Placení hypotéky napůl, když jsem ještě ve zkušební době

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
14.4.21 08:44

Placení hypotéky napůl

Ahoj ženy, potřebovala bych poradit.
S přítelem si kupujeme dům. Bohužel si nemůžeme vzít hypotéku spolu, kvůli tomu, že mám novou práci a jsem ještě ve zkušební době. Takže si hypotéku musel vzít přítel na sebe. Řešíme proto, že to budeme platit napůl, ale chtěli bychom nějaký papír kde si podepíšeme to, že to platíme napůl, v případě, že by se něco stalo. Musíme si na takovou věc zavolat právníka, nebo to můžeme sepsat doma sami, popřípadě jak by to mělo vypadat, pokud s tím někdo máte zkušenosti? Děkuji moc

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4590
14.4.21 08:47

Proc se nevezmete? Polovina splatek by v pripade rozchodu byla tva..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16146
14.4.21 08:48

Hypo bych si pořídila jedině s manželem. Dům bude taky jen na něho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27567
14.4.21 08:49

Budeš spolumajitelem domu? Smlouvu můžete sepsat u notáře. Jinak bych doporučovala tu půlku splátky posílat na jeho účet, aby byl prověřitelný tok financí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74808
14.4.21 08:52
@JancaS84 píše:
Hypo bych si pořídila jedině s manželem. Dům bude taky jen na něho?

Když to bude haj.zl, tak jí ani manželství neochrání. Zásadní je, aby byla spoluvlastník, bylo to ošetření smluvně, prokazatelné toky peněz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.21 08:53

Svatbu plánujeme po opravě domu, teď na to nějak nejsou ani nebudou peníze. Polovinu splátky mu budu posílat na účet a dům bude napsaný samozřejmě na mě i na něj

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.21 08:59

@Janli @JancaS84 Navíc, zatím nejde mě dát jako spoluvlastníka, když má přítel hypotéku na svoje jméno ne?

• Citovat
  • Nahlásit
27567
14.4.21 09:02
@Anonymní píše:
@Janli @JancaS84 Navíc, zatím nejde mě dát jako spoluvlastníka, když má přítel hypotéku na svoje jméno ne?

Jde. Majitel domu nemusí být plátcem hypotéky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4615
14.4.21 09:02
@Anonymní píše:
@Janli @JancaS84 Navíc, zatím nejde mě dát jako spoluvlastníka, když má přítel hypotéku na svoje jméno ne?

Pockej, tak je dum napsany i na tebe nebo ne? Nejak jsem se v tom ted ztratila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74808
14.4.21 09:03
@Anonymní píše:
@Anonymní píše:
Svatbu plánujeme po opravě domu, teď na to nějak nejsou ani nebudou peníze. Polovinu splátky mu budu posílat na účet a dům bude napsaný samozřejmě na mě i na něj

tak bude napsaný na tebe jako spoluvlastníka nebo nebude? TO je dost zásadní rozdíl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21163
14.4.21 09:07
@Ernais píše:
Pockej, tak je dum napsany i na tebe nebo ne? Nejak jsem se v tom ted ztratila

Taky mě to zarazilo. Zajímalo by mě, jestli se nejedná pouze o informace podávané přítelem. Jsem spolužádatelkou o hypoteční úvěr - na neschopence a s pupkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.21 09:08

@Ernais @Lama Lama Budu, jen jsou nějaké komplikace, to jsem ale vědět nechtěla :D Já chtěla vědět úplně něco jiného

• Citovat
  • Nahlásit
4615
14.4.21 09:13
@Anonymní píše:
@Ernais @Lama Lama Budu, jen jsou nějaké komplikace, to jsem ale vědět nechtěla :D Já chtěla vědět úplně něco jiného

No a jakou funkci ma ten vami sepsany papir o spolecnem splaceni plnit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3035
14.4.21 09:16

Svatbu bych teď za těch podmínek taky nedělala.. Jinak podle mě, když si přítel bere hypotéku na sebe a jako hlavní zástavu použije ten dům, tak bude třeba, aby ho vlastnil celý, a bez souhlasu banky na tebe tu půlku nepřepise…
Takže já se domnívám, že dům i hypotéka budou na přítele, a Ty mu můžeš každý měsíc poslat půlku té splátky a do poznámky napsat Půjčka - když se rozjedete, budes mít prokazatelně přehled, kolik jsi mu dala a kolik by ti měl vyplatit.. Ale zase musíš vzít v úvahu inflaci a ta teď bude hodně vysoká, tak pak bude celkem oříšek třeba po 10 letech určit, kolik by ti měl dát, kdyby vztah nevyšel
3

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74808
14.4.21 09:20
@Beckyttine5 píše:
Svatbu bych teď za těch podmínek taky nedělala.. Jinak podle mě, když si přítel bere hypotéku na sebe a jako hlavní zástavu použije ten dům, tak bude třeba, aby ho vlastnil celý, a bez souhlasu banky na tebe tu půlku nepřepise…
Takže já se domnívám, že dům i hypotéka budou na přítele, a Ty mu můžeš každý měsíc poslat půlku té splátky a do poznámky napsat Půjčka - když se rozjedete, budes mít prokazatelně přehled, kolik jsi mu dala a kolik by ti měl vyplatit.. Ale zase musíš vzít v úvahu inflaci a ta teď bude hodně vysoká, tak pak bude celkem oříšek třeba po 10 letech určit, kolik by ti měl dát, kdyby vztah nevyšel
3

Vlastnit ho celý nemusí. Může zastavit ona celou svou polovinu. Bude podepisovat zástavní smlouvu, ne hypotéční. Ona bude zástavce, ne spoludlužník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat