Nevím jestli očkovat :-(

775
17.7.13 07:01

Nevím jestli očkovat :-(

Dobrý den maminky, mám doma 3 letou dceru (je očkovaná Prevenarem),v 9m měla zánět ledvin z jednorázových plínek a ve 2,5letech poprvé nachlazená, jinak ťuk ťuk ťuk naštěstí nic. No a teď máme jít s druhou dcerou(3m) také na očkování a já se furt nemohu rozhodnout… :-( byla jsem rozhodnutá že ano, ale teď si fakt nejsem jistá :-( vždycky si přečtu nějaké diskuze kde se neočkuje a úplně se shrozim a pak lituji, že jsem první očkovala… Pomůžete mi svým příspěvkem v rozhodování??? Děkuji vám :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6955
17.7.13 07:09

Já jsem pro očkování, aspon některé očkování

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Poison Ivy
17.7.13 07:13

To si ráda počtu, máme u syna rozočkovaný Hib + obrnu, máme jít na žloutenku za 2 měsíce a vůbec nevím zda jít. To samé, zda dát Prevenar 13 :nevim:. Synátorovi bude v době zahájení očkování žloutenky už přes rok, Prevenar 13 by nebyl dříve než v roce a půl, ale také nevím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
zrustice
17.7.13 07:19

Taky resim to same. Starsi mam ockovanou, ted s mladsi se mi.do toho vubec nechce. Zatim jsem se s doktorkou domluvila na odlozeni, ockovat budu nejdriv po prvnim roce. A rozhodne to nebude Hexa, nejspis Pediacel. A nepovinneho nic.
Cili klidne to jeste promysli, doporucuju knizky od dr. Anny Strunecke.

• Nahlásit
  • Citovat
6809
17.7.13 07:24

Tady se dozvis, obavam se, ze jsi silena a nezodpovedna matka, pokud chces ockovat cokoliv…
Osobne radim ziskavat informace z odbornych zdroju, nikoliv eimino, to je spis bulvar nez cokoliv jineho.
A pokud chces znat muj nazor, tak prevenar 13 ano, deti dostaly, jsou zcela zdrave. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
17.7.13 07:24

Takto malé dítě bych neočkovala.
Jinak já mám každé dítě naočkované jinak :lol: první dostal hexu a prevenar někdy ve 4 měsících, druhý dostal hexu v půlroce a třetí dostal pediacel v 8m a bude se očkovat schématem 2+1 :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1265
17.7.13 07:27

Já jsem očkovala. Stejně se budeš muset rozhodnout sama. Polovina maminek ti napíše at očkuješ, druhá, že ne. Vyber si. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1166
17.7.13 07:30

Tak já jsem pro očkování. Malej má Prevenar 13, Rotarix a Hexu. Nás jako děti taky nechali očkovat a jsme ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12746
17.7.13 07:34

To cekas ze ti tady nekdo rekne at neockujes? Ja sama jsem se rozhodla po dlouhem vahani a studiu syna neockovat. Rizika vyplyvajici z ocka jsou pro me hrorsi nez rizika z nemoci. Ovsem tohle ma kazdy jinak. Neockovani s sebou nese spoustu problemu. Prudi doktori, hygiena, nevezmou dite do skolky… ale pokud ockovani tvoje dite poskodi tak ti nikdo nic neda a bude to jen tvoje starost. Navic se muze jednat o poskozeni trvale. Preju ti stastnou ruku a chladnou hlavu pri rozhodovani. Hlavne bych se teda nerozhodla na zaklade internetove diskuze a hlavne bych neockovala tak male dite

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1166
@Sfaticata píše:
Já jsem očkovala. Stejně se budeš muset rozhodnout sama. Polovina maminek ti napíše at očkuješ, druhá, že ne. Vyber si. :kytka:

Souhlasím, rozhodnutí je opravdu jen na tobě. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
@portia píše:
Tak já jsem pro očkování. Malej má Prevenar 13, Rotarix a Hexu. Nás jako děti taky nechali očkovat a jsme ok.

tak se podívej, co očkovali tobě jako miminku a co očkuješ svým dětem… to jde asi těžko srovnávat, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
775
17.7.13 07:36
@Gladys píše:
Takto malé dítě bych neočkovala.
Jinak já mám každé dítě naočkované jinak :lol: první dostal hexu a prevenar někdy ve 4 měsících, druhý dostal hexu v půlroce a třetí dostal pediacel v 8m a bude se očkovat schématem 2+1 :mrgreen:

co to je pediacel? něco místo hexavakcíny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
17.7.13 07:38
@Poison Ivy píše:
To si ráda počtu, máme u syna rozočkovaný Hib + obrnu, máme jít na žloutenku za 2 měsíce a vůbec nevím zda jít. To samé, zda dát Prevenar 13 :nevim:. Synátorovi bude v době zahájení očkování žloutenky už přes rok, Prevenar 13 by nebyl dříve než v roce a půl, ale také nevím :nevim:
žloutenka B mi přijde pro malé dítě zbytná (viz způsoby přenosu), jinak krom prevenaru a synflorixu existuje ještě pneumo23, který se očkuje až od 2let a je proti 23 kmenům, což je suveréně největší záběr.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Poison Ivy
17.7.13 07:38
@Gladys píše:
tak se podívej, co očkovali tobě jako miminku a co očkuješ svým dětem… to jde asi těžko srovnávat, ne?

To je přesné :).

• Nahlásit
  • Citovat
31603
17.7.13 07:39
@M+M+S píše:
co to je pediacel? něco místo hexavakcíny?

hexa bez žloutenky B, měla by mít „lepší“ složku na černý kašel, což byla moje motivace ji pořídit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama