Paličaté vzteklé dítě

Anonymní
21.1.20 17:48

Paličaté vzteklé dítě

Ahoj všichni,
jdu si sem spíše jenom odložit, protože už mám toho našeho vzteklouna, i když ho mám ráda, někdy dost. Máme dvouleťáka, většinu věcí začíná zvládat trochu později, i chodit začal na roce a půl a teprve začíná mluvit, chodit na nočník. To by ani nebyl problém, ale jak není něco po jeho, tak je ukrutně zle. Pokaždý, když jdem ven, tak už se úplně klepu, co zas bude. Za ruku nechce, nosit se taky nechce, to do mě hned začne bušit a vzpouzet se. Jít tam, kam chci neexistuje. To si začne lehat na zem a řvát jak tur, ale fakt že hodně. Vypadá to jak kdybych ho mordovala. Všichni se za náma vyděšeně otáčí. Děs. V kočáru je už jak vosa na bonbóně, protože je celkem velký na svůj věk, ale abych něco vyřídila, nebo se alespoň občas prošla bez toho, abych byla zralá na chocholouška, tak ho do něj dát musím. Doma je docela hodný. Taky má občas hysterák, ale jde to, ovšem venku to je úplně jiné dítě. Hřiště nebo nějaké akce s dětmi pro nás neexistují. Dopadlo to vždy katastrofálně. Otázka zní…Měl to někdo podobněa dítě z toho vyrostlo? :? :mrgreen: Omlouvám se, ale radši anonym…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1254
21.1.20 17:52

Období vzdoru. Prý to skončí někdy po pubertě :mrgreen: Mám vzteklou a paličatou 2,5letou dceru, takže soucítím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
21.1.20 17:57

Přesně takto to probíhalo dnes s našim malým na procházce :lol: Babicka říká, ze jsem byla uplne to samy. Takže je to asi normální. Akorát o nervy :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3098
21.1.20 18:02

Vyroste. Vytrvej a proste bud dusledna. Je to na hlavu, vysilujici, ale vyplati se to. Tomu memu je 4.5 a lepsi se. :mrgreen: po vztekani prislo obdobi place. Ted se to misi. A dnes se zhroutil asi 8×. :roll: mel snist svacu, co si objednal. Pak ze ne a po dvou hodinach vymekl. Ale intervaly techto stavu se prodluzuji. Byva vic v pohode nez zhroucenej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
266
21.1.20 18:23

Co nejake vozitko, nepomohlo by? motorka nebo jeste lip trikolka s vodici tyci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3183
21.1.20 18:28

Asi nic neobvyklého.. Chapu, ze mas nervy, kolem druhyho roku je to fakt na palici se skoro kazdym ditetem.. Taky jsem byla z dcery zrala na blazinec, chodit ne, v kocarku ne, kazdy den sceny. Ale uz ma za chvilku tri roky a dost se to zlepsilo ;) Nekdy je to porad tezky, ale casto uz se domluvime. Hystericke valeci eskapady venku pominuly. Chce to jenom trpelivost a prezit..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12282
21.1.20 18:35

Vyroste!

@lolink měla jsem to s první dcerou podobné, je jí 5,5 a někdy se vzteká i teď, když není po jejim. Zanedbala jsem to a hodně jí ustupovala, teď pykame a zvažují i PPP, nebo neuvažují, ale půjdu, má mít nástup do školy /je konec června a budu ji dávat odklad, to je na delší povídání, co vše se mi nezdá a taky je levak..
Druhá dcera prožívá vzdor teď, je jí 2 a kousek, ale ji neustoupim ani o pid, tak se to lepsi, fakt je znát že když je člověk dusledny, funguje to.

Mě nejvíc štvou sousedi, jak na mě koukají, že u nás pořád řvou děti. jsem tu jediná s detmi, takže středem pozornosti :roll:
Buď se perou, nebo si hranou stylem, že řvou nebo si něco seberou a záchvaty obě, nebo jen jedna..no na Chocholouška jsem taky kolikrát.
U nás je nejlepsi, když jsme nejvíc venku, nebo prostě jim vybít baterky a pak je doma klid, protože mají dost :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.1.20 18:42

Vím, že se takto staré děti často vztekají, ale někdy mi to přijde už přes čáru. Vlastně s ním vůbec nehnu, hned je zle. Scéna je pokaždý a někdy skoro celá procházka je jedna velká scéna. Na „stůj“, „pojd ke mě“ a tak vůbec nereaguje a jelikož bydlíme u silnice, tak je to o nervy. Mluvit, tedy spíše zatím jen svojí řečí, začal nedávno, takže domluva, vysvětlování zatím nic. Odražedlo používámejen doma, jelikož nikdy neposlechne, tak by stím vjel Bůh ví kam. Všude poslouchám jak si homám vychovat, ale tady to zkrátka vůbec nejde. Děkuji za povzbuzení, že se to zlepší. Dnes byl opravdu výživný den a jsem z toho celá rozmrzelá. Domů jsem přišli celý od bláta, syn s natrženou bundou jak jsem ho furt chytala, aby někam nevlítl. Zítra ho našteluju do kočáru, i když se už pod ním prohýbá :D Je to někdy o nervy…

• Nahlásit
  • Citovat
2240
21.1.20 18:45

No některé děti jsou víc vzdorovité, některé méně..
naše holky nevzdorovaly skoro vůbec, toto neznám, stačilo, když jsem se trochu škaredě podívala, zvýšila hlas..
možná nemáte daná pravidla, on zkouší, CO A KAM MŮŽE.. měl by mít mantinely.. děti bez hranic nejsou šťastné děti, ba právě naopak…
zas tu budu za tyrana, ale takové plácnutí po zadku a zcela JASNÁ ŘEČ, co teď bude, kam jdem (bez diskuse) také není k zahození..
připadá mi, že dnešní rodiče jsou o 100000000000% víc v pasti než naši prarodiče apod.
scény na ulici - o to fakt nikdo nestojí,
přitom možná vážně stačí ty hranice, mantinely, jasně dané, že teď někam jdem. Tečka.
Ty jsi matka, ty rozhoduješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.1.20 18:47

@lucynka25 Snažím se být též důsledná, ale ovoce to zatím nepřináší. K tomumi přijde, že všechny děti okolo jsou poddajnější. Žádné jsem zatím neviděla, že by se takhle šprajclo a to jich tu pár je…i když je mi jasný, že všechno vidět nemůžu…Sousedi taky kroutí hlavou nebo na mě koukají s lítostí. Připadám si tady jak nejhorší matka roku :cert: :mrgreen: :?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.1.20 18:50

Pry je to dnes vse horsi kvuli tomu extremne vysokemu tlaku. Ja mam sice jen mimino par mesicu, ale taky dnes extra… nechat je v lese veverkam…

• Nahlásit
  • Citovat
3098
21.1.20 18:52

@lucynka25 ja mam jediny stesti, ze mam povahu, ktera mi v tomhle nahrava. Jsem neustupna. A pohledu jsem si uzila… Ale krom teda poznamek, ze ho malo biju, mi nikdo radu nedal. :mrgreen: a biti nemelo smysl. To se zasekl jeste vic a konec. Ale treba zachvat u pokladny kvuli bonbonum, kdy jsem ho zmitajiciho rvala v naruci pryc, tak to byla jedna z jeho specialitek. A neudelas nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.1.20 18:52

@Lucy75 Právě, že jsem neústupná, a když už fakt vyvádí, tak i dostane na prdel, nebo se snažím odvézt pozornost na něco jiného…jenže to s ním ani nehne a je to ještě horší. Někdy mám pocit, že by se radši ukřičel než by ustoupil. Obávám se, že to bude povaha a trochu se bojím, co bude dál, proto sonduji, jestli to u někoho přešlo, i když to bylo takhle vyhrocené :think:

• Nahlásit
  • Citovat
3098
21.1.20 18:55
@Anonymní píše:
@lucynka25 Snažím se být též důsledná, ale ovoce to zatím nepřináší. K tomumi přijde, že všechny děti okolo jsou poddajnější. Žádné jsem zatím neviděla, že by se takhle šprajclo a to jich tu pár je…i když je mi jasný, že všechno vidět nemůžu…Sousedi taky kroutí hlavou nebo na mě koukají s lítostí. Připadám si tady jak nejhorší matka roku :cert: :mrgreen: :?

Vydrz. Je proste vytrvaly. Ten muj byl na zabiti pul roku v kuse. Rval pak i v noci. Proste vstal a dve hodiny se vztekal. Vzala jsem mu z ruky stetku na zachod, rev dve hodiny. :nevim: na tohle obdobi nevzpominam rada. To byl ocistec proste. Az se vic domluvite, bude to lepsi. To uz se da dost veci odbourat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12282
21.1.20 18:57

@lolink jj bití nepomáhá, ani domluva..tedy v afektu. U nás funguje nevšímáte si, v nejhorším trošku probrat vodou a až se začne uklidňovat, tak obejmout a pak vysvětlit a domluvit
S první dcerou jsem zkoušela vše možné, až u druhé jsem zjistila jak na to.. škoda, že tak pozdě, ušetřilo by to spoustu nervu.
Na mě jednou řval chlap na ulici:dejte jí na předešel! :roll: dcera asi 4roky se mi válela kousek od baráku na zemi, že nechce už kolo já kočár s druhou dcerou a tahaly mě za sukni a za nohu, no ostuda. Úplně mě svrbela ruka ji nezabít v tu chvíli :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama