Poradna na téma jóga pro zdravé tělo
Karolína Racková
Holky prosím co Vám pomohlo zhubnout? Zkoušel jste někdo přípravky na hubnutí? Jaké??? Já jsem nabrala 40 kg po lécích na 110 kg nyní mám dole 10 kg za 3 měsíce ale skoro hladovim a trápím se…jenže jsem se koukala do zrcadla nahá a dostala jsem šok, k jídlu mám teď odpor a donutím se jen jednou denně najíst, ty léky chci vysadit
poraďte co Vám pomohlo je plno přípravků na hubnutí ale nevím co z toho funguje ![]()
Ještě mi praktická doporučila nějake injekce na hubnutí tak nevim
@Jaja1112 píše: Více
Ale no tak, jak chceš zhubnout když hladovíš? Vždyť to je to nejhorší co můžeš i pro svoje zdraví udělat. A o tabletkach ani nemluvím. Nech si sestavit jídelníček a hlavně jez! Pak přidej pohyb - taky ti s tím může pomoct trenér. Hlavně se vykašli na hladovění a tabletky, fakt, nepomůže ti to, naopak si zaděláš na další problémy, o které myslím nestojíš ![]()
Na Markíze teď běží ve středu pořad Extrémní proměny, tak mrkni, bez pohybu a kvalitní stravy to nepůjde…
A jaké léky ti nabraly 40 kg? Je šance, že je můžeš vysadit nebo snížit dávky? Jinak než tím, že budeš jíst málo, ty kila dolů nedáš, pokud ty léky ovlivňují metabolismus, je to blbý, no, na jednu stranu léčí a na druhou stranu mají řadu nežádoucích účinků. Pohyb by ti možná mohl pomoct, ale těžko říct…
@Jaja1112 jako první asi vyřešit ty léky co musíš brát. jak dlouho ještě nebo s doktorkou vymyslet jiné. Tím hladověním si nepomáháš. Jo jsou injekce na hubnutí, ale cena úplně nízká není a je tam dost vedlejších účinků a po vysazení váha zase poletí nahoru. Já je dostala protože jsme teď v lékařské studii na půl roku a jo na cukrovku fakt zázrak. takové hodnoty ještě nikdy nebyly. Ale vedlejší účinky nic moc. Doktorka že časem by se to mělo srovnat. prý tak do měsíce, jenže po měsíci se vždy zvedne dávkování takže opět od začátku. teď už mám dávku na které bych měla zůstat tak doufám že se hlavně ty nevolnosti nějak zlepší. Pak bych na tom léku chtěla zůstat. Budu si je muset hradit když teď mám pěkné hodnoty cukru. Injekce teda fungují i na váhu, hlad není logicky když mám pocit že budu zvracet, ale po jídle se nevolnosti vždy zlepší…
Kdyby šlo zázračne hubnout jen díky tabletkam nebo koktejlům, tak nebude nikdo tlustý. Jsou to jen reklamní triky, jak z lidí tahat peníze. 80% úspěchu je jídelníček a ten zbytek pohyb. Porad se s někým, kdo tomu rozumí, pokud si na to netroufas sama. Na fb existuje několik skupin, mrkni na to. A rozhodně necekej výsledky hned, chce to trvale změnit životní styl, o hladovění to fakt neni ![]()
@Jaja1112 píše: Více
A ty si myslíš, že nějaké injekce za tebe zhubnou?
Není to ze dne na den. Musíš mít hlavně kvalitní příjem potravy (vzhledem k tvým potřebám a s tím ti pomůže nutriční specialista, ne žádné univerzální krabičky apod… každá potřebuje něco jiného) a hlavně pohyb….
To že nebudeš jist, je 100× horší než sníst čokoládu.
Hlavně to chce vůli a trpělivost. Držím palce ![]()
@Zeoli píše: Více
Olanzapin a Zyprexa 5 let a nyní Leponex 5 prášku 500 mg…u všech těchto léků je v letáku napsané přibírání na váze. Chci tyto léky vysadit a zkusit to bez nich.
Jinak před 5 lety jsem měla 65 kg
Po jakých lécích jsi takhle masivně ztloustla? Víš, co je příčinou? Zadržuješ litry vody a máš otoky? Nebo máš větší chuť k jídlu a nezvládneš to ukočírovat? Bereš třeba dlouhodobě nějaké léky, které samy o sobě ovlivňují ukládání a distribuci tuku? Na tohle je hrozně důležitý si odpovědět, abys zvolila správnou strategii hubnutí a neublížila sis ![]()
Nicméně nepíšeš, jestli jsi už zkusila zázračný prostředek zvaný zdravý životní styl. Rozumne stravování idelane šité na míru (to není drasticka neudrzitelna dieta), efektivní treningy, spánková hygiena, redukce stresu… když začneš tímhle, nezkazis nic. A 40 kg, to počítej tak dva roky nejmíň, než to zmizí
@Jaja1112 píše: Více
Hlavně to prosimte nevysazuj bez konzultace s psychiatrem a jenom kvůli váze. Sama víš, na co ty léky bereš, a jestli ti zabírají, tak nevymyslej chujoviny kvůli hubnutí (ostatně vysazení negarantuje, ze zhubnes).
Tady s tou kombinaci léků je pozitivní, že s pevnou vůli a tvrdou prací zhubnout lze. Takže prvně naklusej do tělocvičny, nech si sestavit program od někoho, kdo tomu rozumí, pak si zajdi na inBody, zjisti si, jaký máš mít kaloricky příjem, abys efektivně hubla, nastav si kaloricke tabulky a věř, že to půjde.
Léky určitě nevysazuj, dá se hubnout i s nimi. Kontaktuj StoB, nebo nejbližší obezitologii, změří ti tvé hodnoty a sestaví jídelníček na míru plus pohyb.
@Teik310 píše: Více
Souhlasím ![]()
Pokud mas motivaci a pevnou vůli, zvládneš to! Myslím že ti všichni budeme držet palce 🍀
Hlavně si fakt zajdi za odborníky, kteří ti poradí a udělají plán na míru tobě.