Nevlastní táta nás vyhání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.14 15:23
Nevlastní táta nás "vyhání"

Ahoj holky,

chtěla bych znát Váš pohled na dnešní událost která se nám stala.. s přítelem bydlíme ve dvougeneračním patrovém domku. Novostavba z roku 2011. Postavili si ho přítelova máma se svým manželem, se kterým je už 7 let… Přítel se k nim nastěhoval před dvěma lety.. Já tady s ním bydlím už rok a čekáme miminko. Teď k věci. Pozvali jsme jeho rodiče na oběd.. Vše probíhalo v pořádku a když jsem začla odklízet ze stolu, tak z ničeho nic začal přítelův nevlastní táta mluvit o tom, že bysme měli začít přemýšlet o vlastním bydlení. Že bysme si mohli postavit svůj domeček a mluvil o tom asi 10 minut. Když se ho přítel ptal proč, co by dělali s tímhle patrem, tak jenom tak naznačil že by se sem možná přestěhovali babička s dědou (od přítelovi mamky rodiče, protože jsou nemocní a budou potřebovat péči v Pražských nemocnicích). Prostě o tom furt mluvil, že bysme o tom měli začít přemýšlet, že nemyslí hned, ale třeba za rok za 2 a že stejně jestli budeme chtít víc dětí tak že to tu není ani vhodné (přitom je to rozlohově 3+kk a vcelku velké místnosti..) Vůbec tomu nerozumím ani přítel, jeho maminka teda celou dobu mlčela neřekla k tomu ani slovo… Já nevím jak si to teda představuje, nemáme s přítelem žádné rezervy, pořád si to tady dovybavujeme a šetříme na miminko a on si vklidu řekne že se máme začít dívat po nějakém pozemku tady v okolí že nám i přespějí a prý i moje rodiče že by určitě přispěli (což pochybuju protože jsou hodně zadlužení a sami nemají rezervy na to aby přispěli sta tisícové částky). Jsem z toho prostě zaskočená, tady ten baráček stejně zdědí můj přítel, protože je jedináček a nevlastní táta nemá potomky. Nebo možná má, ale nevídá se s nima nikdy o nich nemluvil. My s přítelem jsme teda o svém bydlení neuvažovali protože tohle bereme jako naše bydlení, platíme tu směšný nájem + když jsou nějaké opravy nebo tak.. Přišlo mi to jako by nás tu prostě nechtěl, nedává to smysl co prostě říkal, když to jednou bude patřit přítelovi… Hypotéku by nám stejně nikdo nedal, přítel je OSVČ takže má kšefty jak se podaří a já si budu po mateřský hledat novou práci a skončím někde v obchodě protože tu nic není za směšnou částku.. a někam do pronájmu? Tady v Praze by větší byt pro rodinu vyšel min. na 15000 taky nesmyslý… Přítel mě uklidňoval že se nemusím bát, že do toho nemá co mluvit jediný kdo nás může vyhnat je jeho maminka a ta by nás nikdy nevyhnala.. Jinak vztahy máme pěkný, je pravda že ten nevlastní táta má nějaké psychycké problémy a každý den jezdí na léčení, ale to s tím nemá co dělat.. Co holky myslíte? Jak byste to brali Vy? Jako než být někde nechtěná tak to je fakt lepší odejít ale přijde mi to fakt nesmyslné, když se tady ten baráček stavěl s tím že tam bude bydlet můj přítel s rodinou… to si mohli postavit normální dům jenom pro sebe… Děkuju za přečtení a za Váš názor. Fakt jsem z toho zaskočená a furt mi to vrtá hlavou…Omlouvám se za anonymity, je to pro mě citlivé

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 20 Další »
Reakce:
Eemii
Neúnavná pisatelka 17272 příspěvků 15.11.14 15:30

:lol: :lol: komu by se nelibilo bydlet skoro zadara ze? Ti dva to spolu nejspis urcite probrali a mamina jen nemela koule o tom zacit mluvit.Je logicke, ze si tam nastehuje sve rodice, o ktere se bude treba starat.
To si mohli postavit normalni dum jen pro sebe..delas si srandu, co je ti do toho? :lol: Je zcela normalni, ze se mladi maji postavit na vlastni nohy, zvlast cekaji-li rodinu.

lolla.jones
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 15.11.14 15:31

No, ja bych i asi zacla necoo hledat…pokud byt potrebuje babicka s dedou.coz je dost pochopitelny ze se o ne chteji postarat

lolla.jones
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 15.11.14 15:31
@Eemii píše: :lol: :lol: komu by se nelibilo bydlet skoro zadara ze? Ti dva to spolu nejspis urcite probrali a mamina jen nemela koule o tom zacit mluvit.Je logicke, ze si tam nastehuje sve rodice, o ktere se bude treba starat.
To si mohli postavit normalni dum jen pro sebe..delas si srandu, co je ti do toho? :lol: Je zcela normalni, ze se mladi maji postavit na vlastni nohy, zvlast cekaji-li rodinu.
:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:
Chocoloco
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.14 15:32

Zadne vyhaneni v tom nevidim, meli byste byt radi, ze vam poskytuji temer zadarmo bydleni a jeste vam nabizi financni pomoc.
Jste dospeli a pokud se citite zrali na dite, meli byste se umet o sebe postarat a k tomu neodmyslitelne patri zajistit si vlastni bydleni. Rodice maji pravo na klid a neni jejich povinnost, pouze dobra vule, ze vas tam par let nechaji. Nehlede na to, ze prarodice je opravdu budou potrebovat vice nez vy dva.

Eemii
Neúnavná pisatelka 17272 příspěvků 15.11.14 15:33

A to, ze nemate zadny rezervy, je vas problem a vase nezodpovednost, zvlast, kdyz cekate rodinu, nikoli starost nekoho jineho. Nikoho to nemusi zajimat.

Pincenza
Závislačka 3511 příspěvků 15.11.14 15:34

Proc jsi se ho rovnou nezeptala jako se ptas tady? 8o Co my tady asi vyresime? ;) Asi Vas tam nechce no.

Evelína91
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 2 inzeráty 15.11.14 15:35
@Eemii píše: :lol: :lol: komu by se nelibilo bydlet skoro zadara ze? Ti dva to spolu nejspis urcite probrali a mamina jen nemela koule o tom zacit mluvit.Je logicke, ze si tam nastehuje sve rodice, o ktere se bude treba starat.

Mám stejný názor. Kdyby to bylo jen z jeho hlavy a neprobrali to spolu s maminkou, určitě by se svého syna a Tebe zastala. :nevim:

lolla.jones
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 15.11.14 15:35

@Chocoloco naprosta pravda.

blumen
Hvězda diskuse 46943 příspěvků 15.11.14 15:37

Ze cekate rodinu a nemate zadne rezervy je vas problem :nevim: mladi by se meli casem postavit na vlastni nohy :nevim: sam si to asi nevymyslel, predpokladam, ze to probral s jeho mamou, muzete to probrat s nimi poradne, ne? Financni pomoc vam nabidli.

Příspěvek upraven 15.11.14 v 15:38

berry4
Nadpozemská drbna 28366 příspěvků 15.11.14 15:37

Souhlasím se vším, co tu dosud bylo napsáno.
Ty jsi zakladatelko asi ještě hodně mladá, nedozrálá a tak trošku rozmazlená, co?
Když máte na děti, měli by jste mít i na celý vlastní život.

lolla.jones
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 15.11.14 15:40

Ssouhlasim zatim se vsim co bylo napsano

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.14 15:40

Jenze pritelovi nikdy nerekli ze tu muze bydlet jen docasne. Chteli dvougenetacni dum protoze vedeli ze tam jednou s nimi bude bydlet a ze to jednou zdedi a bude tu bydlet zase se svymi detmi.. kdyby mu to rekli tak ano, pak nejseme tak prekvapeni ze o tom zaclal mluvit.

sagina
Echt Kelišová 7811 příspěvků 15.11.14 15:42
@Anonymní píše:
nedává to smysl co prostě říkal, když to jednou bude patřit přítelovi…

no, tak ale barák nemusí po smrti matky patřit přítelovi celý, ne? :nevim: ono stačí, aby jako první zemřela jeho matka - polovina baráku patří její manželovi (SJM), o druhou polovinu se podělí tvůj přítel a vdovec po jeho matce. v tu chvíli tedy poměr bude takový, že tvůj přítel bude vlastnit čtvrtinu nemovitosti a manžel jeho matky tři čtvrtiny :nevim: po smrti manžela přítelovi matky jeho dědictví na tvého přítele nepřejde, dědit budou jeho příbuzní (děti, se kterými se vídat nemusí… novou manželku… jeho sestru, bratra…).

jestli dobře chápu situaci, vy k bytu v baráku nemáte žádné vlastnické právo, přítel tam přišel proto, že neměl vlastní bydlení a ty ses pak k němu přidala. počítá se s tím, že v budoucnu bude potřeba byt pro přítelovy prarodiče, aby jim jeho matka mohla poskytovat adekvátní péči ve stáří. to mi přijde jako dost dobrý důvod :nevim: měli byste si začít hledat vlastní bydlení, i když možná by se dalo pomýšlet i na to, že byste se mohli nastěhovat do uvolněného bytu po prarodičích, alespoň dočasně?

Chocoloco
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.14 15:42
@Anonymní píše:
Jenze pritelovi nikdy nerekli ze tu muze bydlet jen docasne. Chteli dvougenetacni dum protoze vedeli ze tam jednou s nimi bude bydlet a ze to jednou zdedi a bude tu bydlet zase se svymi detmi.. kdyby mu to rekli tak ano, pak nejseme tak prekvapeni ze o tom zaclal mluvit.

Ono je celkem logicke, ze jste jeste pred otehotnenim meli zajit za rodici a otevrene se jich zeptat, muzete-li tam i s ditetem zit a jak dlouho. Proste si otevrene vse vyjasnit.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 20 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Proměna Sanny z VyVolených: Ze čtvrttunové ženy je dnes krasavice

Žádný jiný účastník reality show VyVolení neměl takové tělesné proporce jako... číst dále >

Obří pavouk i netopýr nebo příšera z moře. I takový horor dokáže nachystat příroda

Příroda občas dokáže divy. Zdaleka však ne jen takové, které nás ohromí a... číst dále >