Padlo to na mě - práce

Anonymní
20.4.20 22:20

Padlo to na mě - práce

Ahojte, tak už na mě taky dolehla tato podivná situace a mám potřebu to ze sebe dostat ven.
Pracuju v kulturním odvětví, studovala jsem uměleckou SŠ i VŠ. A vlastně nic jiného než svůj obor neumím. Situace je teď taková, že ve svém oboru pracovat nemůžu a co je nejhorší-nejspíš dlouho nebudu moci. Několikátý den sedím a hledám náhradní práci, která by mi v tomto období krize dávala aspoň trochu smysl a kterou bych uměla-bez úspěchu. Nevím, co bude, jak to bude a kdy, mám velký pocit nejistoty a nervozity. Děkuju za přečtení, budu případně ráda za rady. Mějte se fajn. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
20.4.20 22:25
@Anonymní píše:
Ahojte, tak už na mě taky dolehla tato podivná situace a mám potřebu to ze sebe dostat ven.
Pracuju v kulturním odvětví, studovala jsem uměleckou SŠ i VŠ. A vlastně nic jiného než svůj obor neumím. Situace je teď taková, že ve svém oboru pracovat nemůžu a co je nejhorší-nejspíš dlouho nebudu moci. Několikátý den sedím a hledám náhradní práci, která by mi v tomto období krize dávala aspoň trochu smysl a kterou bych uměla-bez úspěchu. Nevím, co bude, jak to bude a kdy, mám velký pocit nejistoty a nervozity. Děkuju za přečtení, budu případně ráda za rady. Mějte se fajn. :srdce:

a jaké náhradní práce hledáš? Nejjednodušší je jít do nějakého supermarketu na pokladnu a nebo do nějakého skladu a nebo hledají lidi pro práci na poli… práce je stále dost.

• Nahlásit
  • Citovat
2584
20.4.20 22:36

Teď budou sezonní práce. To co u nas vykonavali hlavně ukrajinci…asi bych uplně nehleděla na prestiž a brala to jako novou zkušenost na omezený čas :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1368
20.4.20 22:37
@Anonymní píše:
a jaké náhradní práce hledáš? Nejjednodušší je jít do nějakého supermarketu na pokladnu a nebo do nějakého skladu a nebo hledají lidi pro práci na poli… práce je stále dost.
…aspoň slečna konečně uvidí co to je normální práce a pozná její hodnotu.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1999
20.4.20 22:38
@Anonymní píše:
a jaké náhradní práce hledáš? Nejjednodušší je jít do nějakého supermarketu na pokladnu a nebo do nějakého skladu a nebo hledají lidi pro práci na poli… práce je stále dost.

Noo tak to je opravdu uklidňující příspěvek. :mrgreen:
Se vší úctou ke všem pokladním, skladnicím a pracovnicím v zemědělství.
Ale ono to není úplně jednoduché ze specifického oboru odejít za kasu.
Já bych šla dělat osobní asistentku, nebo bych si udělala nějaký rekvalifikační kurz.
Ale proč píšeš, že dlouho to nepůjde? Mám za to, že cca do dvou měsíců by mělo být zase vše ok. Doufám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.4.20 22:39
@Martina84 píše:
Teď budou sezonní práce. To co u nas vykonavali hlavně ukrajinci…asi bych uplně nehleděla na prestiž a brala to jako novou zkušenost na omezený čas :kytka:

Ano, tak to budu muset brát, nedá se nic dělat :) člověk celý život piluje svůj obor, dvacet let ho pilně studuje a skončí na poli :palec: na pole už jsem psala.

• Nahlásit
  • Citovat
3944
20.4.20 22:41

@marg no určitě je jednodušší si jít sednout za kasu, jít do skladu apod. než vymýšlet něco s osobní asistentkou (co to vůbec je? :D, jako sekretářka? ) a nebo vymýšlet hovadiny s kurzama, kde zbytečně zaplatí peníze a vyhodí čas oknem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.4.20 22:42

Jo holka já mám VŠ ekonomku, né že by mě to bavilo, ale vždy jsem dělala v kanclu. Teď budu ráda za doplńování zboží v Albertu. Smutný no. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
3944
20.4.20 22:43
@Anonymní píše:
Ano, tak to budu muset brát, nedá se nic dělat :) člověk celý život piluje svůj obor, dvacet let ho pilně studuje a skončí na poli :palec: na pole už jsem psala.

Tak můžete ještě hrdě sedět doma a být zaregistrovaná na ÚP. Když nic pod svou úroveň dělat nebudete :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5262
20.4.20 22:44

No ono to není zas taková pravda, že práce je stále dost. Co vím, tak jedině přes známost a to i na pokladnu. Kamarádka shání dočasně brigádu, než jí otevřou práci a bez úspěchu. V supermarketech jí všude řekli, že mají plno. Jediné co našla, tak dojíždění 50km na pole a to prostě nedá, zase projezdí. Žijeme ve velkém městě, ne žádný díře. Přitom by člověk řekl, že v marketech mají prostě nedostatek, i to tak vypadá. Před týdnem jsem jela nakoupit v šest večer do Kaufu a pouze dvě pokladny byly v provozu, zboží nedoplněné a je mi jasné, že prodavačky makaj a nemůžou za to. Spíš mi přijde, že vedení se snaží uškudlit. A já myslím, že práce se tam najde dost, včetně úklidu…

Příspěvek upraven 20.04.20 v 22:48

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.4.20 22:46
@Tecumseh píše: …aspoň slečna konečně uvidí co to je normální práce a pozná její hodnotu.

No já tu,,normální " práci poznala, při studiích od umývání nádobí přes práci na stavbě až po sbírání fazolí v zahraničí. O to víc jsem se pak věnovala studiu, abych mohla mít práci,,nenormální", no teď mám pocit, že to bylo k ničemu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
1999
20.4.20 22:46
@Cenarius píše:
@marg no určitě je jednodušší si jít sednout za kasu, jít do skladu apod. než vymýšlet něco s osobní asistentkou (co to vůbec je? :D, jako sekretářka? ) a nebo vymýšlet hovadiny s kurzama, kde zbytečně zaplatí peníze a vyhodí čas oknem.

Já myslela osobní asistenci, ne sekretářku. Je to normálně placená profese. Osobní asistence pro lidi, kteří nejsou 100% soběstační. Je stále velká poptávka, sleduji stránky „asistence“, na fcb.
Rekvalifikační kurz za určitých podmínek proplácí ÚP. Možná to bude znít povrchně, ale taky bych že svého oboru nešla dělat za kasu. Čímž netvrdím, že to není jednoduché. Prostě bych byla strašně nešťastná tam. Ale záleží samozřejmě na fin. situaci. Někdy nic jiného nezbývá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4534
20.4.20 22:51
@marg píše:
Noo tak to je opravdu uklidňující příspěvek. :mrgreen:
Se vší úctou ke všem pokladním, skladnicím a pracovnicím v zemědělství.
Ale ono to není úplně jednoduché ze specifického oboru odejít za kasu.
Já bych šla dělat osobní asistentku, nebo bych si udělala nějaký rekvalifikační kurz.
Ale proč píšeš, že dlouho to nepůjde? Mám za to, že cca do dvou měsíců by mělo být zase vše ok. Doufám.

Ono i tu osobní asistentku musí dělat člověk s určitými znalostmi. A za současného stavu to není jen tak, jak jít na pole či za kasu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.4.20 22:58
@marg píše:
Já myslela osobní asistenci, ne sekretářku. Je to normálně placená profese. Osobní asistence pro lidi, kteří nejsou 100% soběstační. Je stále velká poptávka, sleduji stránky „asistence“, na fcb.
Rekvalifikační kurz za určitých podmínek proplácí ÚP. Možná to bude znít povrchně, ale taky bych že svého oboru nešla dělat za kasu. Čímž netvrdím, že to není jednoduché. Prostě bych byla strašně nešťastná tam. Ale záleží samozřejmě na fin. situaci. Někdy nic jiného nezbývá.

Ano, na asistence a sociální služby jsem se dívala, nevěděla jsem ale, že je možnost rekvalifikačního kurzu, mrknu na to, děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.4.20 23:01
@vejilka píše:
No ono to není zas taková pravda, že práce je stále dost. Co vím, tak jedině přes známost a to i na pokladnu. Kamarádka shání dočasně brigádu, než jí otevřou práci a bez úspěchu. V supermarketech jí všude řekli, že mají plno. Jediné co našla, tak dojíždění 50km na pole a to prostě nedá, zase projezdí. Žijeme ve velkém městě, ne žádný díře. Přitom by člověk řekl, že v marketech mají prostě nedostatek, i to tak vypadá. Před týdnem jsem jela nakoupit v šest večer do Kaufu a pouze dvě pokladny byly v provozu, zboží nedoplněné a je mi jasné, že prodavačky makaj a nemůžou za to. Spíš mi přijde, že vedení se snaží uškudlit. A já myslím, že práce se tam najde dost, včetně úklidu…Příspěvek upraven 20.04.20 v 22:48

Já jsem z Brna, obešla jsem supermarkety v okolí, psala na poštu, rozvážkové služby, recepce.. nic, asi nejsem sama, kdo hledá práci :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama