Nutit dítě do jídla?

40
22.11.15 13:55

Nutit dítě do jídla?

Nutit dítě do jídla? Jaký na to máte názor a jaké jsou Vaše zkušenosti? Děkuji za komentáře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11689
22.11.15 13:58

A jak staré dítě?
Za mě nenutit, vytvoří si ještě větší odpor, ale zároveň dohlédnout, že se jinak během dne nekrmí bonbony a čokoládou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1741
22.11.15 13:59

Podle mě nucení nemá cenu. Jsem maminkou 2 nejedlíků a je to někdy dost psychicky náročné, když za celý den skoro nic nesnědí, ale nucením se právě ještě víc seknou, a nedostanu do nich pak už vůbec nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24411
22.11.15 14:00

Nutím ochutnat. Pak už to jíst nemusí, ale nic jiného nedostanou…
(Samozřejmě to nehrotím u jídel, co už je prostě dlouhodobě ověřeno, že jim nechutnají…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
22.11.15 14:02

@hehehe 1 rok. Nejraději má UM, ale kaše, zelenina, přesnídávky, to je boj, někdy větší, někdy menší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5380
22.11.15 14:03
@ansel píše:
Nutit dítě do jídla? Jaký na to máte názor a jaké jsou Vaše zkušenosti? Děkuji za komentáře.

Nenutit!!!Zažila jsem to jako dítě a dodnes mám ke spoustě věcem odpor. Přesto, že mi krásně voní a ráda bych si je dala. V lepším případě danou věc nesním, v horším to letí do záchoda..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19208
22.11.15 14:03

Nepises jak stare a jestli ji jinak.. Treba nas ida se a obed nechce? Musis napsat vice informaci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19208
22.11.15 14:04

@ansel aha, ja myslela treba 5lety.. Tak to ne, nenutila bych urcite.. Zkousela nabizet ruzne varianty pokrmu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24411
22.11.15 14:04

@ansel Tak roční bych nenutila, spíš zkusit nějak zábavně nenápadně mu strčit lžičku do pusy. Hlídat, ať se nedocpává něčím nevhodným.

Já měla na mysli tak od dvou let, dvou a půl.. Kdy já se vařím s obědem, on se na to podívá, zaksichtí a se slovy „TO nebudu papat“ odchází :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.15 14:07

U takhle malého prcka bych prostě nabízela, sice už si nemyslím, že by takhle staré dítko vydrželo čistě na mlíku, na druhou stranu, o pár takových už jsem také slyšela, a jsou v pohodě.
Takže nabízet, nenutit, zkoušet různé recepty, něčím ozvláštnit.
Co prckovi dáváš? Jestli nějaké „šlichtičky“ bez chuti a zápachu, tak bych se ani nedivila, že to nechce.
Co čerstvé ovoce, zelenina? Co maso? Jídlo okořenit bylinkami, ty v klidu může, já bych se nebála ani trošku jídlo osolit, dát třeba trochu česneku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
22.11.15 14:09

Nevím jak se k tomu postavit…Dle doktorky je hubený, 1 rok- 9,2 kg, 76 cm. Snažím se nabízet, ale někdy nechce ani sousto. Furt by jen UM a čajík.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
22.11.15 14:11

@Mar__tanka1983 nemyslím že šlichty,, dochucuji…pak to dojídám já :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1767
22.11.15 14:12

@ansel Maleho nenutim, ale ctyrletou dcerku nutim alespon ochutnat. Kdyz to pak nechce, tak to jist nemusi, ale nic jineho nedostane

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.15 14:22

Mala nemela v roce ani devět kilo, v roce a pul ma 10,2.Nenutim, ale zároveň nezná sladkosti, čokolády, stavy, džusy-dokud nezačne jist hezky, nehodlám ji falešné vykrmovat cukrem ani zvykat na sladkou chut.Ji malo, taky jeste kojim, ale krevní obraz ma v poradku, akorát je to náročné na psychiku-když sní od všeho malo, tak mam porad pocit, aby nebyla nějak podvýživena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
22.11.15 14:23

Nutim ochutnat, jinak neresim. Nejmladsi je nejedlik, kdyz nechce, tak nechce. Bonbony a cokolada, to by mu jelo, nekdy, kdyz moc mrci, tak slibim bonbon za snedeni jidla, nekdy to klapne, nekdy ne. Nandavam miniporce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama