Reklama

Občerstvení v rodinném domě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

berca1
Kecalka 192 příspěvků 14.06.10 09:35
občerstvení v rodinném domě

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,jestli některá z vás nemá zkušenosti s občerstvením v rodinném domě?myslím tím,občerstvení pro kolaře a turisty.Jsem na rodičáku.Je mi jasný že je k tomu asi potřeba živnosťák,ale další věci co k tomu je ještě potřeba mít bych potřebovala zjistit.Je to jen takový uvažování jestli by to bylo vůbec reálné.Děkuji za rady. :think:

Reklama

Reakce:

nozu
Extra třída :D 11587 příspěvků 14.06.10 09:45

myslím, že pokud budeš nabízet potraviny, tak budeš muset mít i nějkaý zdravotnický průkaz a povolení od hygieny - chlaďáky, úložné prostory atd… to jen tak co mě napadá

Katrinka
Závislačka 3011 příspěvků 14.06.10 09:46

Berco, já tomu nějak nerozumím :roll: ,můžeš mi přiblížit pojem „Občerstvení v rodinném domě“, co to obnáší apod. :?:

Katrinka
Závislačka 3011 příspěvků 14.06.10 09:47

Jejda, asi si sedím na vedení :lol: , bylo to myšleno, něco jako zřízení večerky, bufetu apod. ve vlastním RD?

mischni
Kelišová 5100 příspěvků 14.06.10 10:04

Já nevím, jak teď, ale když jsme chtěli klientům vařit v kadeřnictví kafe, tak pro ŽL na pohostinství vyžadovali vzdělání v oboru( hotelovka, číšník atd.) Tak jsme vařily na černo…

steeve
Kelišová 6955 příspěvků 14.06.10 10:16

kdysi jsme něco podobného měli přes léto na chalupě, a není to žádná sranda:
pokud bude občerstvení s vlastní výrobou( třeba i ohřátí párku) tak to musí být oddělené od bytové části, musí být prodej, výroba a sklady zvlášt místnosti, musí být hygienické zázemí pro obsluhu, pokud se nabízí i nápoje- stačí točené pivo, je nutné mít hygienické zařízení pro zákazníky( Wc a umyvadlo s teplou vodou),
samozřejmě zdravotní průkazy pro obsluhu , a pokud tam bude teplá kuchyně tak zřizovatel musí být vyučen v oboru, atd.
ale přesné podmínky Vám řeknou na živnostenském úřadě a hygienické stanici.

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 14.06.10 10:20

Rozhodně potravinářský průkaz, a nejjednodušší bude asi pro ŽL nákup za účelem prodeje - takže nákup balených potravin - nanuky, soletky, nerozlévané limonády, atd. prostě abys s potravinami sama nemanipulovala. Jinak asi bude třeba vzdělání v tom potravinářském o­boru.

Rozhodně ne třeba doma vyráběná zmrzlina - to co se týče požadavků hygieny taková pakárna, že si říkám, jestli se to vyplatí doma vůbec dělat .....

berca1
Kecalka 192 příspěvků 14.06.10 13:28

Děkuji za vaše příspěvky.Myslela jsem jen nějaký třeba stánek (z karavanu)kde by se prodávalo třeba jen limonáda a pivo a nějaký zabalený sladký a slaný dobroty.Ale asi to je dost nereálný. :think:

steeve
Kelišová 6955 příspěvků 14.06.10 14:38

tak na prodej z karavanu by stačil jen ŽL- nákup a prodej, dnes se to přejmenovalo všeobecně na živnost volnou, nebo tak nějak.
Ale nesmíte tam mít ty nápoje čepované, nebo rozlévané, v tu chvíli už musí být sociálky, atd…

Mona41 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.05.12 17:38
občerstvení v rodinném domě

Berca1 ..... teď to tu hledám na netu co vše je k tomu potřeba.Máme statek a z půlky je udělaný penzion.Pak na proti máme vinárnu s pípou pro soukromé účely.Chtěli by jsme to otevřít a čepovat pivo + OBČERSTVENÍ ( párky , maso na grilu .....). Máme to zkolaudované na kulturně společensko turistické centrum. Bohužl jsem to na netu nikde nenašla takže asi budu muset pátrat na úřadech jestli to na tuhle kolaudaci můžem otevřít.Přítel je vyučen v oboru číšník tak uvidíme.Pokud někdo má s tímhle zkušenosti,poraďte prosím.
Děkuji a Všem přeji příjemný den .

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Rybová pod palbou „bioteroristů“: Přejí jí muka na zemi a zakazují vodu

Je smutným paradoxem, že ti, kdo hlásají návrat k přírodě, toleranci a smír,... číst dále >

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Články z Ona Dnes

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >