:

na emiminu se vyřeší vše v kteroukoli noční i denní dobu :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.6.22 19:19

Taky žiju tam, kde to nemám ráda. Je to vesnička, příroda a tak. To se mi líbí, ale nemám tu ráda lidi. Všichni všechny pomlouvaji a pak se tváří jak největší kámoši. Nesnáším to a už tu žiji 4 roky. Bohužel, chlap se stěhovat nechce, má tady rodinu a práci. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
14.6.22 19:24
@markytka3 píše:
Pronajmout byt a z tech penez jit do jineho najmu, co se vam libi…kde je problem? :nevim:

Platili by pak hypotéku a ještě nájem. Teoreticky na to nemusí mít finance.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20995
14.6.22 19:25
@PapaverRhoeas píše:

tak logicky ten byt musí pronajmout, aby si z toho zaplatili najem. neasi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7626
14.6.22 19:27
@PapaverRhoeas píše:

aa dalsi, co moc pouzivat mozek neumi… zkus to jeste jednou… asi marne - platili by hypoteku, dostavali najem, platili by najem… uz chapes?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7626
14.6.22 19:28
@debra.morgan píše:
tak logicky ten byt musí pronajmout, aby si z toho zaplatili najem. neasi.

no dnes je tu zas vykvet inteligence :-))))))… dalsi zazivna debata je hned vedle - dotaz zni, zda je spatne, kdyz vychazim dobre s ex?… Ne ty P..O, mas se s nim vzdy zhadat jako kun a proplesknout se vzajemne pri tom! :lol: :lol: :lol: :lol: to clovek fakt nevymysli

Příspěvek upraven 14.06.22 v 19:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat