Neočkování a vtipné hlášky pediatrů

Napsat příspěvek
Velikost písma:
559
5.2.20 00:34
@jege píše:
Demagogie! Je to poměr rizik z očkování vs. rizika následků nemoci krát pravděpodobnost onemocnění. A jelikož je pravděpodobnost onemocnění VŽDY menší než 1, a většinou velice výrazně, je výsledné riziko následků nemoci mnohem menší než samotné riziko následků nemoci!Třeba u takové eboly, je riziko onemocnění u nás prakticky nulové, tudíž jsou skoro nulové i rizika následků onemocnění, takže riskovat očkovaní ne úplně bezpečnou vakcínou nemá smysl. :cert:

riziko je myšleno i s koeficientem výskytu. vakcina proti ebole a další ( žlutá zimnice, japonská encefalitida, vzteklina atd) není určená pro ČR, ale pro země, kde se tyto nemoci vyskytují. A nemyslete si, že toto očkování nemá smysl ono totiž záleží koho očkujete když je to cestovatel, pak to, že se něco u nás nevyskytuje nehraje v případě takového člověka žádnou roli, protože on je třeba pilot, který létá po celém světě. Já myslel že je to jasné a nenapsal jsem že je třeba zhodnotit individuální riziko každého člověka - Pokud je někdo trvale upoután na lůžko asi se nemusí očkovat proti klíšťové encefalitidě, nebudete se očkovat proti žloutence typu A - pokud jste jí proděla určitě najdete i další příklady…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek