Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Mám neúspěšné studium a vypltývanou možnost standartní doby studia bakaláře. Když bych šla znovu na Vš, tak platím nejméně 11 tis za semestr za neúspěšné studium. Nevíte jak je toto na soukromých školách? Taky bych musela platit? A ještě dotaz, když mi je nad 26 let tak na státních vš také se platí za studium, ale na soukromých? Nevíte někdo?
Na soukromých VŠ se za delší studium (to je to, o čem mluvíš, máš „vyčerpáno“ z předchozích studií) zpravidla neplatí, můžeš přímo ověřit u té, kam se hlásíš. Věk s poplatky za studium nemá žádnou souvislost, takže když je ti nad 26, neplatíš nic navíc ani na veřejných, ani na soukromých školách. Akorát od toho věku nejsi pro stát student, takže si musíš sama platit zdravotní pojištění, pokud ke studiu nepracuješ.
Na soukromé VŠ jsem nestudovala, ale řekla bych, že je nezajímá tvoje předchozí studium, protože je to placené studium za všech okolností.
@Reflex na veřejných nad 26 let se platí mi bylo řečeno na státní škole.
@linda755 píše:
@Reflex na veřejných nad 26 let se platí mi bylo řečeno na státní škole.
Tak to jsi asi špatně pochopila. Žádný poplatek odvozený od věku studenta neexistuje.
Když půjdeš na soukromou VŠ, tak zaplatíš za semestr tak 30 tisíc a je úplně jedno, zda jsi kdy studovala nebo ne. Na státní škole, máš-li vyplácanou dobu standardního studia, bys platila, liší se to podle oborů, ale pořád to vyjde levněji než soukromá VŠ. Pokud je ti více než 26 let a standardní dobu studia vyplácanou nemáš, platit nebudeš, pouze nebudeš mít status studenta - levnější MHD, slevu na dani atp.
Potvrzuji, že se na státních VŠ kvůli věku neplatí. Poplatky jsou za prodloužení studia víckrát než jednou a nebo pokud máš už stejný titul na jiné škole. Nastoupila jsem na VŠ (UK) ve třiceti a nic po mě nechtěli. Jen to ZP si musíš platit.
@Jareach píše:
Potvrzuji, že se na státních VŠ kvůli věku neplatí. Poplatky jsou za prodloužení studia víckrát než jednou a nebo pokud máš už stejný titul na jiné škole. Nastoupila jsem na VŠ (UK) ve třiceti a nic po mě nechtěli. Jen to ZP si musíš platit.
Za další studium už se také neplatí, novela zákona to zrušila.
Já mám na bakaláře vyplýtvaný 4 roky- předchozí dvě neúspěšná studia. První vyhozená po roce, druhý studium ve třeťáku jsem vyhořela.
@linda755 píše:
Já mám na bakaláře vyplýtvaný 4 roky- předchozí dvě neúspěšná studia. První vyhozená po roce, druhý studium ve třeťáku jsem vyhořela.
I tak to chceš zkoušet, když víš, že nenapíšeš bakalářku?
Na soukromé vš budeš platit jako mourovatá cca 25 tisíc za semestr.
@blabla123 myslím,že na soukromých školách se na bakalářku tak nekouká
@linda755 píše:
@blabla123 myslím,že na soukromých školách se na bakalářku tak nekouká
Ale kouká.
Nemůžeš se přihlásit znovu na tvou původní školu, nechat si uznat předměty a dodělat jen to neúspěšné?
@Reflex tam už bych znova nevlezla. @Saatine bývá to tak, alespon co mám kamarádku, která byla na soukromé škole, tak její bakalřáka byla jedna velká tragédie a posudky za jedna
@linda755 píše:
@Reflex tam už bych znova nevlezla. @Saatine bývá to tak, alespon co mám kamarádku, která byla na soukromé škole, tak její bakalřáka byla jedna velká tragédie a posudky za jedna
Tvůj názor je naprosto zcestný, rozhodně bych se nespoléhala na toto, kor můžeš dostat jako oponenta někoho odjinud a máš po ptákách.