Písnička, kterou hráli, když jsme jeli na testy

Klopotkova
17.6.24 21:54

Písnička, kterou hráli, když jsme jeli na testy

Zdravím.
Budou to dva roky zpět, kdy jsem se svým mužem a jeho milenkou jela na testy otcovství jedním autem. Do smíchu mi moc nebylo, všichni tři jsme byli takoví vážní, nicméně zrovna v rádiu hráli písničku Nina Ricci, kterou zpívá Richard Müller.
Písničky od něj mám ráda a tato mi vždy přišla ujetá tou první větou a prostě jsem se v tom autě navzdory vážné situaci skoro rozesmála.
Dnes ji hráli v rádiu znovu, jako od té doby už x krát, ale jen dnes jsem si při ní vzpomněla na tu situaci.
Níže přikládám okopírovaný text, rozumíte tomu, o co v té písničce jde?

Richard Müller
Nina Ricci

Jaký tu kdysi byl opojný puch,
kdeco se skrývalo pod hejny much.

Kdeco však roznášel klevetný vzduch.
tehdá se tušilo, co ví jen Bůh.
snadno jsme luštili hieroglyf,
vsáknutý do stolů z rozlitých piv,
kdo koho pomuchlal kdo po kom pliv,
jako to Jezule, hýčkal nás chlív

Hýčkal nás chlív,
kdo tě hýčká nyní?
Pod každou sukní
stejná Sabatini.
Z popelnic Lancome.
A od Šumavy fičí
trvale sladká
Nina Ricci.

Na školní výročí tuhle jsem šel,
z pasťáku zval to náš vychovatel.

Z dlaní běh osudů hádat jsem chtěl.
rýhy však vyhladil tělový gel.
Hýčkal nás chlív,
kdo tě hýčká nyní?
Pod každou sukní
stejná Sabatini.
Z popelnic Lancome.
A od Šumavy fičí
trvale sladká
Nina Ricci
Když slyším kázaní
Na téma kýč.
něco mě poštívá,
Co děláš? Křič!
Pak mě však peppermint, šlehne jak bič
Jó šance zčuchnout se,
jsou navždy pryč.
Hýčkal nás chlív,
kdo tě hýčká nyní?
Pod každou sukní,
stejná Sabatini
Z popelnic Lancome
a od Šumavy fičí
trvale sladká
Nina Ricci

Hýčkal nás chlív
Kdo tě hýčká nyní?
Pod každou sukní
stejná Sabatini
Z popelnic Lancome
A od Šumavy fičí
Trvale sladká
Nina Ricci.

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10952
17.6.24 22:05

Tyhle starosti bych chtěla mít…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1609
17.6.24 22:09

@Stevia Jo, taky si říkám co máme jako dělat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21515
17.6.24 22:17

A proto posloucham jenom Cesky rozhlas Plus. Tam takovy hnuj nehrozi.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Hanka1
17.6.24 22:43

Ženský pište!!!
:mrgreen: :P :mrgreen:

  • Citovat
  • Upravit
Janli
17.6.24 23:04

Otevři si flašku červenýho a až ti ten text začne dávat smysl, tak víš, že máš dost. Stejný postup platí na texty Kryštofů.

  • Citovat
  • Upravit
14667
17.6.24 23:41

Je to takzvaně bilanční píseň. Autor se zamýšlí nad skutečností, že dřív to stálo za houno, teď teda taky, ale zase jinak :jazyk:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6891
19.6.24 04:05

Já myslela na testy na covid :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Knihy z edice Disney Baby

  • (4.8) + 40 recenzí

MULA skládací pohárky

  • (4.9) + 25 recenzí

Hra JAUVAJS!

  • (3.8) + 10 recenzí

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová