Nové auto - katastrofa

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.19 08:12
Nové auto - katastrofa

Ahoj, s přítelem jsme spolu rok a proto jsme se rozholi si koupit společně auto. Finanční limit jsme měli nastavený na 250 tisíc (on dal 180, já ten zbytek). On se v autech vyzná celkem dobře a tak jsem nechala výběr na něm. Vzhledem k tomu kolik je solidních a mírně ojetých aut jsem myslela že výběr nebude problém. Třeba taková oktávia TDI je myslím velmi kvalitní auto. Z Německa se jich sem vozí hodně a jejich údržba se s naší nedá srovnat. Koncem minulého týdne mi hlásil že má pro mě překvapení a že příští (tedy teď už tento) týden budeme už mít auto. Tak jsem se těšila a plánovala výlety. Chtěla jsem samozřejmě vědět co to bude ale on mi řekl že je to velmi dobrý kup budu nadšená a ať si nekazím překvapení. Na chvilku mě sice napadlo jestli nesehnal nějaký vůz prémiové značky (Audi, BMW, Mercedes) ale chtěla jsem být překvapená tak jsem nevyzvídala. Včera to nové auto konečně dovezl a já myslela že mě raní mrtvice :(. Ano sice to není ojetina je úplně nové ale je to Dacia Logan :roll:. No naprostá katastrofa. Když jsem se ho zeptala v čem spatřuje že je to dobrý kup tak řekl že je to za směšnou částku naprosto nové auto v záruce v plné výbavě (ano je tam automatická klimatizace a elektrická okýnka - prej plná výbava :roll: ) a ještě nám třicet tisíc zbylo protože je to skladovka. Jenže Logan je auto pro důchodce, kteří s tím obráží slevy ne pro mladou rodinu. Nemůžu se podívat ani na něj ani na to auto. Moc se mi nelíbí ta představ jezdit v takovém autě je to navíc sedan takže užitná hodnota nulová. A to je přitom tolik krásných zachovalých ojetých aut. :( Asi jsem se potřebovala jen vypsat :(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Reakce:
Amelie30
Závislačka 2814 příspěvků 27.06.19 08:18

Za mě má přítel pravdu. Nové, pětimístné, za sebe bych ojetinu už nechtěla, měli jsem octavii a odešla převodovka. :roll: a promiň, řešíš kraviny, jsem čekala, jaká značka z tebe vyleze a věř, že to mohlo být horší.

Salorka
Závislačka 4378 příspěvků 27.06.19 08:19

Já nevím, já mám sice Kiu, ale na Loganu mi nepřijde, že by to bylo auto pro důchodce… navíc většinu peněz dal přítel, tak bych nad tím neohrnovala nos…ušetři si a kup si svoje, když se Ti tohle nelíbí, ne?

Janli
Echt Kelišová 9317 příspěvků 27.06.19 08:20

Takže vy jste se nedomluvili, ty jsi nechala výběr na něm a teď se rozčiluješ? Protože on nesplnil tvoje očekávání? Věděl vůbec, jakou máš o autě představu a co nechceš? U nás je taky výběr auta na manželovi, ale jasně si předem definujeme co to auto mám mít, jakou motorizaci, velikost kufru apod… Jestli se cítíš méněcenná kvůli tomu v jakým autě sedíš, tak to teda potěš…

bjetuschka
Kelišová 5031 příspěvků 27.06.19 08:20

Tak já kdybych do něčeho vrážela desítky tisíc, chtěla bych se podílet na výběru, žádný, že to bude překvapení. V tom vidím zásadní problém, neměla jsi na to,,překvapení" vůbec přistoupit.

Kriss Tina
Extra třída :D 11032 příspěvků 27.06.19 08:20

No to se ti nedivím, bych ho hnala. Dacia je snad pověstná tím, že je to auto úplně na houby, že by bylo pro důchodce neřeším, ale propada v testech bezpečnosti. Stokrát radši ojetou Škodovku nebo Volkswagen, než novou dacii :roll:

Zumpa
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 27.06.19 08:21

Hezká pohádka. A proč předstíráš, že jsi ženská?

Amelie30
Závislačka 2814 příspěvků 27.06.19 08:21

A propo, vy chcete v dohledné době dítě? Kromě toho, platil větší část. U nás vybíral auto chlap, já chtěla jen, aby mělo 5 míst. :lol:

Petula306
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 27.06.19 08:22

No jo, Dacia je teď v módě. Absolutně nechápu proč, ale je to tak. :poblion:

Amelie30
Závislačka 2814 příspěvků 27.06.19 08:23
@Zumpa píše:
Hezká pohádka. A proč předstíráš, že jsi ženská?
:lol: taky mi přijde. Tohle přece nemůže normální ženskou rozházet.
Adulka24
Echt Kelišová 7994 příspěvků 27.06.19 08:24

Přítel má pravdu. Je to nové, v záruce, nemusíte do toho tedy už nic vrážet, navíc v plné výbavě. Taky jsme po ojetině šli do nového auta a musím říct, že konečně jsem bez stresu, protože nemusíme během 5ti leté záruky řešit poruchy apod.
Jediné, co by mi nevyhovovalo, je to, že je to sedan. Když už tak radši combi.

Petula306
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 27.06.19 08:26

@Amelie30 no to si piš, že může.. mě by švihlo. :lol: a ještě kdyby byla v té hovnové barvě :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.19 08:27

Proč by mě to nemělo rozházet. Prostě chci aby to auto i nějak vypadalo. A doteď jsem myslela že autům opravdu rozumí když furt čte všechny ty časopisy. Každý týden si kupuje nejmíň čtyři. Výběr jsem nechala na něm protože jsem si myslela že mám vedle sebe třicetiletýho chlapa a ne dědka co se shlídne v první plechovce jenom proto že je to levný. Ano děti jsme plánovali ale vždyť se to toho pidikufříku nemůže vejít ani kočárek.

Sl.Kockova
Kecalka 361 příspěvků 27.06.19 08:27

Ahoj, já tě zase naprosto chápu :) Samozřejmě jsou hroší věci na světě, ale cena tady prostě odpovídá kvalitě…

Amelie30
Závislačka 2814 příspěvků 27.06.19 08:28
@Petula306 píše:
@Amelie30 no to si piš, že může.. mě by švihlo. :lol: a ještě kdyby byla v té hovnové barvě :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: tak si s ním měla sednout a probrat. Hele, mě by akorát švihlo, kdyby přivezl dvoumístný bourák. To by mě museli křísit, jsme početná rodina. :lol:
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Váš příspěvek
Reklama