Nevím si rady kluk se začal chovat divně

Napsat příspěvek
Velikost písma:
41534
3.3.23 20:21
@Havlova píše:
Zvlášť když „půlrok“ jsou necelé čtyři měsíce.

přesně, navíc zakladatelka zapomíná na to nejdůležitější, syn kradl, okradl více spolužáků a pak lhal a ještě dělal machra na učitelku. Myslím, že může být ráda, že to dopadlo takto. Chlapec potřebuje zamávat varovným prstem nad hlavou a pokec s psychologem mu nemůže uškodit…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
42558
3.3.23 20:26
@Keyllah píše:
přesně, navíc zakladatelka zapomíná na to nejdůležitější, syn kradl, okradl více spolužáků a pak lhal a ještě dělal machra na učitelku. Myslím, že může být ráda, že to dopadlo takto. Chlapec potřebuje zamávat varovným prstem nad hlavou a pokec s psychologem mu nemůže uškodit…

Je pravda, že kradl dlouhodobě a množství narůstalo. A to prohlášení o vyšetřování mohlo dost rozblikat varovnou kontrolku - dítě krade a chce být vyšetřováno? To může znamenat problém.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.3.23 22:47
@Havlova píše:
Je pravda, že kradl dlouhodobě a množství narůstalo. A to prohlášení o vyšetřování mohlo dost rozblikat varovnou kontrolku - dítě krade a chce být vyšetřováno? To může znamenat problém.

Souhlasím s trestem je to rána scisteho nebe

  • Citovat
  • Upravit
42558
3.3.23 23:21
@Anonymní píše:
Souhlasím s trestem je to rána scisteho nebe

No tak ho potrestej. Psycholožka není trest.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
33005
4.3.23 07:33
@Anonymní píše:
Psychologa navrhla akční učitelka prý ho mají ve škole přijde mi to taky moc za jeden prohřešek a dítě které bylo jednička má šíleně velký trest půl roku se sním musí scházet no nesouhlasim stim ale chci spolupracovat ze školou do konce roku sním prý bude mluvit

Za tohle si dej pár facek. Sezení u psychologa není pro dite trest, ale pomoc. A toho psychologa či jiné odborné vedení bys potřebovala i ty, abys vylepšila své rodičovské kompetence.

Neříkám, že máš koupit dítěti vše, na co ukáže, ale to je takový problém zajistit, aby dostalo to, po čem opravdu touží třeba k Vánocům, narozeninám, svátků, za vysvědčení?

Proč to dítě nemá nějaké své penize ve formě kapesneho, že kterých si na ty kartu či cokoliv jiného může ušetřit?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
53
4.3.23 07:39

Ježíš, tak to nečtěte, když nedokážete pochopit význam textu bez čárek a teček. Zase se sešli zakomplexovaný ***** … Každý nemusí perfektně umět ČJ.

Já bych se z toho nehroutila. Už to udělal, zpátky to nevrátíš. Začala bych s ním víc mluvit. Probrala bych s ním vše ohledně toho co se stalo, aby chápal, že krást se nemá a co může udělat pro to, aby si mu kartičky koupila. Třeba za dobré známky a práci doma, nebo na zahradě. Dají se sehnat levněji i na fb na marketplace. A hlavně bych mu řekla, že pokud něco chce, nebo ho něco trápí může vždy za tebou přijít a spolu to nějak vyřešíte.

A psycholog to s vámi probere a určitě to bude pro kluka dobře. Jít k psychologovi není nic špatného, nebo něco za co by se měl člověk stydět. V jiných zemích je to běžné, jen tady v ČR to je pořád něco zvláštního.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová