Platí se na soukromých vš poplatky za neúspěšná studia?

568
25.6.17 13:38

Platí se na soukromých vš poplatky za neúspěšná studia?

Mám neúspěšné studium a vypltývanou možnost standartní doby studia bakaláře. Když bych šla znovu na Vš, tak platím nejméně 11 tis za semestr za neúspěšné studium. Nevíte jak je toto na soukromých školách? Taky bych musela platit? A ještě dotaz, když mi je nad 26 let tak na státních vš také se platí za studium, ale na soukromých? Nevíte někdo?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4488
25.6.17 13:44

Na soukromých VŠ se za delší studium (to je to, o čem mluvíš, máš „vyčerpáno“ z předchozích studií) zpravidla neplatí, můžeš přímo ověřit u té, kam se hlásíš. Věk s poplatky za studium nemá žádnou souvislost, takže když je ti nad 26, neplatíš nic navíc ani na veřejných, ani na soukromých školách. Akorát od toho věku nejsi pro stát student, takže si musíš sama platit zdravotní pojištění, pokud ke studiu nepracuješ.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
356
25.6.17 13:55

Na soukromé VŠ jsem nestudovala, ale řekla bych, že je nezajímá tvoje předchozí studium, protože je to placené studium za všech okolností.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
568
25.6.17 14:01

@Reflex na veřejných nad 26 let se platí mi bylo řečeno na státní škole.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4488
25.6.17 14:02
@linda755 píše:
@Reflex na veřejných nad 26 let se platí mi bylo řečeno na státní škole.

Tak to jsi asi špatně pochopila. Žádný poplatek odvozený od věku studenta neexistuje.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
577
25.6.17 14:12

Když půjdeš na soukromou VŠ, tak zaplatíš za semestr tak 30 tisíc a je úplně jedno, zda jsi kdy studovala nebo ne. Na státní škole, máš-li vyplácanou dobu standardního studia, bys platila, liší se to podle oborů, ale pořád to vyjde levněji než soukromá VŠ. Pokud je ti více než 26 let a standardní dobu studia vyplácanou nemáš, platit nebudeš, pouze nebudeš mít status studenta - levnější MHD, slevu na dani atp.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
174
25.6.17 14:12

Potvrzuji, že se na státních VŠ kvůli věku neplatí. Poplatky jsou za prodloužení studia víckrát než jednou a nebo pokud máš už stejný titul na jiné škole. Nastoupila jsem na VŠ (UK) ve třiceti a nic po mě nechtěli. Jen to ZP si musíš platit.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4488
25.6.17 14:15
@Jareach píše:
Potvrzuji, že se na státních VŠ kvůli věku neplatí. Poplatky jsou za prodloužení studia víckrát než jednou a nebo pokud máš už stejný titul na jiné škole. Nastoupila jsem na VŠ (UK) ve třiceti a nic po mě nechtěli. Jen to ZP si musíš platit.

Za další studium už se také neplatí, novela zákona to zrušila.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
568
25.6.17 14:25

Já mám na bakaláře vyplýtvaný 4 roky- předchozí dvě neúspěšná studia. První vyhozená po roce, druhý studium ve třeťáku jsem vyhořela.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
blabla123
25.6.17 14:30
@linda755 píše:
Já mám na bakaláře vyplýtvaný 4 roky- předchozí dvě neúspěšná studia. První vyhozená po roce, druhý studium ve třeťáku jsem vyhořela.

I tak to chceš zkoušet, když víš, že nenapíšeš bakalářku?
Na soukromé vš budeš platit jako mourovatá cca 25 tisíc za semestr.

  • Citovat
  • Upravit
568
25.6.17 15:34

@blabla123 myslím,že na soukromých školách se na bakalářku tak nekouká

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
blabla123
25.6.17 15:42
@linda755 píše:
@blabla123 myslím,že na soukromých školách se na bakalářku tak nekouká

Ale kouká.

  • Citovat
  • Upravit
4488
25.6.17 15:51

Nemůžeš se přihlásit znovu na tvou původní školu, nechat si uznat předměty a dodělat jen to neúspěšné?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
568
25.6.17 15:54

@Reflex tam už bych znova nevlezla. @Saatine bývá to tak, alespon co mám kamarádku, která byla na soukromé škole, tak její bakalřáka byla jedna velká tragédie a posudky za jedna

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
blabla123
25.6.17 16:01
@linda755 píše:
@Reflex tam už bych znova nevlezla. @Saatine bývá to tak, alespon co mám kamarádku, která byla na soukromé škole, tak její bakalřáka byla jedna velká tragédie a posudky za jedna

Tvůj názor je naprosto zcestný, rozhodně bych se nespoléhala na toto, kor můžeš dostat jako oponenta někoho odjinud a máš po ptákách.

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová