Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Nebyla sem na takovém očkování. Zas vymyslely něco aby mohly z lidí tahat peníze, takový obchod se strachem. Nejúčinnější je stejně v době kdy nebyl začat pohlavní život, a k tomu je jenom proti dvoum virům a těch virů co způsobují rakovinu děložního čípku je mnohem víc. Píšeš že to stojí 3,5t, to se mi ani nechce věřit když se všude říká že to stojí kolem 10t, takže těch 3,5t bude stát asi jen jedna dávka. Pojšťovna na to přispívá, ale jen mladým holkám, asi jak která ale třeba mezi 13-15l. Prevence je účinnější.
Přesně tak. Jedna dávka stojí kolem 3000-3500 Kč, dávky jsou tři…a pravděpodobně po nějaké době na přeočkování. Myslela jsem původně, že je to třeba na dobu cca 20 let, třeba jako žloutenka…
Abych řekla pravdu, tak právě nevím, co si o tom myslet…A můj gynekolog (v průběhu února jsem objednaná k novému) o tom skoro nic neví… ![]()