Reklama

Odevzdání dudlíku - vydržet?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pocahonta
Kecalka 173 příspěvků 04.03.17 15:10
Odevzdání dudlíku - vydržet?

Ahoj všem, chtěla bych požádat o radu ty z vás, které něco podobného zažily, popř. jiné, o jejich názor…
Dcera (26M)od cca svého roku ven dudlík nenosí, ale když jí začaly růst trojky, tak ho vyžadovala doma stále více častěji (před tím ho měla pouze na spaní). Od té doby, jakmile se otevřou dveře bytu, tak slyším pouze slovo „dudu“. Včera jsem se z ničeho nic rozhodla, že bych se jí ho pokusila částečně znehodnotit, jelikož mi vadilo, že ho více házela po zemi a navíc za dva měsíce čeká sourozence. Silikon sem ale ustřihla moc, takže ho ani nemohla mít v puse - pořád za mnou chodila s brekem, abych s tím něco udělala. Na usínání sem jí dala ten samý dudlík, ale po chvíli řevu jsem přišla k postýlce a ona ukazovala, že dudlík je „fůj“, tak jsem se optala, zda ho chce vyhodit do koše, ona že ano, tak ho tedy vyhodila, ale ihned ho chtěla zpátky. To jsem jí už nedovolila a snažila se jí vysvětlit, že je už pryč a podobné řeči. Po chvíli řevu nicméně usnula a celá noc byla v klidu. Ráno se ale probudila o hodinu dříve než normálně s řevem a dožadovala se dudlíku, od té doby častější hysterické scény a navíc mi poprvé neusnula po obědě (což mě štve úplně nevíce). Mám ještě vydržet? Nebo jí mám dát dudlík aspoň na usínání, popř. čekat na dobu, kdy k tomu dítě dospěje samo a dudlík samo odloží?
Předem děkuji za jakékoli nápady.

Reklama

Reakce:

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 04.03.17 15:16

@Pocahonta Uz bych ji ho nedala. Ale zvolila jsi ne zcela šťastný způsob. Ja bych o tom pár týdnů nejdřív mluvila, ze dudlik je fuj a až se rozbije, nový uz nebude.
Impulsivni rozhodnutí sebrat a nedat udelal muž u prvního ditete. Tri dny byl protivnej, měl noční besy, ale pak ok. Ale myslím, ze to šlo udělat líp.

Pocahonta
Kecalka 173 příspěvků 04.03.17 15:23
@Svistice píše:
@Pocahonta Uz bych ji ho nedala. Ale zvolila jsi ne zcela šťastný způsob. Ja bych o tom pár týdnů nejdřív mluvila, ze dudlik je fuj a až se rozbije, nový uz nebude.
Impulsivni rozhodnutí sebrat a nedat udelal muž u prvního ditete. Tri dny byl protivnej, měl noční besy, ale pak ok. Ale myslím, ze to šlo udělat líp.

Já už jí cca dva měsíce říkala, že dudlík je fůj, že už je na něj velká holka a mají ho jen mimina… Spíš mě štve, že jsem jí ho neměla tak ustřihávat… No uvidíme, jak bude protivná teď odpoledne a co druhá noc:-)

Alyss1
Závislačka 2765 příspěvků 10 inzerátů 04.03.17 15:45

Myslim ze v tomhle vrku ma narok ho mit. Aspon na spani. Kor kdyz bude sourozenec, aspon mu ho nebude brat a bude se mit jak uklidnit. Koupila bych novej.

Bara04
Kecalka 202 příspěvků 04.03.17 15:51

Ja jeden ustřihla taky moc ale mela jsem jeste záložní- jeste ze tak, malem zbořil barák. mam ted termin porodu a posledni tyden je zase silene dudlikovy… ale vsichni mi říkali ze tesne pred porodem je to nesmysl zkoušet ho vzit…tak uvidime kdy a jak se jo vzdá. pres den tedy nema, ale vecer a na spani joo

medunka23
Kelišová 6770 příspěvků 04.03.17 16:04
@Alyss1 píše:
Myslim ze v tomhle vrku ma narok ho mit. Aspon na spani. Kor kdyz bude sourozenec, aspon mu ho nebude brat a bude se mit jak uklidnit. Koupila bych novej.

no tak i moje triletacka začala brát mimcu dudlik a to bez nej byla už rok a půl predetim… To jen ke tvé teorii.

Jinak zakladatelko, pokud už jsi vzala, vydrz, je velká dost aby to pochopila, pokud teď koupíš nový, jen tak se ho nezbavis… Dokonce ja viděla u nás ve školce holčičku co přichází do školky s dudlikem, v šatně ho odevzdá mamince a když si pro ni maminka přijde, tak ho zase vyžaduje, toť ke tvé teorii že se ho vzdá sama.

summersun
Kecalka 431 příspěvků 04.03.17 16:23

Ahoj, podle zkušeností s mým synem, se ho sama rozhodně nevzdá. Já vím, je to těžké, ale zkuste už to teď vydržet. Ale třeba jí dudlíková víla může přinést nějakého malého plyšáčka, za to jaká už je velká a šikovná holka, a už dudu prostě nemá…dudu jž bude mít jen vaše nové miminko :-)

MarleyMarley
Povídálka 38 příspěvků 04.03.17 17:09

Dcera se dudliku vzdala sama, ale doooost pozde.Az po 3 letech.Mela ho vzdy jen na usinani, ale zavislost velika. Zkousela jsem ho nekolikrat vzit, ale nemela jsem na to silu a vuli.Ona sama vedela, ze je na nej velka a chtela se ho zbavit.Jen porad rikala, ze je na nej zvykla a nezvladne to. A tak jsme o tom povidaly a povidaly, az mi ho jeden vecer dala do ruky a od te doby je bez nej. Zpetne jsem moc rada, ze jsem ji netraumatizova­la.Jsou deti, co to samy zvladnou mnohem drive, ale taky deti, co maji dudlik jeste ve skolce. Pokud jim to nekazi zuby, tak bych to nechala na nich a postupne je na to pripravovala.

Karleon
Kelišová 5278 příspěvků 04.03.17 17:38

Nevabrala jsi vhodnou dobu ani způsob.. starší dcera měla dudlík do 2,5 let, v té době měla už čtvrt roku ségru, která zrovna s dudlíkem začínala, nějak se vystřídaly, ale kdyby to tehdy nezvládla tak skvěle, budu mít klidně děti s dudlíkem 2.

The_Assassin
Kecalka 450 příspěvků 04.03.17 17:45

Vydrž. Dcera se skoro do 2,5 let taky nechtěla dudlíku vzdát, i když jsem jí vysvětlovala, že dudu je fuj. Jednou mi ruply nervy, dudlík jsem ustřihla (když se nedívala) a dala jí ho s tím, že je rozbitý a rozbitý je proto, že už je velká holka (jo, logiku v tom moc nehledejte :) ). Vzala to kupodivu s klidem. O měsíc později ale přišly stoličky a zae začala dudlík vyžadovat. Když se prořezávaly, tak jsem povolila a dala jí ho, bylo mi jí líto. Začala toho ale zneužívat a pochtívala dudlík, i když už měla stoličky venku, ukazovala si do pusy a strkala si tam prsty, protože věděla, že to na maminku platí. Tak jsem ho bez milosti s patřičným vysvětlením odebrala znovu a definitivně, pláč nepláč. Kdybych to nechala na ní, půjde s dudlem do první třídy :roll:

Pocahonta
Kecalka 173 příspěvků 16.03.17 23:34

Jen píši, jak se to nakonec (ne)vyřešilo… Druhé odpoledne po odevzdání dudlíku došlo opět na absenci odpoledního spánku (a to i potom, co se manžel 1,5 hod. pokoušel dceru uspat v ložnici). Pročítala jsem si i staré diskuze na netu a s manželem jsme se dohodli, že dcera není na odevzdání dudlíku zcela připravená a že v rámci zachování odpoledního spánku jí ho vrátíme s tím, že ho bude mít pouze na usínání. Dceři jsem to takto vysvětlila a ona souhlasila (do 30 vteřin byla tuhá). Dnes když přijdu po jejím probuzení k postýlce, tak mi dudlíka sama podává a když se na něj náhodou v průběhu dne zeptá, tak se uspokojí s tím, že dudlík hajá a přijde až těsně před spaním.
Takže já jsem spokojená i za tento pokrok, později zkusím to, že ho nejdřív propíchnu a pak méně ustřihnu. Nebo ho zkusím vyměnit za nějakou novou hračku, až bude dcera více chápající. Musím říci, že mám svědomí čisté, sama jsem jako malá dudlík odmítala a místo něj používala palec a zuby mám v pořádku…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama