Poradna dentální hygienistky
Pavla Pilneyová DiS.
Mam vytrzenou stolicku po vleklem chronickem zanetu… Je to treti den. Stale bolest, otok… Ale uz ne jako zánět, ale jako po trhani. Mam otekle dasne.
Zazili jste nekdo? Jak dlouho to trvalo? Jim analgetika co 4h. Bez nich to nejde. A chladim pres tvar gelovym polstarkem.
Já si nechala trhat všechny osmičky najednou. By to masakr. Tváře a dásně jsem měla oteklé asi týden a přidaly se i modro-žluté modřiny.
hlavně chladit a vydržet to ![]()
@3HE píše:
Mam vytrzenou stolicku po vleklem chronickem zanetu… Je to treti den. Stale bolest, otok… Ale uz ne jako zánět, ale jako po trhani. Mam otekle dasne.
Zazili jste nekdo? Jak dlouho to trvalo? Jim analgetika co 4h. Bez nich to nejde. A chladim pres tvar gelovym polstarkem.
po extrakci zubu bývá otok největší právě 2.-3. den. A dr. ti nedala nějaká ATB?
Nevyplachuj, aby ti zůstala v ráně ta sraženina, ale zkus popíjet šalvějový čaj po doušcích, které chvíli podržíš v ústech.
Jinak na ten zánět dásní jsou dobré ústní vody s chlorhexidinem.
Přesně vyplachovat chlorhexidinem, opatrně s kousáním, to bude dobré.
Měla jsem to taky, otok jsem měla týden a rekl mi ze to na každý jinak a není to nic divného takhle dlouho
Osmičku mi trhali v úterý chirurgicky - měla jsem propletené kořeny a tvrdou kost. Otok mám ještě pořádný, ale bolest už ustoupila druhý den, ale zánět jsem na té osmičce měla před dvěma měsíci a bolest ustoupila až po týdnu antibiotik a ještě tak další týden jsem to cítila (ale už jsem nepotřebovala analgetika) doporučuji si k zubaři zajít a nechat si předepsat analgetika na předpis, jsou výrazně silnější než ta volně prodejná. Jinak doktorka mě upozornila, že po trhání se otok může držet i pár týdnů.
Po vytržeých osmičkách, jsem měla otok týden. Modřinu na obou tvářích (bolelo to nejvíc 4. den) a pobolívalo mě to 14 dní a i pak to občas pobolívalo. Měla jsem to bez zánětu…
Kup si ústní vodu obsahující znecitlivující látky, které ti umrtví pusu.
Děkuji všem.
Já jsem ten zub řešila už loni… po měsící léčení, čištění kanálků a atb se zklidnil.
teď asi před 2m se znova rozbolel - mám ložisko zánětu pod kořeny až v česlitní kosti… začalo se to rozšiřovat do kořenů dalšího zubu. Opět čištění kanálků… antibiotika.
po tomto zákroku byl týden klid a pak jsem se jednoho rána vzbudila s otokem dásní, čelisti… na pohmat u kosti tvrdá boule… tak znova k zubaři a už konstatoval, že zub musí ven, už ho nelze zachránit.
Trhání osmiček všechny najednou mám také za sebou a otok byl také hoooodně dlouho. Ale myslela jsem, že teď když se trhalo proto, aby se dostavila úleva, tak že ta úleva BUDE ZNÁT.
Předtím jsem byla bez analgetik, ted je jím co 4hod.
@Heivka analgetika na předpis nepotřebuji, Ibalgin mi stačí. ![]()