Partner u porodu, vaše zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Spokojení
Ukecaná baba ;) 1299 příspěvků 27.09.14 23:38
partner u porodu, vaše zkušenosti

Otazka asi na maminky co mely chlapa u porodu. Chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti. Ten muj hned navrhnul, že u toho bude se mnou. Ještě mám sice 3 měsíce čas, ale nevím, pořád z toho mám obavy. Nevím přesně z čeho. Jaké máte zkušenosti?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Verca1989
Echt Kelišová 9091 příspěvků 27.09.14 23:41

Jen ty nejlepší. Přítel původně nechtěl, nenutila jsem ho. Nakonec jak mě vezl do porodnice s odtíkající plodovkou sám od sebe řekl, že tam půjde. Byl mi velkou oporou, neumím si představit, že bych tam byla celou tu dobu sama, neměla se o koho opřít, s kým mluvit…a když to šlo celé do finále a malá se konečně narodila, měl slzy v očích, po doktorech ji měl první v náručí on a ještě dlouho potom o tom často mluvil, je moc rád, že tam byl. :kytka:

Ivaneska
Hvězda diskuse 47757 příspěvků 27.09.14 23:43

Zkušenosti mám skvělé, pomáhal mi do sprchy, ze sprchy, nahrival mi sprchou záda, dával mi napít, otiral pot z čela a rozhodně se líp drtí chlapska ruka, než studené madlo nemocniční postele :mrgreen:

Sabinka
Ukecaná baba ;) 1975 příspěvků 27.09.14 23:44

Rodila jsem 13 hodin, PA u mě nemohla být pořád (což ani nebylo nutný), takže manžel mě fakt podržel, a nakonec viděl i narození dcery, pro nás oba krásný zážitek, doporučuju! ;)

Spokojení
Ukecaná baba ;) 1299 příspěvků 27.09.14 23:46

Já právě u prvního porodu byla úplně sama, chlapse na mě doslova vys…, ale ne tenhle. V podstatě aniž by na to přišla řeč, tak sám řekl že chce.

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 27.09.14 23:47

Priste opet jedine s muzem…jinak dite ven nepustim :P Neumim si predstavit byt tam ty dlouhy hodiny v noci sama, kor kdyz me ke konci nechali chodit po vymrzlym sale :roll: s muzem to bylo fajn…na cekankach podaval piti a vykladal mi vtipy :mrgreen: na sale jsem mu za to podrtila ruku a bylo super, ze malyho hned videl a mohl chovat, dokonce ho nechali, aby si ho podepsal :) Pokud oba chcete, proc ne…moje zkusenost je dobra.

edit: a jsem vdecna, ze mam fotky malyho hned po narozeni, je to bozi :)

Ivaneska
Hvězda diskuse 47757 příspěvků 27.09.14 23:50
@Spokojení píše:
Já právě u prvního porodu byla úplně sama, chlapse na mě doslova vys…, ale ne tenhle. V podstatě aniž by na to přišla řeč, tak sám řekl že chce.

Taky jsem u prvního porodu byla sama, byl to strašně nepříjemný pocit, ustrasena, vyděšená prvorodicka, co neví co si může a nemůže dovolit :?Naštěstí to byl strašně rychlý porod.

palapa
Závislačka 2949 příspěvků 27.09.14 23:52

Zachranil nase dite, takze jen ty nejlepsi.

kamipa
Povídálka 42 příspěvků 27.09.14 23:53

U prvního porodu (jiný partner) jsem byla sama, druhé dva s partnerem a sama bych už rodit nechtěla. Už jenom kvůli prvním společnými chvilkám, které se neopakují.

Knihomyš
Extra třída :D 10643 příspěvků 27.09.14 23:53

Zkušenosti mám dobré, byla s ním legrace :)
Chápu, že někomu může vadit třeba představa muže přímo při akci, když už dítě leze ven. Tam bych ho asi už úplně nepotřebovala.
Ale na tu dobu předtím je super s sebou mít někoho, kdo podrží, pobaví, pomůže.

trpaslinka
Extra třída :D 12140 příspěvků 28.09.14 00:01

Můj chlap je srab. Při odtoku plodovky utekl z pokoje poprvé, pak se vrátil, ale při pohledu na jehlu (antibiotika) utekl podruhé. A pak už jen jednou za hodinu nakoukl do pokoje a zeptal se „už se narodil?“ Takže příště ať raději hlídá syna a já si to v klidu odrodim sama bez blbých otázek, jestli už a jak dlouho ještě.

lulinaaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.14 00:02
@palapa píše:
Zachranil nase dite, takze jen ty nejlepsi.

Můžu vědět jak? Jsem zvědavec :D

Jinak k dotazu, ne. První byl akutní SC, to nemohl a u druhého nestihl přijet tak rychle z práce :D jela jsem rychlou a za půl hodiny byl malý venku :srdce: já jsem stejně ale takový ten typ, co si radši zaleze sám do koutečku… Asi bych ho poslala v tom nátlaku do haj*lu :lol:…tak třeba u třetího :palec:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 17907 příspěvků 28.09.14 00:04

Mám zkušenost podobnou jako předchozí uživatelky. To znamená pozitivní. Manžel byl u všech porodů, povzbudil, namasíroval, dal napít, pomohl do sprchy, ven, zavtipkoval, odlehčil situaci…A byl svědkem narození našich dětí…Přestřihl šňůru, nafotil, pochoval :mrgreen:. Navíc i personál rodičku respektuje víc, než když je u porodu sama…
Ale důležité je, aby oba chtěli - rodička i partner.

Spokojení
Ukecaná baba ;) 1299 příspěvků 28.09.14 00:05

Děkuju za reakce. Nějak mě to uklidnilo.

svycarka
Echt Kelišová 7630 příspěvků 28.09.14 00:07

U me taky super..sice prekotnak, takze si chlap neuzil ty trpici zazitky se mnou, ale ocenila jsem jeho ruku a jeho funeni ve snaze mi predvest jak tlacit :mrgreen: no a pak ta slza v oku pysneho taty- to se vidi jen jednou :srdce:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Nevlastní sestra Aťky Janouškové na jejím pohřbu: Měla bych po ní dědit!

Poslední rozloučení s Aťkou Janouškovou přineslo jedno překvapení. Do... číst dále >

Doktor Švarc z Ordinace na lovu: Zounar sbalil sympatickou psycholožku!

Herec Martin Zounar (51), který září v seriálu Ordinace v růžové zahradě coby... číst dále >