Placenta praevia centralis - jak jste to zvládly?

393
11.2.16 20:54

Placenta praevia centralis - jak jste to zvládly?

Ahoj všem,
jsem v 18 tt a mám vcestnou placentu - centralis. Pomalu zjišťuji podrobnosti a začínám být lehce v šoku, i proto že porodnici nemám úplně v dobré dojezdové vzdálenosti. Zajímalo by mě, jestli se někomu i tento druh umístění placenty postupem času změnil? Vím, že u ostatních druhů (marginalis atd.) je to vcelku běžné, ale stalo se to někomu i u centralis? Jak probíhalo vaše těhotenství a porod? A klidový režim? Mám doma 2,5 letou princeznu a hlídací babičku žádnou, manžel chodí z práce pozdě… vůbec nevím co bude a mám pekelný strach…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

mrs.gendy
11.2.16 21:24

V prvnim tehotenstvi jsem mela vcestnou a do porodu se vytahla, takze vse bez komplikaci.
ted jsem ji mela taky, ale uz ustoupila a neprekryva (25tt). porad ale nizko polozena a vubec si nepripoustim nejake komplikace nebo snad cisare. v 18 tt byla jeste vcestna :hug:
urcite se vytahne :hug: casu je jeste spousta casu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
2267
11.2.16 22:04

Také jsem měla vcestnou, dlouho, dokonce se začla odlučovat. Ale umoudřila se, zas
e se přicucla a odputovala výše. Jediný rozdíl jsem cítila v pohybech, první byly už kolem 15tt. :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
11.2.16 23:00

Ahoj, drzim palce at vse dobre dopadne! ja jsem bohuzel ta druha varianta-odlouceni placenty, masivni krvaceni, akutni cisar v 29 tt. od 24 tt jsem jen lezela a stejne to prasklo… bojovali o zivot muj i ditete, obe jsem to prezily, ale uz nemuzu mit dalsi deti…nechci strasit p, ale nepodcenovat situaci. doma jsem mela rocniho starsiho

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58709
12.2.16 09:26

@Lusita měla jsem, vytáhla se pár mm od porodních cest na kontrole 38 tt, takže šance je vždycky. Já měla tedy nemocnici 5 minut chůze, ale pokud Ty bys měla problém, zavolej si normálně RZ - já krvácela několikrát i si pár x poležela ve špitálu.. Klidový režim jsem dodržovala jak kdy, se 7 letým to moc nešlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
393
12.2.16 11:16

Díky moc za odpovědi!! bohužel se prý tento 4. stupeň vcestné placenty už příliš nehýbe, tak nejsem moc optimistická, ale je fajn vědět, že na někoho se to štěstí usmálo.

@adolfa to je mi moc líto. Podceňovat rozhodně nic nehodlám, vím moc dobře, že to není žádná sranda, bohužel je to jedna z příčin úmrtí u porodu, jak dítěte tak matky a dost mě to děsí. Sterilita je v tomto případě asi už jen „zanedbatelný vedlejší produkt“. Hlavní je, že jste to obě zvládly a můžeš tu být pro toho staršího. Od 24 tt jsi ležela doma nebo v nemocnici? Vím, že při masivním krvácení jde potom o minuty a já mám nemocnici cca 35 minut od domu, takže ani ta rychlá by mě asi nespasila :-(

@martina.se To jsi měla původně porodní cesty přesně uprostřed placenty? To zírám, že tě preventivně nehospitalizovali už někdy ve 30 tt a nenaplánovali císaře. Neměla jsi branku překrytou třeba jen cípem placenty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58709
12.2.16 11:20

@Lusita já měla placentu přes úplně a ona se tak nějak pomalu sunula dopředu, až se vytáhla přesně pár mm nad hranu, kde se uvažovalo o císaři.. Hospitalizovaná jsem byla při krvácení a 25 tt při rozjíždějícím se porodu :think: :think: měla jsem výhodu, že nemocnice fakt kousek a dr taky, takže ne, neležela jsem preventivně. Dlouho se počítalo s císaře, 34 tt zjištěna aji VVV u mimina, takže to vypadalo, že budu rodit 100 km daleko, ale pak dr zavelel, že to zvládnem ve FN v ostravě. Chodila jsem co týden na kontrolu utz a nakonec se ta potvora fakt posunula. Porod vyvolávaný 41+4 tt, malý se narodil o den později a umístění placenty nakonec způsobilo po porodu masivní krvácení, ale naštěstí to všechno klaplo, zvládl to i malý i já (s kolotočem zadara, o chlup jsem se vyhnula transfuzi) :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
393
12.2.16 16:35

@martina.se Velmi povzbuzující slyšet, že u někoho se to opravdu povedlo! I když těhotenství jsi taky měla pěkné rodeo… VVV u prcka je mi líto :-(
No, většina těhotenství s touto diagnozou nekončí příliš poklidně… alespoň internet toho příliš nezmiňuje :-/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
12.2.16 18:10

Já jsem ležela na rizikovém odd. v porodnici. naštěstí jsem to tam vydržela až do toho 29 tt a dcera je úplně v pořádku!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
393
13.2.16 13:01

@adolfa To jsi asi ležela na riziku z důvodu dřívějšího krvácení…? No hlavně, že je dcera v pořádku, dnes už umí doktoři s takovými drobečky zázraky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
13.2.16 14:03
@Lusita píše:
@adolfa To jsi asi ležela na riziku z důvodu dřívějšího krvácení…? No hlavně, že je dcera v pořádku, dnes už umí doktoři s takovými drobečky zázraky :-)

Hned po první příhodě krvácení (bylo silné) si mě tam nechali. Dostala jsem kapacky se spoustou léků a počítala každý den.
Bylo nás tam takových víc a jsem šťastná, že jsem pak odcházela domu s miminkem ( po týdnech v inkubátoru)
Držte se a ať jste ten další pozitivní případ, který to zmakne.
Jinak mě se placenta ani nepohnula nahoru, naopak i přes ležení byla úplně zanorena do porodních cest!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
393
13.2.16 18:37

@adolfa a jak dopadly ty ostatni co tam lezely se stejnym problemem? Vim co to je pocitat kazdy den, lezela jsem s dcerou od 22 tt v nemocnici kvuli riziku predcasneho porodu - no nakonec to vyslo, rodila jsem v 38 tt. Nedokazu si predstavit to odlouceni od ni, co me ceka, umru steskem… 2,5 roku jsem bez ni nebyla :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
13.2.16 18:53

@Lusita mě se taky po starším moc stýskalo, ale s taťkou si to doma užili!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58709
15.2.16 12:28
@Lusita píše:
@martina.se Velmi povzbuzující slyšet, že u někoho se to opravdu povedlo! I když těhotenství jsi taky měla pěkné rodeo… VVV u prcka je mi líto :-(
No, většina těhotenství s touto diagnozou nekončí příliš poklidně… alespoň internet toho příliš nezmiňuje :-/

jo, je to otrava, ale co už.. hlavně, jak bude prcek v pořádku.. VVV náš sice má, ale my to nějako neřešíme, není to tak hrozné, jak to vypadalo na začátku :palec: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
393
16.2.16 22:41

@martina.se tak to je dobre!!!
Kde jsou ty hesla, ze „tehotenstvi je nejkrasnejsi obdobi v zivote zeny“, ze? :-) no, uz jsem to snad trochu rozdychala, pomalu vse chystam na to, ze bych taky mohla zase nejakou dobu lezet v nemocnici, hlavne hlidani dcery, a aby se okoli vyznalo v mem specifickem usporadani dcerineho obleceni :-) a ted nezbyva uz nic nez doufat, ze vse dopadne dobre…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama