odmítání pití UM z lahve

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Knizska
Závislačka 2977 příspěvků 19.05.10 07:40
odmítání pití UM z lahve

Dobrý den, předem díky za Vaše rady a doporučení!
Mám 4 měsíční dceru a na noc máme doporučeno přikrmit UM. Malá ho ale naprosto odmítá (teda spíš ten způsob podání, lahev s dudlíkem). Propadá úplným hysterickým záchvatům, pláče, vzteká se. Zkoušeli jsme NUK, včera jsem koupila Tommee Tippee, ale také bez výsledku. Bylo to sice s touto savičkou lepší - chvíli to v pusince snesla, al absoulutně nesála, po chvíli zase pláče. Ještě jsem nezkoušela kaši z lahvičky, ale vzhledem k reakci na dudlík s UM v puse si od toho moc neslibuji. Už jsem trochu zoufalá, dost nevyspalá, budu vděčná, když poradíte.
UM dáváme Bebu 1 - normální, ne hypoalargení.

Reakce:

Ischtar
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 19.05.10 09:09

Tak my jsme byli na lahvi dřív, ale Tommee Tippee nám vyhovovala - teda donedávna kdy se kousla a museli jsme do DM pro jinou - obecně změna tvaru savičky pomohla (měnili jsme už 3krát - vždy si usmyslí že tu starou už nechce), ale v tvém případě bych rozhodně zkusila vyměnit mléko. U nás když je malá tvrdohlavá tak líp pije ve spánku - prostě jí vyměním dudlík (teď už palec bohužel) za savičku a je to. A potřebuje krmit z lehátka, v náruči odmítá. Tak třeba u vás něco z toho zabere :-D

wape
Závislačka 3356 příspěvků 19.05.10 09:37

Nechci Tě strašit, ale mě lahvičku odmítal až do teď…teprve v 10 měsících, když pochopil, že kojení nebude, tak lahvičku jakžtakž přijmul a to jedině láhev MAM. Ale já měla vždy dost mléka, tak asi neměl tu správnou motivaci :-(
A stejně mi tu láhev vezme jen časně ráno po probuzení, pak celý den ne.
Vyzkoušela jsem všechna mléka a všechny možné lahvičky a prostě nic…

Hodně také radí zkusit jim tu láhev strčit v polospánku (např. v noci), že si to vezmou…no u nás to nefungovalo :-( ale vím, o dost případek, kdy ano.

Tak držím palečky!

karamelína 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.10 09:40

Ano, tohle si pamatuju též… Musíš zkoušet a zkoušet nové savičky. Našemu pacholkovi hodně dlouho vadil i vyšší průtok dudlíku, takže pomalu v půl roce pil furt s nejmenším průtokem, protože to jinak vypadalo, že se snad i utopí… :nevim: Ale jak píše Ischtar, může to klidně být i UM, že jí Beba prostě nechutná. Zkus se v lékárně zeptat na vzorky UM, nám je teda dala přímo doktorka, ale měli by je mít i tam. Uvidíš, co bude malý chutnat. My skončili u Aventu a Nutrilonu. Držím palce!

Irčina
Ukecaná baba ;) 1203 příspěvků 19.05.10 12:09

ahoj, tak našemu malém pro změnu vadil příliš nízký průtok, asi byl líný pořádně sát. Taky nesnášel latexové savičky, chtěl jen silikonové. Navíc musely mít ten klasický kulatý tvar, žádné „anatomické“ - ty odmítal. Nakonec nám sedli úplně obyč. savičky Boček vel. 2 z Kauflandu. Chuťově mu to bylo celkem jedno co pije, ale věřím, že i tady může být u některého dítka problém. Takže přeju pevné nervy, ať brzy najdete co a z čeho by dceři chutnalo. Každé dítě chce něco jiného, univerzální rada není.

pandora
Echt Kelišová 9879 příspěvků 19.05.10 23:23

Čauky . V Baby parku v Praze jsem viděla savičku - prý nové generace vypadá opravdu jako bradavka a je protikoliková a já nevím co ještě no prý super tak to zkus. Doufám že to pomůže :mavam:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Hokejista, který randí s Kovandovou: Prý nezapře podobu se slavným hercem

Vyplatilo se počkat! Česká Miss World Lucie Kovandová (25) byla dlouho věrná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Sedmiletý David žije díky novým játrům od dospělého dárce

Davidu Švestkovi je teprve sedm let a už strávil v nemocnici více času než... číst dále >