Od kolika let může sedět dítě vedle řidiče

1.4.19 20:18

Od kolika let muže sedět díte vedle řidiče

Ahoj, od jakého věku muže dítě sedět vedle řidiče? jde o to,,že chceme koupit 9místné auto ale má pouze 6sedadel(musíme dokoupit ale je to docela problém),tedy 3vpředu a 3vzadu,4děti. Děkuji moc

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14376
1.4.19 20:20

Dítě vpředu může sedět od narození, pokud jde vypnout Airbag. Potom i ve správné sedačce. Není to věkově omezené.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11923
1.4.19 20:21

v sedačce může kdykoliv.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
26874
1.4.19 20:23

V sedacce od narozeni.
Bez sedacky od 150 cm anebo od 36 kg.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Janli
1.4.19 20:24

Může od narození, pokud jde vypnout airbag. Pokud nejde, může tam sedět až v posměrné sedačce, podle poslední vyhlášky od 15.měsíců.

  • Citovat
  • Upravit
1.4.19 20:28

je dekuji holky moc všem,to mám radost :-) jinak u novošku vím že mužou sedět vpředu,jde mi o 7letou dcerku,která by seděla v předu snámi.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2271
1.4.19 20:35

Zde v Čr to jde, ale pozor, když budete cestovat do zahraničí, tak si vždy ověřte místní pravidla. Myslím, že třeba na Slovensku to nelze.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1.4.19 21:41

@Adelka951 nejezdíme mimo čr :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Janli
1.4.19 21:44

Kupte kvalitní sedačku s izofixem a bude to v pohodě. Izofix je tady důležitý, protože v případě nehody je potřeba, aby sedačka zůstala na místě. Sedačka bez izofixu by letěla zároveň s dítětem a připlácla by ho na vystřelený airbag.

  • Citovat
  • Upravit
1324
1.4.19 21:51
@Janli píše:
Kupte kvalitní sedačku s izofixem a bude to v pohodě. Izofix je tady důležitý, protože v případě nehody je potřeba, aby sedačka zůstala na místě. Sedačka bez izofixu by letěla zároveň s dítětem a připlácla by ho na vystřelený airbag.

Já myslím, že ne všechna auta mají přední sedadlo s Isofixem. Spíš menšina… 8o

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
32028
3.4.19 08:58
@Janli píše:
Kupte kvalitní sedačku s izofixem a bude to v pohodě. Izofix je tady důležitý, protože v případě nehody je potřeba, aby sedačka zůstala na místě. Sedačka bez izofixu by letěla zároveň s dítětem a připlácla by ho na vystřelený airbag.

Isofix je většinou jen vzadu :think: vepředu ho ani nemáš jak ukotvit, není za co. To by musel držet jen o sedačku a to není až taková výhra.

Edit: Vlastně když nad tím přemýšlím, tak ani nevim jestli takové auto vůbec existuje. Isofix je certifikovaný jako konstrukce spojená s karosérií, to u přední sedačky není snad ani technicky možné.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
24995
3.4.19 09:07
@Janli píše:
Kupte kvalitní sedačku s izofixem a bude to v pohodě. Izofix je tady důležitý, protože v případě nehody je potřeba, aby sedačka zůstala na místě. Sedačka bez izofixu by letěla zároveň s dítětem a připlácla by ho na vystřelený airbag.

Kromě toho co píšou ostatní, musí být airbag vypnutý, pokud je autosedačka vepředu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Janli
3.4.19 09:44
@debra.morgan píše:
Kromě toho co píšou ostatní, musí být airbag vypnutý, pokud je autosedačka vepředu.

Jen u protisměrné sedačky. U posměrné být může.
@Nimie
U jednoho auta jsme ho měli i na přední sedačce, ale zaboha si nemůžu vzpomenout, co to bylo za auto.

  • Citovat
  • Upravit
smurfka
3.4.19 09:46
@debra.morgan píše:
Kromě toho co píšou ostatní, musí být airbag vypnutý, pokud je autosedačka vepředu.

jen u protisměrné sedačky..jinak být zapnutý musí - nebo měl by..

  • Citovat
  • Upravit
24995
3.4.19 09:47

To je možný, mě posmerne sedačky úplně míjí, nevidím důvod v nich děcko vozit.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová