Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
4.000 za drogerii? Co si kupujete? Cigara stáhni minimálně na půlku a hned máte doma pár tisíc navíc. Bydlíte u rodičů za směšnou částku, ještě vám dotují jídlo a nemáte našetřeno nic? Nepochopim
@Marek25B píše:
Protože, mám 2 děti, kdybych měl jedno ano můžu mít.. 2+1, 1+1..
Bydlíme v 1+1 (reálně tedy 2+KK) a máme tři děti. Jeden pokoj rodiče + kuchyň + jídelna (za dobu manželství sklopná postel, po rozvodu palanda nahoře spaní, dole psací stůl), druhý pokoj děti (každé dítě palanda nahoře spaní, dole skříň + psací stůl… dokud byly malé, tak neměly palandy a kreslily si a tvořily na jídelním stole). Rozhodně to není ideální stav, ale na větší jsme neměli. Teď už bych asi i měla, nicméně teď už očekávám odlet dětí z rodinného hnízda a přijde mi zbytečné prodávat menší a brát si hypotéku na větší, když v něm za chvíli budu bloumat sama.
No tak když si to vezmu tak jsme se stěhovali před rokem a půl dávali jsme kauci nájem a ještě poplatek to vyšlo na 35 000 byt byl úplně prázdný takže celkově nábytek ještě k tomu přes známého vyšel na 50 000 pro dvě děti s nás a to nemáme žádný top vybavení do toho bylo nutné vybavit kuchyň příbory misky talíře skleničky hrnce atd atd to vyšlo na dalších 15 000 pak jsme pořídili pračku a myčku taky žádný top dohromady 10 000 a pak základní nákup všech čistících prostředků prášku na prani sušák žehlička i blbý šňůry na prádlo na balkon klasické zásoby těstoviny mouky cukry sůl koření luštěniny mléčné výrobky zelenina ovoce nejdražší samozřejmě maso atd atd dokážete si představit No nachali jsme opět asi minimálně 15 000 a to nemluvím o plenkách mléku a věcech pro deti které prostě musí být jen vybavit lékárničku aby doma bylo vše potřebné hlavně pro deti vyšlo na další 3000 a to nemluvím
o nezbytnostech pro mě jako je třeba monitor dechu postýlka koberec do dětského pokoje protože je tady opravdu chladno pod námi jsou sklepy a barak se teprve bude zateplovat… a nakonec jsme ještě pořídili palandu pro dvě děti od manžela které jezdí každých 14 dní prostě kdo se nastěhoval s malými dětmi úplně od nuly nedokáže to pochopit takže my určitě minimálně 150 000 že startu museli dát… takže chápu že chcete půjčku vyšší ale pokud vám je nedají banky což určitě bude taky kvůli době určité tak jako jediné lichvar s to se vám tedy určitě nevyplatí!!! Radu asi nemám ideálně vydržet a nešetřil není to prostě jednoduchý ja jsem se taky dostala do dluhu apodobne a nakonec jsem prodala jediné co jsem měla a to byl pozemek vyplatila jsem svoje pohledávky protože jsem byla mladá a blbá a teď mi ten pozemek chybí protože bych radši dům než být ale nedá se svítit držím palce
@Marek25B mimochodem proč musíte bydlet zrovna v Ostravě my jsme z Havířova u haimstaden jo není to úplně nejlevnější mra vyjde lépe ale mame 3+1 a celkově platíme i s internetem vodou elektřinou a plynem 13 000 a do Ostravy je to opravdu kousek jak vlakem busem a máte auto takže úplně na pohodu… ale budeš se muset určitě obracet a pokud chceš levnější tak 2+1 ale když si vezmu že soused za 1+1 platil přes 9000 tak to zas takový rozdíl není a určitě bych si došla vyřídit přídavky na děti přídavek na bydlení měli by jste na něco určitě dosáhnout jestli žena má nízký rodicak a nepřesáhnete 32 000 tak by jste měli mít příspěvek 1100 na každé dítě a podle nákladů třeba 3000 na bydlení určitě má smysl zkusit zažádat samozřejmě až budete bydlet sami