Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Ahoj, od jakého věku muže dítě sedět vedle řidiče? jde o to,,že chceme koupit 9místné auto ale má pouze 6sedadel(musíme dokoupit ale je to docela problém),tedy 3vpředu a 3vzadu,4děti. Děkuji moc
Dítě vpředu může sedět od narození, pokud jde vypnout Airbag. Potom i ve správné sedačce. Není to věkově omezené.
Může od narození, pokud jde vypnout airbag. Pokud nejde, může tam sedět až v posměrné sedačce, podle poslední vyhlášky od 15.měsíců.
je dekuji holky moc všem,to mám radost
jinak u novošku vím že mužou sedět vpředu,jde mi o 7letou dcerku,která by seděla v předu snámi.
Zde v Čr to jde, ale pozor, když budete cestovat do zahraničí, tak si vždy ověřte místní pravidla. Myslím, že třeba na Slovensku to nelze.
Kupte kvalitní sedačku s izofixem a bude to v pohodě. Izofix je tady důležitý, protože v případě nehody je potřeba, aby sedačka zůstala na místě. Sedačka bez izofixu by letěla zároveň s dítětem a připlácla by ho na vystřelený airbag.
@Janli píše:
Kupte kvalitní sedačku s izofixem a bude to v pohodě. Izofix je tady důležitý, protože v případě nehody je potřeba, aby sedačka zůstala na místě. Sedačka bez izofixu by letěla zároveň s dítětem a připlácla by ho na vystřelený airbag.
Já myslím, že ne všechna auta mají přední sedadlo s Isofixem. Spíš menšina… ![]()
@Janli píše:
Kupte kvalitní sedačku s izofixem a bude to v pohodě. Izofix je tady důležitý, protože v případě nehody je potřeba, aby sedačka zůstala na místě. Sedačka bez izofixu by letěla zároveň s dítětem a připlácla by ho na vystřelený airbag.
Isofix je většinou jen vzadu
vepředu ho ani nemáš jak ukotvit, není za co. To by musel držet jen o sedačku a to není až taková výhra.
Edit: Vlastně když nad tím přemýšlím, tak ani nevim jestli takové auto vůbec existuje. Isofix je certifikovaný jako konstrukce spojená s karosérií, to u přední sedačky není snad ani technicky možné.
@Janli píše:
Kupte kvalitní sedačku s izofixem a bude to v pohodě. Izofix je tady důležitý, protože v případě nehody je potřeba, aby sedačka zůstala na místě. Sedačka bez izofixu by letěla zároveň s dítětem a připlácla by ho na vystřelený airbag.
Kromě toho co píšou ostatní, musí být airbag vypnutý, pokud je autosedačka vepředu.
@debra.morgan píše:
Kromě toho co píšou ostatní, musí být airbag vypnutý, pokud je autosedačka vepředu.
Jen u protisměrné sedačky. U posměrné být může.
@Nimie
U jednoho auta jsme ho měli i na přední sedačce, ale zaboha si nemůžu vzpomenout, co to bylo za auto.
@debra.morgan píše:
Kromě toho co píšou ostatní, musí být airbag vypnutý, pokud je autosedačka vepředu.
jen u protisměrné sedačky..jinak být zapnutý musí - nebo měl by..
To je možný, mě posmerne sedačky úplně míjí, nevidím důvod v nich děcko vozit.